Съседи

  • 4 582
  • 57
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Какви са ви съседите? И какви са вашите взаимоотношения с тях? Миналата година, когато бях в Охрид, много мило ми стана да видя как хората от ранни зори си пият кафето по комшийски, а вечер под звездното небе продължават с раздумките. От друга страна, в България, каквото преживях благодарение на съседите си, на никого не го пожелавам. Къде е златната среда?

Моите съседи са много различни. Отляво са холандци с 3 деца. Взаимоотношенията ни са компютърно - вестникарски - контейнерски. Имаме абонамент за вестник, който те получават всеки ден от нас срещу изнасянето на контейнера на улицата 2 пъти в месеца. Делим си и интернет връзката. В началото, заради езиковата бариера не общувах много с тях, а след това като започнах да разбирам езика открих, че нямаме общи теми за разговор.....

Отдясно са турско семейство с 2 деца, като жената е втора по ранг, а той поддържа отношения ( съпружески)и с двете. Първата живее зад ъгъла и е първа приятелка на втората. Той свири на типичен турски музикален инструмент и редовно ни развлича с песни и музика от познати ширини.  Wink Не си ходим на гости, но си разменяме баклави, кюфтета и списания за децата.

А зад нас си имаме нудист. Зиме, лете все се разхожда без дрехи. Най-уникалното беше, когато прави ремонт и прекарваше доста време на една стълба, показвайки мъжки прелести....Синът е същият, но още не се катери по стълби.     Wink

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 13:00 от Kalinka

# 1
  • Мнения: 3 521
Съседите ми са симпатяги, но до един чешити.

До нас са възрастна двойка. Много мили хора. Жената има рак на гръбка и е непрекъснато в легло или на стол. Ходим и на гости с детето чат-пат. Обича да и чета на глас  -болестта и е отнела възможността да държи книга. Ще ми липсва един ден. Иначе и двамата са със страхотно чувство за хумор, възпитани и винаги усмихнати(искрено - нещо много рядко тук). Обаче нещо различно от пижама обличат единствено в неделя. Лятото чичката се размотава по гащи. Тежи ок. 140 кг. Сещай се каква е картинка.

Над нас семейство с хлапе на годинка и половина. Не са зле, но и не поддържаме кой знае каква връзка - веднъж на месец-два се виждаме за по чаша вино. Първата им работа след като се нанесоха беше да залесят балкона с всевъзможни зеленчуци, за да изолират съседите им - боб, грах, салати, домати, само мушмули май нямат.

Под нас са купонджии - дъщеря им е на 18 и скоро напусна къщата и сега изживяват 2ри пубертет. Голям плюс им е, че и двамата са полунемци-полуполяци и знаят как се играе белот с нормални карти, а не с тукашните изгъзни. Mr. Green

Общо взето са нормални, виж бившите бяха по-колоритни>
Там листчетата на пощите трябваше да са напечатани с точно определен шрифт, на точно определена по цвят и качество хартия.
Цветята на балконите се сменяха по 4-6 пъти в годината.
44 годишен син, който живееше с майка си и си ходеха заедно по почивки. Тя му избираше и дрехите.
Двойка, която се хранеше ВИНАГИ на балкона, стига Т. да беше над 15 градуса.
Друга двойка, която всяка неделя сутрин почти успяваше да се избие, а детето им(8г.) крещеше и хвърляше дрехи от балкона. в понеделник си бяха наред.
Рибар, който винаги можеше да надушиш в асансьора.
Бивш евангелистки пастор(или както там се казва) с жена си, който пушеше трева на балкона. Ок. 60-65 годишни бяха.
Арабско семейство, което готвеше ежедневно(даже ежечасно) с ТОНОВЕ чесън.
И още 3 апартамента, чиито обитатели невидях нито веднъж през 19 месеца, които бяхме в тази кооперация.

# 2
  • Мнения: X
Живеем в малка кооперация с 12 апартамента . Съседите са ни млади семейства с 1-2-3 деца. С малки изключения. Едно от изключенията е точно в апартамента под нас. Преди бяха млада двойка без деца. Често се виждахме -ходех да си взимам играчките и посудата, която синът ми хвърляше на техния балкон. Идваха 1-2 пъти да се жалват колко им е шумно като тича детето (единствено тогава), явно доста се е чувало. Детето не беше от най-буйните. След като популацията в къщи се увеличи и наследниците станаха двама, съседите отдолу се изнесоха. Не знам ние имаме ли пръст в тая работа. Сега отдолу са млада двойка гейове с които още не сме се запознали. От много време нищо не е падало на терасата долу Simple Smile  Очаквам всеки момент малкия да открие това забавление.
Имаме и още една свежа двойка съседи с които с кеф се спирам да побъбрим - малка нежна французойка и огромен глухоням негър. Много са ми симпатични въпреки че винаги са с огромното си черно куче , а аз кучета ненавиждам.
С останалите ни съседи само се поздравяваме, макар че водим децата си в едни и същи градини и ясли и се виждаме по няколко пъти на ден.
Ако нещо трябва да се съобщи или да се реши, си общуваме с писма и бележки от синдика (фирмата която се занимава с организацията и стопанисването на общите части, почистване, буклука, реда в сградата.)

В предното жилище което наемахме, хазяите ни бяха съседи. Не знам какво ни бяха харесали, но постоянно ни канеха на гости (а тогава езиковата бариера беше чудовищна и си контактувахме с 2 речника и всичките си пръсти). Често хазяйката ни носеше по някое парче торта/пай/друго, спираше се да побъбрим, но в никакъв случай не досаждаше. Бяха много мили и сладки баба и дядо. Другите си съседи така и не опознахме, въпреки че живяхме там около година.

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 12:37 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 21
   Моите съседи на етажа са хора на средна възраст с двама сина.Жената е страхотна!Въпреки езиковата бариера(все още не съм научила езика)е винаги усмихната и готова да ти помогне.Тя беше човека който намери работа на мъжа ми когато пристигнахме.С повод и без повод ще подаде през терасата я шоколад,я кроасан на дъщеря ми.Колкото до другите обитатели на блока сме само на "добър ден".Две семейста пенсионери които рядко засичам и други две на средна възраст със по две деца,но вече големи.
   Според мен трябва да се поддържат добри отношения,но да не позволяваме да ни се качват на главите.В Бг. имах една съседка която като дойдеше на кафе забравяше да си тръгне... Grinning

# 4
  • Мнения: 1 294
Всичките ни съседи са пенсионери, но понеже сме в къщи не се засичаме често, само лятно време когато сме повече в градината. В една от къщите до нас наскоро се засели нова двойка, около 50 годишни. Жената била известна бижутерка казват. Предишните бяха също супер, много жизнени, но се преместиха в апартамент след като 2те им момичета близначки се изнесоха. За съжаление надеждите ни за младо семейство с деца не се оправдаха. Едната пенсионерка е на 85 години,но има енергия на 20 годишна. Засрамва всички ни с изрядна градина. Другата наскоро загуби мъжът си и тежко понася самотата и затова е постоянно на гости на дъщерите си. Много от другите често са по топлите страни. В относителна близост има и кооперацийки с по няколко апартамента. Там живеят 3-4 семейства босненци. Като цяло са симпатични и модерни хора, единствено лошо впечетлени прави това, че имат навика да си говорят стоейки едните на балкона на втория етаж, другите на 50 метра по алеята, та ги чува <цяло село>. Но по балкански си е нормално и не е особен проблем .

Планираме може би да се преместим в новопостроен район с основно млади семейства с малки деца, за да има детето повече приятелчета и ние по активен между съседски живот.

# 5
  • Мнения: 2 379
Ами ... ние нямаме преки съседи. Живвем в къща, която е с такова положение, че има съседни къщи само от едната страна, а те не се обитават целогодишно, понеже са ваканционни къщи на разни швейцарски богаташи.
За швейцарските богаташи какво да ви кажа - симапатяги са. Laughing Усмихнати и приятни хора. Не сме много близки, понеже идват само през лятото и за празници като Коледа и Великден, а и основно шпрехат дойч.
Имаме готини съседи през 2 къщи - младо семейство с бебе дъщеря, горе-долу на възрастта на нашия син. Готини са, покрай бебетата веднага се сприятелихме. С майката цяло лято обикаляхме заедно с количките, често си разменяме гостита по къщите - ту у нас, ту у тях. Празнвахме Нова година заедно и събудихме децата с пиратките. Mr. Green
В тяхната къща (на нашите приятели), на най-горния етаж живеят една много готина двойка. Party Жената е жена, тя не е интересна. Но мъжът Марко вече е Иза. Grinning Пие хормони някакви и вече не му расте брада, гласът му е ок. Сложи си силиконови гърди и наскоро дори се "показа" пред обеществото като жена и вече ходи и на работа като Иза. С минижуп (има много по-хубави крака от моите Blush), токчета и с прическа на черта и бретонче. Само дето е висок(а) около 2 метра, ама карай.
Имаме и други готини съседи в селото ... то селото ни е толкова малко, че всички сме си съдседи и се познаваме ... но все пак не са ни толкова преки съседи и ще ги пропусна. Wink

# 6
  • Мнения: 4 111
Само се поздравяваме. Две-три бабки ме питат как е детето, а като сме заедно му се радват.

# 7
  • Мнения: 11 306
Имам три къщи, граничещи с нашата. Две от семействата са възрастни, в третата живее млад ерген.
С едното семейство поддържаме почти семейни отношения. Те ни имат като деца, ние тях като родители. Помагат ни с каквото и когато могат, разменяме сладкиши, подаръци, ходим си на гости.
Другото семейство са болнави, бабето разви от 2 г. насам Алцхаймер и вече не ме познава дори. Много ми е тъжно, защото бяха готино семейство.
Ергена кога му видим очите, лафим, каним се на грил и подобни партита, но много бачка и рядко се засичаме, иначе е добродушко и готов да помогне.
Не мога да се оплача Grinning

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Живеем в студентско общежитие, което преди е било нормален блок. Над нас живее баба-инвалид, виждам я само през лятото, когато е на балкона, а ние сме на люлката долу. С дъщеря и и внучката и разменяме по някой лаф, правнучето и е в градината на Мартин. Получавали сме от тях малки подаръчета за децата. През един вход от нас живее една много мила съседка, грижеща се за цветята и сезонните декорации. Остатъкът  са студенти, изключая една приятелка, не познавам никого, защото всеки семестър идват нови, стари си отиват. Досега никой не се е оплакал от детската глъч и моите децибели Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 072
Живея в кооперация с 9 апатрамента сравнително от скоро и 2 от семействата изобЩо не сьм ги виждала.КомШиите от ляво са новобра4ни 4акаЩи бебе,  мадамата рядко я виждам сресана. Тези от дясно са типи4на италианска фамилия, двойка вьзрастни ,който сьбота и неделя дават обеди на домо4адието. Обеда приклУ4ва около 15.30 и са много Шумни.Над нас са млада несемейна двойка симпатяги. Оби4ат оба4е да ми завиват сателитната 4иния сьс спалното си бельо. Няма други де4ица само наШето.Ку4етата наброяват 4 бройки, кротки са, не лаят.

# 10
  • Мнения: 2 907
Аз няма как да се похваля със съседи. Най-отдолу има турски магазин с тпичните им турски продукти + плодове и зеленчуци. затова и често във входа смърди на разни чесъни и луци.
Под нас живееше едно време един митничар-алкохолик. Все идваше при нас като пийне. Премести се, от три години не съм го засичала. Та после имахме съседка, сама жена, някаква учителка беше. За 2 години се срещнахме точно два пъти - като се нанасяше и като се местеше.
Мъжът ми ме бъзикаше, че съм я изплашила. Защото аз се смея много високо и с изключително идиотска интонация ( това само вкъщи де ) и ако някой ме чуе отстрани ще си помисли, че съм психично болна или от кукувиче гнездо  Simple Smile

Сега вече от година нямаме съседи отдолу и ми е много добре така. Мога да се смея както и колкото искам без да се замислям  Simple Smile

Но на майка ми съседите са чудо направо. Там се наблюдават, следят, клюкарстват. Една бабка беше против да засее майка ми борчета покрай оградата си и ги трови няколко пъти. Майка ходи в полицията да подаде молба срещу бабичката, полицаите и забраниха устно да доближава къщата, обаче бабката продължи да пръска отрова. Накрая най-после майка ми си отгледа борчетата, но пък сега мадам Фетерхьофер ходи отпред на градината и и къса посадените цветя.
На мен ми е смешно, ама майка ми си е втълпила, че и правят черни магии етц.
Сега нали си е в Бг. ние ходим да и събираме пощата и един ден имаше пуснат лист, откъсната страница от нещо си, с някакво диаболично същество и надпис "зомби". Да, някой съсед е пуснал на майка ми такова листче  Joy

# 11
  • Мнения: 708
Съседката до нас...
75 годи6на баба,вдовица.През последната година колко мъже минаха през нея нямам си на идея.На ден я посе6тават най_малко 5.Въпросните мъже са на взъраст около 80 години и вси4ките женени  Sick
Няколко пъти се е слу4вало да 4уваме виковете на изпада6т в екстаз дядка.....ужас....
Да им завиди 4овек на мерака на тая възраст  Mr. Green
Дъ6терята на бабката е лезбийка  Sunglasses

Съседката от горе в дясно....злобна домакиня.Не е видяла и едн ден работа.Вманиа4ена е на тема миризми.В тяхната къ6та е постоянно разтворено,понеже на нея все и мири6е на не6то.Хранят се само с хляб и салата......
Това лято съм ре6ила да спретна скара на терасата та да и лазя по нервите  Mr. Green
Мрази деца,хора,мрази вси4ко и всеки.От 4 години живея тук,но дори не познавам сина и....просто се е отказал от родителите си  Rolling Eyes

Съседката над нас...дружки сме.Кофтито им е 4е са много 6умни,за останалото са си ОК.

Съседката под нас....вдовица,мъжа и е по4инал от спин.Миналата година се вла4е6е с един дето после я заразя та всяка ве4ер бяхме свидетели на истерии от нейна страна.
Сега се е мирясала 6тото ходи с един 30 годи6ен младеж (тя е на 48)  Mr. Green

Ох останалите няма да ги описвам,4е много 6те стане.При нас няма един нормален об6то взето  Laughing


# 12
  • NL
  • Мнения: 520
Ние почти не общуваме със съседите и малко впечатления имам от тях.От едната ни страна са двойка-женени или на семейни начала.Запознахме се едва когато родих и момичето по случая дойде с един букет в къщи.Иначе през балконите като се видим и се поздравяваме и най-много по две три думи да си кажем.
От другата ни страна е един мъж,сам живее.С него се запознахме една година след като се нанесе и то защото си бях забравила ключа и се наложи да прескачам през неговият балкон.Получи се нещо от сорта"здравейте,аз съм ваш'та съседка.Ще ме пуснете ли да мина през балкона та да си влезна".Засичаме се отвреме на време като пуша на терасата.
Това са.Другите по-натам  ги знам само по физиономия.

# 13
  • Мнения: 1 909
Ей, какви оригинални съседи имате..чак завидях! Нашите почти всички са пенсионери и откакто се оградиха с дебели зидове, вече даже и "добър ден" не успяваме да си кажем през оградата.  С единствените, с които се виждаме през оградата, сме скарани, защото ни вдигнаха ужасен скандал че сме си стрижели тревата в събота (кога друг път, след като работим, не е ясно - те си нямат друга работа и се занимават по цял ден с градината си).

По едно време решихме да ги съберем и запознаем и поканихме всички в къщи, след което имаше един приятен период в който всеки канеше всички останали -  в градината или на терасата, много ме устройваше, тъй като бейбифона се хваща в махалата и можехме да си купонясваме, а децата да си спят в къщи или в количката. Само че в един момент нещо ги домързя и взеха да се събират в ресторант - ходихме веднъж, но заради дребните не можехме всеки път, и после полека-лека цялото мероприятие замря.

Сега единственото интересно е една съседка, която лятно време работи из градината си по бански, но се вижда доста отдалече, за щастие, тъй като макар в тялото е добре, иначе не е в първа младост.

Един куриозен случай - още когато бяхме в най-дружески отношения с всички съседи, веднъж ми се наложи да търся по спешност малко брашно - не ми достигаше съвсем малко. От трите къщи, в които ходих, едва успях да събера половин чашка, при това не такова каквото ми трябваше, а някакво съвсем изчанчено.

Като знам в България майка ми как може да разчита на съседи за какво ли не, включително й пазаруваха и готвеха, когато беше болна, а и тя прави същото за тях... съвсем различни отношения.

# 14
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Живея в двуетажна къща със самостоятелен вход за всеки от етажите. Първият етаж смени няколко населяващи я под наем. В момента е на двойка испанец и израелка, испанецът не говори иврит и се изчервява, но се оправя на английски. Гостуваше му цялото испанско семейство и беше весело - майка му дойде и изчисти, изследваха квартала, абе - сладка гледка  Simple Smile А през това време израелката изобщо не си беше вкъщи - защо така, не разбрах, ама смееш ли да питаш  Whistling Но мацката е от бълг. произход, малко снобка, но иначе е свестна - молихме я за олио веднъж, друг път тя поиска да и изпечем някаква пица, защото бе поканила гости, а печката и се развалила (ние пък я попрегоряхме малко  Embarassed) Редовно ни молеше за прах за пране, омекотител, все някакви препарати и липсваха, носеше ни нещо в замяна като благодарност (напр. сладки)

 Преди това имаше едно момиче с куче, което по цял ден стоеше в градината... А двойката израелка и испанец сега са на околосветско пътешествие и техни приятели ползват квартирата - те са вегетерианци, големи симпатяги, озвучават ни с китари, но приятно, не пречат Simple Smile.

До нас (също двуетажна къща) има един млад мъж, който все нещо поправя по покрива и за да се качи на покрива на неговата къща, трябва да мине през нашия  Crazy Най-редовно пред прозореца на спалнята виждаме стълба и съседа на нея - помолихме го учтиво да ни предупреждава, иначе едно интимно място като леглото ни се превръща в театрална сцена -  Stop
Там живееше и една баба, на която устата не и се затваряше, но напоследък на нейно място виждам някакви млади хора...

Съседите ни се сменят често, защото и двете къщи се отдават под наем, но в махалата се знаем по физиономия с хора, които си живеят тук за постоянно...

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 18:09 от Mentha

Общи условия

Активация на акаунт