За млада кожа

  • 2 451
  • 15
  •   1
Отговори
Здрасти, искам да ви помоля ако може да ми препоръчате някакъв крем, който да става за млада кожа, която е между нормална и смесена, аз съм на 15 години. Но ако може да е нещо от клиник, кларинс, есте лаудер и тн. До сега съм ползвала Лореал под претекст, че са леки кремове, които няма да ми навредят, но хич не съм доволна, така че ще се радвам да ми предложите нещо хубаво  Grinning

# 1
  • Мнения: 5 647
Мисля, че ти е раничко да ползваш каквито и да е кремове. На 15 години не съм си и помисляла да си слагам нещо на лицето, освен някой лосион против акне. Но, ако си решила да се цапотиш си е твоя работа. По-добре отиди в някой хубав магазин за козметика и помоли консултантките там да кажа кое би подхождало на твоя тип кожа.

# 2
  • Мнения: 1 802
Аз бих ти предложила да се мажеш със някое растително масло на Икаров, кокосово например. И да почистваш кожата си с някой лосион против акне.  Peace

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 22:11 от ~WOMANISH~

# 3
Мерси много за отговорите, но аз все пак държа да ползвам крем и именно затова попитах, защото се притеснявам да не си купя нещо, което да е прекалено силно и да си повредя кожата.. Party Четох за някакъв крем с пшеница или нещо такова на Клиник, който ставал за всяка възраст, някой може ли да ми каже нещо повече за него? И също така, козметиката на Виши силна ли е или става за мен? (аз съм на 15)  Grinning

# 4
  • Мнения: 177
Защо не се посъветваш с дерматолог? Може би той ще ти посочи крем, който е подходящ за теб.
На Виши серията Нормадерм е за проблемна кожа и по-млада. Кремът е лек. Но въпреки това, бих те посъветвала да не бързаш. Изчакай поне 2-3 години още. Ако започнеш от рано с неподходящи кремове, когато имаш нужда от тях, те няма да действат.
За млади момичета знам, че могат да ползват тоалетно млчко и тоник, сутрин е вечер. Това е една алтернатива. Хем ще ти почиства и освежава кожата.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 160
Vichy - Normaderm - Много добра серия.
Друго : Пробвай с кремчето на Eveline от серията Pure Control. То е антибактериално и има хидратиращ и матиращ ефект. Мисля, че е подходящо точно за твоята кожа

# 6
  • София
  • Мнения: 3 390
Оф,ще се въздържа от коментари,че.... smile3515

# 7
  • Мнения: 2 211
За млади момичета, най - подходящи са кремове на растителна основа, но на твоята възраст не е препоръчително да използваш никакви. Малка си още, ще си състариш кожата преждевременно. Можеш да си правиш почистващи и подхранващи маски и да ползваш тоалетни млека. Ако имаш проблемна кожа, се обърни към дерматолог.

# 8
  • Мнения: 1 802
Оф,ще се въздържа от коментари,че.... smile3515
Е, кажи нещо де...  Wink

# 9
  • Мнения: 4 371
Оф,ще се въздържа от коментари,че.... smile3515
Е, кажи нещо де...  Wink
Аз ще ти кажа, пък нека тя да каже дали е имала предвид същото. Форума се напълни с тийнове Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 2 211
... Форума се напълни с тийнове Rolling Eyes

Така си е. Преди само четяха, но вече са по - смели и пописват.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 390
... Форума се напълни с тийнове Rolling Eyes

Така си е. Преди само четяха, но вече са по - смели и пописват.
Мда! Peace

# 12
  • Мнения: 1 310
Нищо де! Нека пита детето, нека знай!  smile3503 Наистина, на твоите години са най-подходящи тоалетните млека. Ти все още растеш и се развиваш и процесите за обновяване в организма ти, така или инъче са си засилени. Аз на твоите години се мажех само сутрин с тоалетно мляко и ползвах за тоник класическата българска розова вода /все още си я ползвам/. В момента съм на 31 и разбира се, вече ползвам далеч по сериозни кремове, но нямам нито една бръчица.  newsm03 Като кака, това е моят опит newsm08

# 13
Мерсии много за отговорите, сигурно ще пробвам тва на виши и розовата вода Simple Smile))

# 14
  • Мнения: 224
Кремовете на Vichy от серията Normaderm да насочени към проблемна кожа и са доста агресивни. Ако нямаш проблем с акнето, по-добре изобщо не ги ползвай. Щом кожата ти е смесена, бих ти препоръчала тоника на Avene от серията Cleanance (зелен на цвят). Той е много деликатен и съдържа талк, така че ще нормализира омазняването и ще матира. За крем и аз смятам, че ти е рано. От личен опит ти го казвам. Аз почнах точно тогава да се мазотя и сега съжалявам, а съм едва на 23.
Запомни едно правило - винаги си сваляй грима. За целта си купи хубаво тоалетно мляко, може и тоник (варианти също са - розова вода, термална вода, примерно на Avene). Ако все пак след сваляне на грима или измиване на лицето усещаш опъване, може да ползваш някакъв лек хидратиращ крем. Попадала съм на този серум, който се твърди, че е подходящ за толкова млада кожа : http://www.vitalityclub.bg/index.php?page=products&id=5&itemid=400 , но самата аз не съм го пробвала. Грижи се за кожата си, но не прекалявай! Wink 

Общи условия

Активация на акаунт