Намаляване кръвна захар - дайте идея с какво?

  • 27 714
  • 11
  •   2
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Здравейте !
Искам да ви попитам знаете ли народни средства или хомеопатични лекарства за намаляване кръвна захар.От ноември месец миналата година приемам метформин за лекуване инсулинова резистентсност,а се оказа че започнах да увеличавам кръвната захар.
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 68
Здравей,
От народната медицина:
- зелева чорба
- кисело мляко с чесън и копър, по една лъжица преди всяко ядене
- боровинки
- канела
Ако захарта ти е висока сутрин на гладно- препоръчват вечер преди лягане физически упражнения.
Ако в урината  сутрин имаш много кетони вечер преди лягане трябва да си хапваш по нещо.
Най-важното е да се движиш много, това е най-сигурното лекарство.
х х х

# 2
  • София
  • Мнения: 1 097
Има. И народни срества и хомеопатия. Това са различни неща   bouquet
Но трябва да си много упорита.  Hug

# 3
  • Мнения: 95
Мой личен съвет е да посетиш хомеопат,който да ти посочи правилната субстанция или начин на лечение ,а не да се само лекуваш чрез съвети  newsm78

# 4
  • Мнения: 3 826
хубав въпрос , както се казва ,

и аз се интересувам от темата ..
трябва да се намали приема на въглехидрати - захари и т.подобни , да се намали приема на мазнини до минимум , особено животински ,
кофеина - също аут , и последно - да се правят аеробни упражнения ( от типа - бягане , каране на колело ) - такива , които вкарват кислород в кръвта ,
иначе проблемът се задълбочава , уви , както показва личният ми опит

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Да, ама е добре да опитаме всичко преди да се предадем в ръцете на нашите мили лекари и техните лекарства.
Ана Каренина, опитвам се да спазвам всичко това, за което си споменала по-горе а дали ще успея незная , но се надявам . Сподели как е при теб ,ако не  те притеснява разбира се.
Благодаря на всички ,които ми писахте .
Коконка , а канелата как да ползвам  -разтваря ли се в нещо?

# 6
  • Мнения: 6
Здравейте,
един мой познат вече 4 години поддаржа 5-5.2 кравна захар с този продукт от АLOE VERA-хранителна добавка е  http://www.flp.bg/bg/Products_Drinks_bg.htm, но каза че излиза скъпо, ама той няма избор.
Другото, което казва е зеле и зелеви производни под всякаква форма: зеле, карфиол, брюкселско зеле, черно/червено зеле.
Но най-вече го спасява това какво яде и многооооооооооо движение.

# 7
  • Мнения: 624
По билковите книги съм чела, че се препоръчва къпина.

# 8
  • Мнения: 513
Мой личен съвет е да посетиш хомеопат,който да ти посочи правилната субстанция или начин на лечение ,а не да се само лекуваш чрез съвети  newsm78

 Peace Подкрепям с две ръце, а що се отнася до многото движение мисля ,че не е съвсем решаващо, като имам впредвид майка ми която е вече 75 годишна и много не се движи защото я болят краката. Обаче благодарение на хомеопатията и продуктите на АкваСорс от стойност 16 вече е на 4-6.  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 097
............, а канелата как да ползвам  -разтваря ли се в нещо?

В кисело мляко - на една кофичка мляко едно пакетче канела. Всеки ден. Ако не можеш да го изядеш наведнъж, на няколко пъти през деня

# 10
  • Мнения: 513
............, а канелата как да ползвам  -разтваря ли се в нещо?

В кисело мляко - на една кофичка мляко едно пакетче канела. Всеки ден. Ако не можеш да го изядеш наведнъж, на няколко пъти през деня

Извинявай  Дино за корекцията - на 1/2 ч. чаша слагаш 1 кафяна лъжичка канела може да се взема и само веднъж на ден, защото това количество от 1 пакетче  понякога идва множко.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 097
Ами не знам как е на вкус. Може и да е множко.  newsm78  Майка ми го яде така. И в началото помагаше.
После мина на разтоварване по Л.Ковачева и след това на Аквасорс продукти - комбинация, като по-лек вариант.

Няма проблеми за корекцията.

Общи условия

Активация на акаунт