Смяна на името преди акта за раждане

  • 5 988
  • 28
  •   1
Отговори
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте!
Родих на 20.03.2008, дадох име на бебка на 25.03, но не желаното от мен...
Казаха ми да си взема акта за раждане след 3седмици, но аз все повече издивявам от яд и си мисля, че съм била в момент на умопомрачение...
Възможно ли е да сменя името на детето?

# 1
  • Мнения: 49
Принципно може, но мисля, че трябва да заведеш дело в съда. Отнема доста време и средства. Аз наскоро сменях своето фамилно име, но не съм запозната как стои въпроса при децата.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Честито бебе, Олимпия!Да ти е живо и здраво!

 Доколкото знам може да смениш името, но след получаването на акта за раждане,Вече документите са задействани.След това по официалната процедура трябва да пуснеш молба за смяна на име.

 Поне аз като родих имаше подобни правила, дано се включат в темата и по-компетентни съфорумки.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 657
Провери дали вече не и е издаден акта за раждане в общината.
Най-добре се допитай до адвокатите в този форум.
И честито бебче!  bouquet

# 4
  • Мнения: 6 274
Честито бебче и от мен ! Да ти е живо и здраво и много радост да ти носи .
  bouquet  bouquet  bouquet
 Аз мисля , че ако не е издаден акта е по - лесна процедурата , но ако е издаден - тогава вече е гадно и ще трябва да се мине по каналния ред . Късмет и дано всичко мине успешно и без много размотаване !   Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Честито бебче! Не знам как точно стои въпросът със смяната на името, но вероятно ще отнеме доста време, нерви и средства. Каквото и да решиш, с каквото и име да бъде, най-важното е, че имаш хубаво и здраво бебенце!

# 6
  • Мнения: 686
Честито бебче и от мен ! Да ти е живо и здраво и много радост да ти носи .
  bouquet  bouquet  bouquet
 Аз мисля , че ако не е издаден акта е по - лесна процедурата , но ако е издаден - тогава вече е гадно и ще трябва да се мине по каналния ред . Късмет и дано всичко мине успешно и без много размотаване !   Peace
Peace

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Благодаря на всички за хубавите пожелания  Hug
Чакам все пак по-конкретно инфо...

# 8
  • Мнения: 9 814
Трябва да изчаках да стане готов актът за раждане на детето. След това в Районния съд си подаваш молба за смяна на името, в която обясняваш мотивите за твоето решение. Процедурата не е бърза, трябва ти и адвокат.

А иначе: Честито бебче, да ти е живо и здраво, независимо от това как се казва. Hug

# 9
  • Мнения: 374
а ще споделиш ли с кое име желаеш да смениш вече избраното

# 10
  • Мнения: 6 438
а ще споделиш ли с кое име желаеш да смениш вече избраното
Да,и аз докато четях се чудех същото.Защото бях останала с впечетление,че Джорджия ти харесва  Rolling Eyes

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
а ще споделиш ли с кое име желаеш да смениш вече избраното
Искам да е Джорджиа, а е записана Георгиа (на свекърва ми).
Доводът беше, че гръцката църква не признава модерните имена и я кръстихме така, за да можем края на лятото да я кръстим.
Оказа се обаче, че има попове, които не обръщат внимание на модерното име и кръщават въпреки всичко...
И сега ме човърка яко, защото Георгиа ми звучи много простовато, обикновено и не се връзва с имената на другите ми деца...
Принципно в Гърция много често не можеш да разбереш кой как се казва, защото имат умалителни или модернизирани варианти на името, които всички ползват и такава беше уговорката - пред всички малката да е Джорджиа, само за кръщенето - Георгиа...

# 12
  • Мнения: 6 274
Миличка , напълно те разбирам  Peace. И ние бяхме в голяма чуденка , когато трябваше да измислим име за малкото човече , защото "обикновените" имена , както ти ги наричаш , също не се връзваха с имената на другите ми деца . А много искахме да го кръстим на майка ми , но с тази нейна ужасна буква Р така и не намерихме име , което да ни хареса . И в крайна сметка решихме да бъде Енрико , а така или иначе ще му казваме "на галено" Рико или Рики . Така хем вълкът сит , хем агнето цяло  Mr. Green. И така : ако си ме разбрала какво искам да ти кажа , че много объркано го написах  Embarassed ако не ти пречи какво е написано в акта за раждане - остави нещата така , защото никой , освен вас няма да знае какво пише там . Всички ще се обръщат към бебка така , както вие им кажете . А ако не можеш да се примириш - действай смело , стискам ти палци Peace ! А Джорджия наистина е страхотно име . Да ти е жива и здрава !  Hug Hug

# 13
  • Мнения: 8 999
На мен Георгия ми харесва много повеч от Джорджия. А и дъщеря ти не е мебел, та да си отива на останалото обзавеждане /във връзка с твоето изказване, че името й не си пасва с имената на другите ти деца/.

# 14
  • Мнения: 6 274
На мен Георгия ми харесва много повеч от Джорджия. А и дъщеря ти не е мебел, та да си отива на останалото обзавеждане /във връзка с твоето изказване, че името й не си пасва с имената на другите ти деца/.
Мисля , че си малко рязка  Rolling Eyes. А и тук не става въпрос на кой какво му харесва  Naughty. И естествено , че трябва да се съобрази с имената и на трите си дечица Peace . Я си представи само варианта Джулияна , Константинос и Пешо , примерно  ooooh!. Хайде малко да мислим , преди да пишем , а ?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт