Имаме голям проблем

  • 3 504
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Става въпрос за братовчед ми,който е на 27 год.Преди 1г. и 6м. някъде разбрахме,че бизнеса,който уж развивал е бутафорен.Потънал е в дългове,къде вземал,къде давал не знам,но все излизат задължения.Заложил апартамента на баба си,своя  също,(тук грешка имат и родителите му,че са му имали доверие и са му позволили).След като всичко излезе наяве,брат му,големия ми братовчед изплати всичко,което не беше малко,около 300 000 лв.,но все още излизат неща и той вече не издържа финансово,а и няма желание повече да му помага.Свако и леля ще се раболеят направо.Той постоянно лъже за всичко,не можем да му хванем спатиите.Имам чувството,че е за психиатър тоз човек.Посъветвайте ме нещо.Това е болестно състояние,няма да се спре според мен.Единственото,което ми идва на ум е да го пратим в комуна за наркомани,(въпреки че му  правихме тест за наркотици,поне това не взема).

# 1
  • Мнения: 1 367
Е,като не взема наркотици,значи не е за комуна.По-скоро наистина за психиатър,въпреки,че не знам как може да му помогне.Какво да те посъветвам,ако този човек сам не реши да сложи ред в нещата си,никой не може да му помогне.Дано да се оправи,че явно завлича и невинни хора със себе си!

# 2
  • Мнения: 17 546
Не взема наркотици пък в комуна за наркомани newsm78 ...

Сега брат му като е изплатил дълговете му да си прехвърли собствеността на тези жилища, които братовчед ти е залагал, та да няма какво да залага. Вероятно става въпрос за комар, ма ако е така то това е като наркотиците почти... Иначе казва ли за какво е попилял толкова пари?

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
На мен тази работа ми прилича на хазартна зависимост. Нека близките ти да го проследят за да се убедят, това не може да се скрие. Ако наистина излезе, че е така, няма спасение. Защото след като му изплатят дълговете, той пак ще направи нови. Психотерапията в такива случаи е много продължителна и скъпа и с променлив резултат. И още - той сам доброволно трябва да пожелае да ходи, иначе няма да има никаква полза.

# 4
  • Мнения: 1 058
Имам един подобен случай  пред очите. Наистина мисля, че такива хора са за психиатър. Той ще продължи да лъже и да се пробва да взима пари от някъде.

# 5
  • Мнения: 122
Ти за него ли се притесняваш.........
Аз като чета тук достатъчно му е помогнато...
Най-добре е да понесе малко отговорност след като не може по друг начин да влезне в час.
А Балу е права, сега тези жилища ги прехвърлете на брат му....
Хич не си хаби нервите за него, той май не го прави за никой от вас...

# 6
  • Мнения: 764
Притеснявам се не за него толкова,колкото за родителите му.Просто съм напълно отчаяна.Притесняваме се да не го пребият някъде.Не мога да не си хабя нервите,да спрем да мислим за него и да се притесняваме е изключено.Просто исках да разбера дали има някой с подобен проблем....да даде акъл.....оф,направо не знам....

# 7
  • Мнения: 45
На колко години е момчето? Вероятно над 18, след като вече толкова ги е надробил.  #Crazy

Всеки човек, рано или късно, трябва да може да бъде оставен да се оправя сам. Да му се пререже пъпната връв, както се казва. Иначе никога няма да се промени. Това се отнася за всички, близки, роднини, приятели! Ако вечно го измъквате, вие не му помагате, вие му пречите. Не помагате и на себе си, а се товарите! Къде е ползата в това и за кого?  Thinking

Така че, едно ясно послание към него: До тук бяхме, от тук нататък ти отговаряш за всичките си действие и техните последствия!
Това е единсвенното нещо в момента, което трябва да направите. Но не само да се каже, а и да се изпълни. Рано или късно ще пресъхнат всички извори на пари! И човек или ще трябва да се осъзнае, или ще попадне там където му е местото. Няма начин, то е казано: кой каквото си направи, никой не може да му го направи. И никой и не може да му го оправи. Не можете да го спасите, ако той не го иска сам. Родителите му, или който и да било, трябва да могат да се дистанцират от проблемите му и да не се чувстват нито виновни за тях, нито длъжни да ги разрешават. Той, като личност и син, да е винаги "добре дошъл" у дома, на празници, или просто на гости.  Може да се изслушва какво е забъркал пак, може да му се даде някакъв съвет ако има такъв, какво да направи, но в никакъв случай не трябва да му се "помага" повече. Трудно е, но е единсвенният правилен път.  Peace

# 8
  • Мнения: 71
Според мен не трябва вече да му се помага,това което е направ ил брат му мисля че вече е напълно достатъчно.моят чичо също така правеше.Развиваше бизнес Лъжеха го и б аща ми ходеше след него да му плаща дълговете.и това продължаваше с години,та мисълта ми беше че той така ще свикне,като има кой да му плаща пак ще се забърка в нещо.       

# 9
  • Мнения: X
Спрете да му помагате финансово.......така никога няма да се спре/ако знае,че има кой да му оправя бакиите/...А,за психиатричната помощ-трябва той да пожелае да се лекува,иначе не става/а и е трудно доказуемо наличието на отклонения/

# 10
  • Мнения: 5 370
Аз само да кажа, че съм напълно единодушна с гореизказалите се. Щом братовчедът е помогнал и е разплатил-ДОТУК!!! Да си вземе апартаментчетата и край с помощта.
Щото иначе....се отива в посоката на мечешката услуга. Нали разбираш за какво говоря?

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз мисля като останалите  Peace

# 12
  • Мнения: 1 447
Трябва да  спрете да му помагате защото за него така е много лесно.
Той ще се набутва,а някой след него ще върви и ще му оправя задълженията.
Е как да се стресне човека като знае,че брат му или някой друг ще плати
това е един кръг от който трябва да се измъкне.Според мен трябва да спрете с помощта
и от тук на татък сам да се оправя,за да усети същността на проблема.

# 13
  • Мнения: 378
И аз мисля като останалите  Peace
PeaceИ аз

# 14
  • Мнения: X
Извинявам се ама ми стана много смешно.....човек който има дългове - в комуна. Joy Joy Joy Joy Нещо не сте в час всичките май.....ОТРЕЖЕТЕ ГО, а не затъвайте след него. Ти пък за братовчеди си седнала да се кахъриш.....Изобщо не се интересувам аз кой как си харчи парите, освен ако не ме засяга лично.
Явно и ти си нямаш работа.

Общи условия

Активация на акаунт