Мащерка-за или против в чая за лактация

  • 1 602
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 691
Момичета имам една рецепта за чай за лактация но в нея има мащерка-доколкото четах мащерката се използва за спиране на кърмата. Сега съм мн раздвоена-да го пия или не. Много ми го похвалиха а кърмата не ми стига-ние вече растем и тя яде по 80-100 мл а трябва по 120 мл поне.
Незнам какво да правя-искам максимално да я кърмя

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Хм, аз не успях да намеря никъде информация за мащерката...А защо не опиташ с българския лактогонен чай, който се продава в аптеките. Не съм се заглеждала какво точно има в него, но аз го използвах доста успешно до 6я месец.
Пишеш, че изпива по 80-100мл, как се храните- изцеждаш и даваш от шише ли? По колко хранения/изцеждания имаш на денонощие? Колко тежи бебето и на колко месеца е?

# 2
  • Мнения: 1 735
http://www.pudriera.com/index.php?mode=statii&id=160
Виж горния линк. Всички рецепти са ценни, но обърни внимание на 43.)

За мащерката не съм чела такива неща, но мога да ти кажа от собствен опит, че не съм спряла да пия мащерка, както и мн. др. билки по време, а ей ме на, все още кърмя като за световно. След 5 дни ще станат точно 2 години и половина.

Единствено за Салвията знам, че намалява драстично кърмата. И въпреки, че ми е много вкусна(на чай) се въздържам от нея.


Цитат
Мащерка няма нежелателни и странични ефекти. Продуктът се предлага на пазара от 8 години и поносимостта към него е доказано положителна.Предозиране на Мащерка не може да се получи. Мащерка не може да ви навреди, защото е истински натурален продукт, полезен за вашето здраве. Към него не се създава зависимост и не се наблюдават токсични и алергични реакции.

Ето още за мащерката: http://gotvarstvo.georgievi.net/a/mashterka
http://bilki.elena.bg/bilki/mashterka/index.htm

# 3
# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А детето ти как се чувства с тези 80-100 мл? Наддава ли добре, спокойно и весело ли е, достатъчно ли пишка и ака? Ако е така, най-малко това колко милилитра е изпила трябва да ти е грижата. Тя си знае колко й стигат - ако й трябва повече, просто ще иска да суче по-често за няколко дена (или ще трябва ти да се изцеждаш по-често за около седмица) и нещата ще се оправят. Лактогонният чай помага в тези моменти.
Мащерката, ако е в състава на лактогонен чай и се пие в обичайните количества, няма да навреди. В билковите аптеки си имат изпитана рецепта за лактогонен чай - просто казваш какво искаш и те ще ти го приготвят веднага, без да има нужда от рецепта.

# 5
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Това за мащерката за първи път го чувам.Аз мия Лактогонен чай и Бирена мая.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 691
за сега наддава добре но през 1.5-2 часа реве че е гладна. В първия мес и стигаше но сега мисля че не. Сега е на 1 мес и 1 сед

# 7
  • София
  • Мнения: 2 162
Това, което описваш е напълно нормално- 2 часа интервал за изключително кърмено бебе е супер. Още повече, че все пак сте само на месец. Дай й още малко време и ще започне да увеличава паузите между кърменията.
Другото, което трябва да имаш предвид е, че точно между 4-6 седмица е първият скок в растежа на бебето и то наистина започва да се нуждае от повече мляко. В такива случаи освен лактогонния чай ще е необходимо и малко по- интензивно хранене за няколко дни до седмица (т.е. интервалите може и да са и на всеки час, ако трябва) за да се увеличи млякото и вече да отговаря на новите нужди на бебето. Знам, че ако храненето ви е изцяло чрез изцеждане това е много уморително, но пък няма да е вечно. Виждам, че имаш мотивация и съм сигурна, че ще се справиш Hug

# 8
  • Варна
  • Мнения: 691
Това за мащерката за първи път го чувам.Аз мия Лактогонен чай и Бирена мая.

а кои билки са включени в този Лактогонен чай?

# 9
  • Мнения: 1 167
В БГ лактогенния чай съставките са следните:копър, анасон, магданоз,, резене, кориандър

# 10
  • Мнения: 502
   Аз си правех отвара от семен от копър -две супени лъжици семена заливаш с един литър гореща вода.Престоява около час и го изпивам на три-четири пъти през деня.Действа много добре на лактацията,опитай и ще видиш!И бъди спокойна,кърми по-често и всичко ще е наред! Peace 

Общи условия

Активация на акаунт