Изтичащ срочен трудов договор и излизане

  • 5 375
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте, много моля ако има запознати с казуса, да ми обяснят в какво положение ще съм. Ситуацията е следната - на срочен трудов договор съм. Той изтича буквално няколко дни след като трябва да изляза в 45 дни болничен преди раждане. Това, че все още ще съм на работа според договора към момента на излизане в болничен и после в майчинство, означава ли, че болничният и майчинството ми ще минават през фирмата?

И мога ли всъщност да си използвам цялото майчниство - 315 дни + оставащото до 2 г. на детето?

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 23:04 от Луна Лъвгууд

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте, много моля ако има запознати с казуса, да ми обяснят в какво положение ще съм. Ситуацията е следната - на срочен трудов договор съм. Той изтича буквално няколко дни след като трябва да изляза в 45 дни болничен преди раждане. Това, че все още ще съм на работа според договора към момента на излизане в болничен и после в майчинство, означава ли, че болничният и майчинството ми ще минават през фирмата?
След като се водиш в тази фирма към момента на излизане в болничен, документите трябва да минат през фирмата и те да ги занесат в НОИ.
Ако ти прекратят договора НОИ ще ти плащат само до 315 ден, като след прекратяването на ТД документите вече ти трябва да си ги носиш в НОИ. Обезщетението за отглеждане на дете обаче /от 315 дни до 2 години на детето/ не се изплаща след прекратяване на трудовия договор или осигуряването.

# 2
anii_ta, благодаря за отговора.
Само не разбрах под ситуацията, к. започваш да описваш с "ако ти прекратят договора..." имаш предвид преди болничния ли или могат и по време на болничния и майчинството да го направят?
Т.е. ако не ми прекратят преждевременно договора, мога ли да си използвам цялото майчинство - до навършване на 2 г. на детето?

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 23:07 от Луна Лъвгууд

# 3
  • София
  • Мнения: 1 352
anii_ta, благодаря за отговора.
Само не разбрах под ситуацията, к. започваш да описваш с "ако ти прекратят договора..." имаш предвид преди болничния ли или могат и по време на болничния и майчинството да го направят?
Т.е. ако не ми прекратят преждевременно договора, мога ли да си използвам цялото мяйчинство - до навършване на 2 г. на детето?
Имам в предвид по време на болничния. При срочни договори майката не се ползва със закрила при уволнение, договора автоматично се прекратява с изтичане на срока, независимо че ще си в болничен.

# 4
Ох, лоша работа  Sad
Някакви съвети какво мога да направя, за да си използвам цялото майчниство?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 524
Ох, лоша работа  Sad
Някакви съвети какво мога да направя, за да си използвам цялото майчниство?
да те наемат някъде на работа и да започнеш веднага да ползваш отпуска ( е, откогато е неговото начало разбриа се) ... реално за друго разумно не се сещам Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 71
Ох, лоша работа  Sad
Някакви съвети какво мога да направя, за да си използвам цялото майчниство?
да те наемат някъде на работа и да започнеш веднага да ползваш отпуска ( е, откогато е неговото начало разбриа се) ... реално за друго разумно не се сещам Rolling Eyes
и според мен това е единствения начин

Общи условия

Активация на акаунт