500гр. само за една седмица?!

  • 638
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 387
Здравейте,

Дъщеря ми се роди на 25.03.08 3160гр. Като ни изписаха миналия петък пишеше в епикризата тегло - 2860гр. Днес бяхме на първи контролен преглед и лекарката каза, че е станала 3360гр., а аз гледам  Shocked. Не е ли много само за една седмица при положение, че е само на кърма и не е ли вредно да наддава с такива темпове? Предварително ви благодаря за отговорите Peace

# 1
  • Варна
  • Мнения: 102
Според мен нямаш поводи за притеснение.Много хубаво, че е само на кърма.Дъщеря ми се роди 3,100, изписаха ни 2,900, а на 20-тия ден беше 3,900.Също е само кърмена на поискване.Има периоди през, които наддават повече на тегло, през други на дължина.
Желая ти успешно, дълго и безпроблемно кърмене.   bouquet

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Нас например ни изписаха в четвъртък 3210 , в неделя отидох по друг повод в Неонатология и ни измериха на същия кантар- 3390- 180 грама за 3 дена. Също от значение е и тегленето на един и същи кантар. Не се притеснявай.  Hug

# 3
  • Мнения: 2 837
Дете на кърма няма как да наддаде повече, отколкото трябва. Няма смисъл да се притесняваш - няма дете, разболяло се от преяждане с маичино мляко.
 Това, което са ти казали за кантарите, също е вярно. Според кантара на консултацията на двадесетия ден моят син беше качил само 50гр., а след това, като се мерехме само на същия кантар, всеки месец качваше поне по килограм.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
Според мен нямаш поводи за притеснение.Много хубаво, че е само на кърма.Има периоди през, които наддават повече на тегло, през други на дължина.
Желая ти успешно, дълго и безпроблемно кърмене.   bouquet

 PeaceНапълно съм съгласна!
Успешно и дълго кърмене ви желая!  bouquet

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Дъщеря ми също наддаде първата седмица много-700 грама. Възможно е да е разлика в кантарите. Но дори и да е реално наддаването-щом е на кърма няма нищо притеснително.

# 6
  • Мнения: 3 926
Нямаш поводи за притеснение, както са казали момичетата. другата седмица може да качи 100 гр, третата 250... бебетата наддават скокообразно. С различни темпове Grinning
Неведнъж съм го писала тук - синът на комшийката ми качи три пъти по 1800 гр, веднъж 1400 гр, веднъж 1200 гр. На 6 месеца беше 10.800 кг. само на кърма. Здраво, право детенце. Не е преяждал. Просто си е такъв.
И ако ще се успокоиш от това - ако беше качила 100 гр. темата щеше да е - Качила е само 100 гр. за една седмица - да се тревожа ли?!
Отговорите, които щеше да получиш щяха пак да са такива Hug
Нагушкай си сладураната и не се тревожи Hug Hug Hug Явно се справяте много добре двечките Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 387
Много благодаря за отговорите, защото въпреки, че ми е второ дете нямам много кърмачески опит Embarassed

# 8
  • Мнения: 34
моето бебе също скоростно наддава роди се 3250 , изписаха го 2800 а за 1 месец стана 4900 , на 2 беше 6кг , на 3 - 6950 и в никакъв случай не мога да кажа , че е дебел или много едър , същото беше и с ръста - роди се 49 см , на 1 месец - 56, на 2 - 60 , на 3 - 64 , сега сме на 4 месеца и ще ходим тези дни на консултация да видим как е положението , пак ще ви пиша

# 9
  • Мнения: 9 973
бебета си имат периоди на по-бърз растеж,но сега има отражение,че е мерено бебето с друг кантар Peace

# 10
  • Мнения: 4 406
и аз се притесних за същото, след като на 20 дни се оказа, че е качила 1 кг и сестрата в детския кабинет се изказа, че е твърде много. добре, че педиатърката ни не се съгласи.  Grinning
според мен проблем няма.

# 11
  • Мнения: 65
Според мен нямаш поводи за притеснение.Много хубаво, че е само на кърма.Има периоди през, които наддават повече на тегло, през други на дължина.
Желая ти успешно, дълго и безпроблемно кърмене.   bouquet

 PeaceНапълно съм съгласна!
Успешно и дълго кърмене ви желая!  bouquet
Нормално е, бебчетата могат да наддадат и повече от килограм, килограм и 200гр. за 1м. Peace

# 12
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не се притеснявай.
Ицко първият месец наддаде 2,270  #Crazy. Само на кърма. Педи естествено каза, че е много.
Сега, на 8 месеца започва да се изравнява и да влиза  в общоприетата норма.
Не се притеснявай. Всичко е о.к.  Hug

# 13
  • Мнения: 1 428
Незнам,защо се притесняваш newsm78Бебетата родени с по-ниско тегло надават по-бързо Grinning

Общи условия

Активация на акаунт