Цедене и запушени канали

  • 1 895
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Без да искам май намерих лек за запушените ми канали (пу, пу, пу!) и барзам да споделя!

Накратко - цедя се ве4е 7ми месец и запушените канали ми бяха станали ежедневие (при мен ако седмица мине само с две запушвания, разсеяни за 24 4аса, се брои за добра седмица)....НИкога не съм правила мастит (вдигала температура), обикновено отпушвам с масаж...

Пробвала съм вси4ко - от (многократна) смяна на помпата, през топли/студени компреси, витамини, зелеви листа, ергономи4ни сутиени и т.н. до цедене на всеки 2 4аса... Нищо не помогна... Докато...

В един прекрасен ден преди 3 седмици направих бъбре4на криза (аз съм стар камъкопроизводител, нищо ново под Слънцето). По ред при4ини камъка ще трябва да излиза по каналния ред т.е. трябва да се пият големи коли4ества вода - мин. 2-3 Л на ден, което и правя...

Камъка засега не съм изкарала, но запушвания, да 4укна на дърво, откакто пия много вода нямам! Т.е. 4етвърта седмица без нито едно запушване!!!  Laughing

С две думи - ако имате запушени канали - пиите пове4ко вода...ако не помогне, поне няма да навреди...

  bouquet



# 1
  • Мнения: 4 242
Радвам се че си се отървала!
А с лецитин опитвала ли си?
Това с водата, ако се пие повече от нужното, т.е. колкото си пиеш нормално + 1л за кърмата, започва да има диуритично действие.

# 2
  • Мнения: 1 328
На мен пък повечето вода ми докарва повече кърма. Т.е. не знам дали е по-разредена все едно, но определено когато съм имала запушване и мастит съм ограничавала приема на вода. ( и всякакви други течности)  Thinking

# 3
  • Мнения: 4 242
На мен пък повечето вода ми докарва повече кърма. Т.е. не знам дали е по-разредена все едно, но определено когато съм имала запушване и мастит съм ограничавала приема на вода. ( и всякакви други течности)  Thinking

Под повече имам предвид доста повече, да речем ако пия нормално 2л, поемам един повече за кърмата, но ако прекаля с 4-5 вече става обратен ефект в организма.

# 4
  • Мнения: 279
Радвам се че си добре и не запушваш канали,че не ми се припомня тая мъка.
А иначе за течностите,и аз увеличавах кърмата като пия повечко вода,това което ми помагаше на мен беше Лецитина,абе доста време го пих ,но почнех ли го нямах проблеми.
Успех,дано нямаш проблеми вече!
 Peace

# 5
  • Мнения: 1 328
За лецитина - 100% ми помага и на мен. Пила съм го месеци. И сега ако усетя някаква трудност си взимам един-два дни.

# 6
  • Мнения: 1 428
Много се радвам за теб.

# 7
  • Мнения: 1 428
Много се радвам,че си се отървала от неприятностите

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Прекрасно е, че си успяла да се отървеш така лесно!
Аз минах през всички възможни мъки и пробвах какво ли не.
Единственото,което ми помогна в последният момент,за да избегна операции и на двете гърди беше един крем от ветеринарната,който се използва за мазане на виметата на кравите и се казва се Refrigerans ungvent с цена 6 лв.
Пробвала съм и компреси с горещи кърпи, киснене на гърдите в топла сапунена вода, налагания с краставици и прясно зеле, масажи и куп други подобни....
Това наистина ме спаси като "по чудо", както се изрази и хирургът ми.
Колкото повече воада пиех,толкова повече се усилваше кърмата и каналите ми се запушваха. На ден ми оставаха по 2-3 л кърма....
Дано на никой не се наложи да преживее това!
Успех!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Прекрасно е, че си успяла да се отървеш така лесно!
Аз минах през всички възможни мъки и пробвах какво ли не.
Единственото,което ми помогна в последният момент,за да избегна операции и на двете гърди беше един крем от ветеринарната,който се използва за мазане на виметата на кравите и се казва се Refrigerans ungvent с цена 6 лв.
Пробвала съм и компреси с горещи кърпи, киснене на гърдите в топла сапунена вода, налагания с краставици и прясно зеле, масажи и куп други подобни....
Това наистина ме спаси като "по чудо", както се изрази и хирургът ми.
Колкото повече воада пиех,толкова повече се усилваше кърмата и каналите ми се запушваха. На ден ми оставаха по 2-3 л кърма....
Дано на никой не се наложи да преживее това!

Този крем как се прилага? Аз се сетих и още нещо докато четох темата. Скоро имаше тема за кърменето и сауна. Хедра предупреди, че няма нищо опасно, но може да протечеш евентуално. Та се сетих , че ако пак ми се появат тези проблеми, дали няма да има ефект. Все пак точно това се опитвах да постигна на няколко пъти с тия гадни блистери и запушвания. Дано не ми се наложи пак де......ама и това съм навита да пробвам вече. Дали пък не е тъпа идея? newsm78
Успех!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Уф, че съм го написала... ooooh!
 Рошко, този крем как се прилага? Аз се сетих и още нещо докато четох темата. Скоро имаше тема за кърменето и сауна. Хедра предупреди, че няма нищо опасно, но може да протечеш евентуално. Та се сетих , че ако пак ми се появат тези проблеми, дали няма да има ефект. Все пак точно това се опитвах да постигна на няколко пъти с тия гадни блистери и запушвания. Дано не ми се наложи пак де......ама и това съм навита да пробвам вече. Дали пък не е тъпа идея?

# 11
  • Мнения: 1 328
Маже се 2 пъти дневно обилно и отгоре се слага марличка, да не се изтрие от сутиена.
Другото лекарство се казва Антифлегмин, пак е за кравешки мастит. Аз съм ползвала само Рефригеранса и съм много, много доволна. 

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Маже се 2 пъти дневно обилно и отгоре се слага марличка, да не се изтрие от сутиена.
Другото лекарство се казва Антифлегмин, пак е за кравешки мастит. Аз съм ползвала само Рефригеранса и съм много, много доволна. 
Мерси за отговора  bouquet

# 13
  • Мнения: 177
Това със запушванията наистина е кошмарно! Аз продължавам да съм така. Храня бебо с изцедена  кърма и от 3-тия месец се започна със запушванията и сега вече са съвсем чести. Пих лецитин - по 4 хапчета, сега само по 1 на ден... налагах със зеле, парни бани на гърдите, компреси... физиотерапия, антибиотици... и сега пак. От 3 дни се цедя на ръка, за да изключа помпата като виновник. Безкрайно трудоемко, но освен това - една се разнася, нова идва. Хванала съм се за главата и почти съм се предала, да знаете. Само кравешкото лекарство не съм опитвала, но още в понеделник ще го потърся. Иначе водата и при мен докарва МНОГО кърма и допълнително трябва да се цедя безспир.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Цитат
Уф, че съм го написала... ooooh!
 Рошко, този крем как се прилага? Аз се сетих и още нещо докато четох темата. Скоро имаше тема за кърменето и сауна. Хедра предупреди, че няма нищо опасно, но може да протечеш евентуално. Та се сетих , че ако пак ми се появат тези проблеми, дали няма да има ефект. Все пак точно това се опитвах да постигна на няколко пъти с тия гадни блистери и запушвания. Дано не ми се наложи пак де......ама и това съм навита да пробвам вече. Дали пък не е тъпа идея?

Да, както jenny_b е написала, въпреки, че аз го използвах по няколко пъти на ден, след всяко изцеждане с помпата, а през нощта го слагах на подплънка за гърди - еднократна употреба, за да не е директно на сутиена.
А Меделата се използва, колкото пъти желаеш. Кремът е 100% ултра чист ланолин и не се налага да се измива преди всяко следващо кърмене. Използва се успешно и при афти в устата на бебока, а също и при подсичане.

Общи условия

Активация на акаунт