финокио?

  • 8 902
  • 22
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
здравейте момичета Grinning.Обръщам се към вас за помощ.майка ми донесе няколко бройки финокио.правила съм салата с него,но не знам по какъв друг начин да го оползотворя.давайте идеи Praynig

# 1
  • Мнения: 2 211
Какво е финокио  Embarassed?

# 2
# 3
  • Майничка
  • Мнения: 12 561
Става и с мариновани със зехтин, червен пипер, босилек и риган зеленчуци (тиквички, патладжани, сурови чушки, гъби) - на зеленчукови шишчета или просто леко запечени на фурна.

# 4
Здравей, аз правя финокио по два начина.
Единият прилича малко на винен кебап.
Запържваш си телешките месца, с червен пипер и тн. и добавяш финокиото нарязано.
Задушава се във водичка и бяло вино, след което прибавяш доматено пюре ( паста) и добавяш водата,
Ври час и нещо, накрая го сгъстяваш с малко брашно.

Другият е със сос бешамел.
Първо си посварила главите после ги нарязваш на полумесеци,
нареждаш ги в кръгла тавичка, отгоре ги заливаш със сос бешамел и настъргано формаджо ( може и кашкавал)
и запичаш.
Става ето това:


# 5
  • Мнения: 406
Аз не обичам финокио,но  когато бях в Италия там съм виждала да го панират  Peace

# 6
  • космополитно
  • Мнения: 941

Туй де, въведете и непросветените!Щ о е то финокио (предизвика ми асоциация между фолио и Пинокио)!? newsm78

# 7
# 8
  • Мнения: 224
финокио На  български се казва резене Италианските и испанските кулинари го ценят високо и използват и надземните му части, и коренището (гулията). Резенето има приятен аромат, подобен на анасоновия и е сладникаво на вкус, напомня копъра. От него се приготвят салати, сосове, майонези, плънки за риба и месо. Резене се слага в таратор, в салата от червено цвекло, в някои печива, в бульона при варене на риба, раци или картофи.Много добре върви на сандвичи от черен хляб. Подправката се слага накрая. комбинира се с копър, чесън, лук, магданоз.-тук предимно го правят на салата  Sick нарязано на тънки парчета и поръсено със зехтин. Тази салата е почти неизменна част от антипастите в прохладните есенни и зимни вечери. Макар и с леко неугледен вид запеченото с малко зехтин финокио придобива съвсем различен вкус, напомнящ на ядки от пиния (кедрови ядки).а също го препоръчват за кърма  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 211
Благодаря на всички, които се включиха с разяснения!  bouquet

Къде в София продават финокио? Възбудихте ми любопитството.

# 10
  • Мнения: 5 001
Благодаря на всички, които се включиха с разяснения!  bouquet

Къде в София продават финокио? Възбудихте ми любопитството.
Има по пазарите и в Пикадили и  в Била .....

# 11
  • Мнения: 2 211
Има по пазарите и в Пикадили и  в Била .....

Изобщо не съм го забелязала  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 406
Има по пазарите и в Пикадили и  в Била .....

Изобщо не съм го забелязала  Rolling Eyes
Това е една бяла глава по-голяма от лук и на върха има стръкчета подобни на копър  Peace

# 13
  • Мнения: 1 951
Имам рецепта за супичка с финокио и гъби. Много ароматна става  Grinning Ако някой се интересува ще я издиря.

# 14
Апак ние в нащо село му викаме ряпа на това  Blush Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт