Защо се стряска насън едномесечното ми бебче?

  • 2 180
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 695
Здравейте, майчета,
Моето бебче е на месец и 1 седмица. Тази вечер както спеше кротко в баща си без никакви предварителни признаци на безпокойство започна да пищи, в началото насън, после разбира се се събуди. Досега не е правила така, понякога проплаква спейки, но без да се стряска и да се буди с писъци. Може би са колики (тя досега нямаше)? След това събуждане аз за всеки случай й дадох капки против колики, накърмих я и тя сега спи нормално, но не смятам че беше гладна, защото хапна малко, по-скоро за успокоение, беше яла съвсем скоро преди това. Случвало ли се е с вашите бебоци? Мислите ли, че е притеснително?

# 1
  • Мнения: 3 376
Да,случвало се е понякога когато беше малък и все още се случва-най-вече когато му расте зъбче.

Взимай я,гушкай я и тя ще се успокои.
Не се притеснявай Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 364
Най-вероятно са колики. Моята дъщеря също се стряскаше насън и много трогателно проплакваше. Това е период, ще премине, не се притеснявай - гушкай си я, говори и нежничко. Сега на моята беболина и растат зъбки и също понякога се буди с писъци.

# 3
  • Мнения: 6 438
И на мен ми приличат на колики  Peace Гушкане,говорене,пеене. Peace И много нерви  Crazy

# 4
  • Мнения: 780
И на мен ми приличат на колики  Peace Гушкане,говорене,пеене. Peace И много нерви  Crazy
Peace

# 5
  • Мнения: 27 524
Заради все още незрялата нервна система. Ще отмине, не се притеснявай. Те не го помнят това, дори често не се и събуждат. А и е нормално понякога да преминават във втора фаза на съня с плач.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 491
Заради все още незрялата нервна система. Ще отмине, не се притеснявай. Те не го помнят това, дори често не се и събуждат. А и е нормално понякога да преминават във втора фаза на съня с плач.  Simple Smile
И аз така мисля.Моето бебе постоянно се стряскаяше,но този период отмина.

# 7
  • Мнения: 523
И на мен ми приличат на колики  Peace Гушкане,говорене,пеене. Peace И много нерви  Crazy
Peace
Hug Hug Hug

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И на мен ми приличат на колики  Peace Гушкане,говорене,пеене. Peace И много нерви  Crazy
     Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 928
И на мен ми приличат на колики  Peace Гушкане,говорене,пеене. Peace И много нерви  Crazy
Peace

# 10
  • Мнения: 1 031
Заради все още незрялата нервна система. Ще отмине, не се притеснявай. Те не го помнят това, дори често не се и събуждат. А и е нормално понякога да преминават във втора фаза на съня с плач.  Simple Smile

Напълно съгласна.
И ние бяхме така. Моят син дори много често се събуждаше с плач, но отмина.

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 09:39 от tonesa

# 11
  • Мнения: 1 674
Ще отшуми това стряскане,не се притеснявай.И при нас е имало такива моменти.Най-вероятно е колики/щом има и рев/

# 12
  • Мнения: 695
Благодаря ви за бързите отговори, момичета, успокоихте ме Grinning

# 13
  • Мнения: 422
и на нас ни се е случвало, някой път бебка правеше така все едно като бързо хълцане такова ,не мога да го опиша и много се стреснах ,,помислих си ,че нещо се стряска насън изплаква такава,,, и прави това като хълцането ,,, бях чела някъде ,че било от бързия ръстеж на бебто ,, между другото не знам дали е вярно , но бебка вече не го прави това  Peace  , не знам до колко е вярно пак казвам, но няма място за притеснения ,поне според мен ! Те като са такива манички от всичко се стряскат почти , от резки движения , по силен глас, ,,, не се притеснявай !

# 14
  • Мнения: 2 090
Заради все още незрялата нервна система. Ще отмине, не се притеснявай. Те не го помнят това, дори често не се и събуждат. А и е нормално понякога да преминават във втора фаза на съня с плач.  Simple Smile
Напълно подкрепям това твърдение Peace

Общи условия

Активация на акаунт