Игнация ?

  • 29 881
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Здравейте  Peace
Това е първата ми тема в този подфорум. Интересува ме има ли някой, който е пил Игнация. Изписа ми я невролог, като ми препоръча 3 флакончета, които да изпия по дадена схема. Но преди да стигна до него, доста други лекари ми я препоръчаха.

# 1
  • Мнения: 95
Здравейте  Peace
Това е първата ми тема в този подфорум. Интересува ме има ли някой, който е пил Игнация. Изписа ми я невролог, като ми препоръча 3 флакончета, които да изпия по дадена схема. Но преди да стигна до него, доста други лекари ми я препоръчаха.
newsm10 newsm10

# 2
  • Мнения: 1 559
Здравей,
Това дали някой е взимал или не Игнация няма как да ти е практически полезно. Подходящото хомеопатично лекарство се предписва на базата на индивидуалността на човека, разгледана цялостно.  А иначе мой близък е взимал Игнация - тя му помогна да излезе от едно тежко емоционално състояние.
Препоръката да изпиеш 3 флакончета не е никак хомеопатично адекватна. Съветвам те да се обърнеш към класически хомеопат, който да определи подходящото за теб лекарство. Успех!

# 3
  • Мнения: 117
Благодаря Илиана_М. Всъщност той ми препоръча да взема първо едно флаконче и да се срещнем отново, за да проследи как се чувствам, а вече ако е необходимо да продължа с още две по схема. Понеже за първи път търся помощ се обръщам към този вид медицина и не съм много запозната с нейната същност. Ще започна, че дано да има ефект.

# 4
  • Мнения: 852
На мен също ми изписаха игнация. Интересува ме какво точно представлява  newsm78
Аз съм с постоянно главоболие и  даста чест световъртеж

# 5
  • Мнения: 468
Ignatia amara е поликрест - сиреч едно от "големите" лекарства в хомеопатията. Всъщност няма големи и малки лекарства, има добре изучени лекарства и не толкова добре изучени...но да не се отклонявам...

Бидейки поликрест Ignatia покрива невероятно много симптоми. Класически хомеопат би изписал лекартсво върху тоталността от симптоми на конкретния човек и е безмислено в един форум да се описват всичките. Въпреки това, всяко едно хомеопатично лекарство има своя "есенция" и за да бъде  "разбрано" лекарството, трябва да се познава "есенцията".

Ще споделя с метафора, съвсем накратко за есенцията на Ignatia. Човек преживяващ смъртта на близък до сърцето си човек има нужда от Ignatia - затова някой хомеопати шеговито я наричат "гробищно лекарство". Всяко състояние което оподобява подобен тип загуба, също може да се разглежда като състояние на Ignatia. Освен това човекът тип Ignatia e чувствителен и романтичен, сензитивен, остър, раздразнителен; при свръхнапрежение, скръб, рздрзнение, фрустрация настъпва криза - тогава може да се наблюдават спазми  (крампи, невралгии които нямат патологичен произход но са се появили по време на стреса) истеричност, плачливост и др. При Ignatia има конфликт между романтичните идеи и действителността и още и още.... 
Няма да нaвлизам в повече детайли защото няма смисъл и би трябвало да изпиша доста много страници. Освен това написаното от мен далеч не изчерпва есенцията на Ignatia.

Просто не се прави така - да си изясняваме във форуми кое лекарство за какво е. Леко е несериозно, според мен.
Ако неврологът ви е класически хомеопат - тогава ОК, ако не е - порепоръчително е да потърсите класически хомеопат за консулатция.

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 19:30 от Nial

# 6
  • Мнения: 852
 Nial Благодаря   bouquet

# 7
  • Мнения: 6
NAIL dali ignasiqta ima strani4ni deistwiq ,ima6li nqkakwa predstawa.

Общи условия

Активация на акаунт