първо месен бульон и после месни пюрета ли?

  • 1 430
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
ами дойде време според мен да хапнем и месни пюрета,обаче новост за мен е ,един педиатър ми каза първо да смесвам зеленчуковите с малко месен бульон и след това да дам месни- вие така ли направихте? бебка е на почти 8 мес.  кърмена изключително до 5 мес. и захранена на около 6  и досега е захранена с тисва,картоф,морков,карфиол а от тиквичка и броколи се обринахме,освен това ядем каши и плодови ябълка и круша,въвела съм и глутена от скоро. моля кажете ми мога ли да дам и други плодове в пюрета и какви и от зеленчуците още какво да въведа? въведох и жълтъка но и от него имахме реакция,та ще го пробвам пак след месец.  много ще съм ви благодарна ако ми отговорите.....

# 1
  • Мнения: 554
Аз лично не съм давала никакъв бульон, направо си захраних с месно пюренце, а и сте достатъчно големи вече за да го въведеш спокойно. За мен най-подходящо е пилешко, пуешко или заешко като за начало. За плодовете, които си въвела не видях банан, моята госпожица много го обича за това ми направи впечатление, че липсва Grinning За зеленчуковите мисля, че можеш да въведеш и спанак, ние отдавна го хапваме, а от плодовите хапваме и всички асорти за по-голямо разнообразие, които включват и праскова, кайсия, дюля, сини сливи... избор има голям, ти си преценяваш кога да ги въведеш според детето Peace

# 2
  • Мнения: 6 438
Според мен няма нужда от бульон,а и сте достатъчно големи,за да въведеш спокойно месото. Peace

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Какъв е този бум на бульоните и супите?!


 Не съм давала бульон, от зеленчуково минах на месно пюре!

# 4
  • Мнения: 523
И аз не съм давала бульон.  Идеята на твоя педиатър не ми се струва лоша. Сигурно иска да се въведе месото по-предпазливо.

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 23:13 от eagle

# 5
  • Мнения: 6 438


 Какъв е този бум на бульоните и супите?!


 Не съм давала бульон, от зеленчуково минах на месно пюре!
Вярвай ми,педиатрите имат пръст в това  Wink

# 6
  • Мнения: 195
направо почнах с месо-пилешко, пуешко.

# 7
  • Мнения: 745
И аз дадох направо местно.Може би ако се смеси бульон със зеленчуково пюре е по плавен прехода.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не съм давала бульон - направо започнах с месни пюрета  Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз също никакви бульони не съм давала.От зеленчуковите минахме на месни пюрета.

# 10
  • Мнения: 9 973
и аз не давам бульон

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не съм давала никакви бульони-направо месно пюре.А щом сте имали реакция от жълтъка мисля че ще е по-добре да го въведеш отново след годинката.

# 12
  • София
  • Мнения: 928
И аз не съм давала бульон - направо месно пюре. Подходящи за начало са заешко, пилешко и пуешко месо. От зеленчуците можеш да пробваш пащърнак, царевица и грах, а от плодовете - банан и сини сливи. За жълтъка - по-добре да го въведеш след годинка.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 197
От зеленчукови минахме направо на месин пюрета, без "преход" с бульон.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз така "въведох" месото. Сварих, пасирах и замразих. Няколко дни й разреждах зеленчуковото пюре с бульона (от него също си бях замразила) и после нахаках и месото вътре.

Бульона не съм го слагала по съвет на някого - просто така реших на момента. Видя ми се много вкусен и ароматен, за да иде зян в чешмата.

Общи условия

Активация на акаунт