Бихте ли изказали мнение за тези резултати

  • 5 407
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте момичета,

наложи се и аз да направя малко изследвания на някой хормони и тъй като докторката при която ходя не успява да спечели доверието ми, реших да попитам и вас за съвет и за разчитане на тези резултати-

LH - 6.23  Жф.ф 2.4-12.6
FSH - 5.77 Жф.ф 3.5-12.5
Estradiol 47.40 Жф.ф 12.5-166
Prolactin - 364.1  72-511

Тези са правени 5 ден от МЦ.
С тях пуснах по собсветно желание и хламидия с резултат- 0.58 отр. (-)

На 21 ден пуснахме и -
Progesterone - 7.68 лут.ф. 1.7- 27.0

Прогестерона е пуснат без следене на овулацията.
Споделих кога според мен е била и констатацията беше-
късна овулация, препоръча ми да започна да я следя с мерене на БТ и тестове.
Предписа ми и Дуфастон, като категорично отхвърли опасенията ми, че той подтиска ОВУ, защото схемата ми е -
от 21-ви до 25-ти ден, 2х1, 5 дни. 6 месеца.
Това било защото вероятно фазата след ОВУ ми била много къса....
Така разбрах.

Вие какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 1 950
Резултатите са ти много добри. Защо не ти е предложила следене на овулацията с УЗ, като най-сигурен метод?

# 2
  • Мнения: 106
Радвам се да го ... прочета.

Тя просто реши, че съм с късна или липсваща ОВУ и вероятно, че е излишно да ходя за следене с УЗ. Хм...

Знам, че ще ме посъветвате да я сменя, но за съжаление тази била най-добрата в града.

Да чакам ли сега още 6 месеца с Дуфастона или да настоявам за Фоликуметрия?

И нещо за което и тя и вие ще ми се скарате-
не сме правили спермограма.  Embarassed
Но, пак е защото тези "светила" на около никак не  ми вдъхват доверие.

# 3
  • Мнения: 1 950
Разбира се фоликуметрия Peace
и естествено спермограма, щом във вашия град няма клиники по репродуктивна медицина, отидете в най-близката.

# 4
  • Мнения: 7 718
Алма, от колко време опитвате?

# 5
  • Мнения: 106
Ами скоро прескочихме онази една година "на спокойствие".

Тестостерон ... това не сме изследвали...

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 20:15 от Alm@

# 6
  • Мнения: 3 453
Добри са ти изследванията! Hug
Аз също съм "за" фоликулометрия. Не съм съгласна с ранното спиране на Дуфастона. При планирани опити, Дуфастона се спира чак, когато си сигурна, че няма бременност. Добре е да се пие до датата на очаквания цикъл, да се направи тест и, ако не е положителен, тогава да спреш Дуфастона.
Знаеш, че е крайно време да пуснете спермограма! Rolling Eyes
Стиснати палци от мен! Hug

# 7
  • Мнения: 106
Знам си, знам си ... и за спермограмата и за фоликулометрията.
Позна и за това, че ще ми предпишат Дуфастон. Те вече го изписват май като витаминчета. Тя ми обясни, че много важно при него било схемата на приемане, именно тя определяла за какво и до колко ще е ефективен.

Споменах и за цветна снимка. Вероятно нея трябва да направя преди УЗ-то защото все пак имам 2 операции и цветната снимка  е задължителна в случая.
Тя обаче веднага ми препоръча лапароскопия, да видят и тръбите и всичко останало, но нещо не съм съгласна с това.

 Hug

# 8
  • Мнения: 106
Направихме и спермограма-

Въздържание - 4 дена
обем - 2.4 ml
pH - 7.5
вр. на втечняване - 16'
вискозитет - нормален
брой - 65х10 (6) ml
нормокинеза - 79%
окинеза- 11%
хипокинеза- 10%
морфологично отклонение - 9%

Normospermia

Това е. Лекаря каза- всичко е ОК.   Thinking

Сега следва цветна снимка и .... фенестрация  Confused
Колкото не искам да я чувам тази дума, толкова често я чувам.

# 9
  • Мнения: 4 700
Аz имам много негативно мнение zа фенестрацията. Помисли си много добре преди да я направиШ. Понякога може да доведе до иzчерпване на яйчниковия реzерв. На твое място бих се насочила към клиника по стерилитет.  Confused

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аz имам много негативно мнение zа фенестрацията. Помисли си много добре преди да я направиШ. Понякога може да доведе до иzчерпване на яйчниковия реzерв. На твое място бих се насочила към клиника по стерилитет.  Confused

При мен фенестрацията точно до това доведе и до ЛУФ.Наистина се насочи към клиника по стерилитет.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 247
Алма-според мен спермограмата е добра.
Относно фенестрацията-пълна загуба на време и пари.
Заради нея 2 пъти лежах в болница по спешност с непоносими болки по време на овулация и освен това си докарах неконтролируем цикъл-овулацията ми се измести със седмица напред...
Задължително се консултирай с добър специалист преди този ход-най-добре в София или Варна, защото другаде според моето скромно мнение такива няма!

# 12
  • Мнения: 945
Аз пък си направих фенестрация без много да му мисля. Имала съм множество задържани фоликули - установено с лапаро. Засега съм много доволна. Действително овуто ми е по-раничко на 14 ден, цикълът ми стана като по часовник, имам овулация. Доки в специализираната клиника казва, че са ми много хубави яйчниците. М/у другото хормоналните изследвания засега не показват изчерпан резерв. То зависи колко резерви имаш, де, никой не знае.
По-страшното е на кой лекар ще се довериш за лапаро, такъв, който ще прецени изобщо нужно ли е да пипа сравнително нормални яйчници. Потърси начин да е в реномирана клиника - Стаменов или Владимиров. Може и Щерев. Попов от Шейново. Аз лично се оперирах в Майчин дом. Там идват жени от цялата страна с направление.

# 13
  • Мнения: 106
Ох ... не знам с тази фенестрация. И аз съм много против, а всеки път като отида на преглед се споменава.
Благодаря ви за съветите момичета.
Мисля да запиша час при Стаменов от сега, докато съм на етап - хормони, т.е. в самото начало на битката, та тъкмо докато премина през всичко да ми дойде часа за него.
За сега ще отказвам фенестрация.
Започнах от този месец да засичам ОВУ с тестове и БТ.
Лапаро вече съм правила и то отдавна в Майчин дом при Начев, беше заради киста. И се опитвам да се сетя какво каза тогава за проходимостта на тръбите и въобще казал ли е нещо, защото разбрах, че щом ми е правил лапаро задължително е трябвало да вкара и контрастно, но не помня ....

За спермограмата годих при друг лекар, не при моята гинеколожка и за пореден път станах свидетелка на просташкия непрофесионализъм в малките градове - това, което тя ми била казала не било вярно, друго било ....  #Cussing out

Не знам до къде да стигна ходейки при подобни самозванци докато изчакам година за часа при специалист...

# 14
  • Мнения: 4 700
Недей да мислиШ, а направо си zаписвай час. ЗнаеШ ли, че стаменов дава часове zа 2009 година?

Общи условия

Активация на акаунт