Варикоцеле

  • 2 687
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте! Откриха на мъжа ми варикоцеле. Изчетохме много за него и се реши на операция. Вече има и час при д-р Кацаров, но всичко бе уговорено по телефона. Някой може ли да ми каже поема ли се от касата (защото д-ра каза,че работи с касата) и колко се доплаща. Абе колко ще ни струва, нали трябва да сме подготвени. Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 7 718
Касата плаща около 300 лв.

# 2
  • Мнения: 3 453
Ние платихме 400лв за операцията при д-р Кацаров преди десетина дни. Съпругът ми също е здравно осигурен. Успех! Peace
Занесете пижама и чехли на съпруга, че едни страшни лелки има там....! Mr. Green

# 3
  • Мнения: 124
Благодаря ви. А Норе, колко време държаха съпруга ти? Защото на нас ни казаха 2-3 часа и го пускат, операцията не била тежка. И след 10 дни как се чувства? Колко време ще е в болнични? Е въпроса ми не е само към Норе който знае нека ме информира.

# 4
  • Мнения: 3 453
chipolita ,
първо попълвате едни бумащини. За тази цел, отидете към 8ч., въпреки, че най-вероятно са ви казали да отидете по-късно. Колкото по-рано попълните документите, толкова по-скоро ще е операцията.
След попълването ще пратят съпруга ти на първия етаж, за да даде кръв за ПКК. След това ще чакате около час и половина, за да излязат резултатите. Ако те са добри, ще го настанят в стая, за да се облече и да си чака реда. Моят съпруг беше с още едно момче в стаята. Подготовката за операцията трае 10 мин., а самата операция - не повече от 10 - 15 мин. После пациента се връща в стаята и лежи около час, за да го пусне упойката. Когато д-р Кацаров го посети, за да види как е, може да си ходи. Значи най-много час и половина, след операцията вече може да си тръгнете.
След това съпругът ми изпи един течен аналгин, но не, защото го е боляло, а от страх. Оказа се, че няма нужда от обезболяващи, защото болка така и не се появи. По-скоро нещо като придърпвания първите два дни, но не е страшно. За болничния - има право на близо месец, но повече от 10 дни няма нужда. Важното е само първите три дни да лежи, за да зарасне по-добре операцията.
Всичко се оказа противно на очакванията ни. Операцията е лека, а възстановяването е още по-леко. Пет дни, след операцията вече се чувстваше все едно не са му правили такава! Wink
Всичко ще е наред! Успокой съпруга си! Grinning

# 5
  • Мнения: 4 180
Успех!
Оперираха мъжа ми през 98г, имаше известно подобрение в спермограмата, но не за дълго. Ефектът не е траен, действайте бързо по всички възможни начини, ако трябва, стимулация, инсеминация, да ти запазят материал.... Всичко, каквото могат да ти предложат! И за да не губиш кураж, сега съм бременна от съпруга ми, със същите резултати, за които казваха, че и за ин витро не стават! Вярно е, че от 5 г нито е ходил да се изследва, нито нищо и не знам в момента какво е реалното положение на нещата, но за всеобща изненада, през ноември установих, че съм бременна. Даже си мислех, че влизам в климактериум, щото не можех да допусна друго!

# 6
  • Мнения: 945
Chipolitа,

Моят мъж се оперира през декември и доплати 360 лв., а другото е по каса, там си пишат всичко.
Не е ползвал болничен дори един ден, веднага отиде на работа и  не се е оплаквал. След два дни при доктора му смениха стерилната превръзка, а след още няколко дни аз си му я смених вкъщи. Сега много треперим дали ще се подобрят показателите. Имахме 30% подвижни, а на последната спермограма при изминали 3-4 месеца от операцията бяха 50% подвижни.
Лошото е, че показателите се менят и никой не може да разбере защо. Смятам, мила Ra2, че на един етап са му се подобрили показателите и ето ти го чудото. Браво! Вече имаме 3 момичета от форума естествено забременели с мъже, които са имали  варикоцеле. Това може да даде кураж на всички ни.

Хоупче, сега глези мъжлето да оправи малчуганите час по-скоро.

# 7
  • Мнения: 124
Благодаря ви за отговорите.   bouquet Помогнахте ми да ни се изяснят някой въпроси. Повече ни притеснява неизвестността и какво точно предстои, но вече сме поуспокоени. Надявам се всичко да мине добре и нещата да се оправят.

# 8
  • Мнения: 945
Операцията е супер безобидна, по-бърза и лесна от вадене на мъдрец.

Общи условия

Активация на акаунт