Глупости,дреболии...а кои са стойностните моменти в живота!?

  • 2 569
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 309
Често попадам на изказвания :
"Не обръщам внимание на дреболии...така живота е по-добър!"
"Не се карайте за глупости..."

Научени ли сте да разпознавате "дреболиите" и "глупостите" в семейните и прятелските отношения?




# 1
  • Мнения: 3 453
Рожбее, на философия ли го обърна, мацка? Joy Hug

Не зная, дали разпознавам дреболиите, но определено нямам време за тях. По себе си съдя, че когато човек е зает да разрешава сериозни проблеми в живота си, дреболиите сякаш остават на заден план и не се забелязват. Насочила съм всичките си усилия в една посока и нямам излишни нерви, сили и ентусиазъм за "глупости".
Преди години, когато морето беше до колене, а светът - прекрасно място, да, издребнявала съм. Сега чак си се чудя на акъла, но тогава съм се вживявала и то доста. Така е. Когато нямаш трудности за разрешаване, малките камъчета ти се струват канари. Wink

# 2
  • Мнения: 363
казват, че дребните камъчета обръщат колата
смятам обаче, че когато семейните и особено приятелските отношения са истински, и двете страни ще са над тези неща!!!

# 3
  • Мнения: 1 897
Научени ли сте да разпознавате "дреболиите" и "глупостите" в семейните и прятелските отношения?
Уча се.
Понякога наистина се ядосвам и драматизирам излишно за глупости.
Понякога обаче това, че няма да обърна внимание на някоя 'дреболия' би могло да вгорчи живота ми, вместо да го направи по-добър.

# 4
  • Мнения: 1 008
Преди малко с мъж ми се изпокарахме за глупости и дреболии.
Ама такъв здрав скандал стана,че чак не мога да повярвам...
Дреболиите ни накараха да си наприказваме неща, които до сега не съм си и помисляла, че някой от нас може да изрече...
Мисля,че отговорът на въпросът ти е в поста на  _Hope_ Чак ме накара да се замисля...

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
различавам ги ... и избягвам да споря за глупости. но въпроса е да ли и другия човек ги различава. ако не тогава все един момен ще се скарате ...

# 6
  • Мнения: 378
Рожбее, на философия ли го обърна, мацка? Joy Hug

Не зная, дали разпознавам дреболиите, но определено нямам време за тях. По себе си съдя, че когато човек е зает да разрешава сериозни проблеми в живота си, дреболиите сякаш остават на заден план и не се забелязват. Насочила съм всичките си усилия в една посока и нямам излишни нерви, сили и ентусиазъм за "глупости".
Преди години, когато морето беше до колене, а светът - прекрасно място, да, издребнявала съм. Сега чак си се чудя на акъла, но тогава съм се вживявала и то доста. Така е. Когато нямаш трудности за разрешаване, малките камъчета ти се струват канари. Wink
Много правилно!Подкрепям Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аз съм склонна да анализирам дреболиите и в повечето случаи, именно от тях "хващам" някоя тенденция още в зародиш. Е, има и такива, които наистина са незначителни глупости и не си струва да си хабя енергията да ги преборвам.  
Обаче, далеч не всяка "дреболия" е дребна. Peace

# 8
  • Мнения: 4 965
Научени ли сте да разпознавате "дреболиите" и "глупостите" в семейните и прятелските отношения?
Уча се.
Понякога наистина се ядосвам и драматизирам излишно за глупости.
Понякога обаче това, че няма да обърна внимание на някоя 'дреболия' би могло да вгорчи живота ми, вместо да го направи по-добър.

  bouquet

А кои са стойностните моменти - когато сме здрави, когато сме заедно, когато си казваме "Обичам те", когато проблемите са разрешими. Защото почти всичко в този живот е поправимо, докато човек е жив и диша.
А дребните неща също са важни - чували сте за "ефекта на пеперудата". Не бива да се отминават лесно, но не трябва и да си вгорчаваме живота от тях...

# 9
  • Мнения: 678
Всичко е относително! Naughty
Понякога са важни дреболиите, друг път трябва да ги подминаваш.
Едно е сигурно:
ПО-глупаво от това да си тровиш живота с глупости няма! Whistling

А за големите и стойностни неща....всеки човек е устроен да се стреми към тях и да ги търси.
Въпроса е като ги намери да не му се сторят дреболии,защото би било ГЛУПАВО! Wink

# 10
  • Мнения: 211
Разпознавам ги, да. Но това не значи, че не им обръщам внимание.
Пак си правя от мухата - слон Confused

# 11
  • Мнения: 4 726
Малките камъни обръщат колата, да. Все още се уча да ги заобикалям, но съм в начален стадийл

# 12
  • София
  • Мнения: 397
 Повечето неща са незначителни и не им обръщам внимание, но хората масово се връзват на всичко и масово имат някакви леки отклонения или мании. Незнам дали някой друг го забелязва или аз вече не съм ред.    helpuu blahblah

# 13
  • Мнения: 121
Малките камъни обръщат колата, да. Все още се уча да ги заобикалям, но съм в начален стадий
и аз Laughing

# 14
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Стойностните неща са семейството и приятелите. Старая се на тях да обръщам повече внимание! Simple Smile Научих се да приемам нещата от веселата страна и с чувство за хумор, дори и сама се иронизирам... на мен ми помага в повечето случаи hahaha Например, последните месеци качих 6-7 килограама и като усетя, че се депресирам си казвам:"Божествена, защото е естествена" hahaha "Красива, стройна и спокойна" А колко съм такава аз си знам, ама...

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 18:21 от luska

Общи условия

Активация на акаунт