за зъбките, кърменето и други екстремни удоволствия :)

  • 2 172
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 034
само да предупредя, че въпреки ухиленото емотиконче пред заглавието, това не е първоаприлска тема.  Peace

става въпрос за следното. щерката е на 1 г. и почти 5мес. има 10 зъба,  6 от които са отпред. досега ме е хапала точно 3 пъти, като в два от случаите пробва какво става. а единия път заспахме и двете и тя несъзнателно щракна с челюсти. Laughing
така че не е от хапливите деца.
от известно време обаче имам едно много неприятно субективно усещане. като суче и някак си стиска зъбета по-силно от обичайното. на границата с болката. не боли, но не е най-приятното. т.е. една идейка по-силно, ако стисне, вече ще е болзнено.
иначе си суче спокойно.
питам се какво да правя в тази ситуация ? не за друго, а защото започвам да я кърмя леко нащрек. и ми е едно такова...как да обясня...леко некомфортно.

# 1
  • Мнения: 1 328
Аз в подобни ситуации казвам НЕ или Ей, детенце!!! и много следя физиономията му точно КОГА ще захапе, не ДАЛИ ще захапе, особено в хапливи периоди. Така е от 8-ми месец до сега, обикновено продължават около седмица  две тези периоди, не е на всяко кърмене задължително, но го има и при мен момента на очакването и изненадата.
Това което изчетох по темата е да се прави сериозна забележка и твърдо НЕ да се каже. Но пак повтарям - при нас ефект няма или поне не този който се очаква, в цялата си прелест.

# 2
  • Мнения: 1 691
Ние имахме един такъв период преди около 2 месеца. Не че ме е хапал (и при нас се случва само инцидентно ако заспи), ами май свикваше с наличието на зъбки. Гърдите ми бяха станали на дъвка и дори при най-леко и внимателно сукане ме наболяваше. Че отгоре на всичкото задължително щипеше свободната гърда. Започнах да го предупреждавам, че ме боли, а той ми се хилеше. Явно обаче настоятелността ми е имала ефект, защото постепенно нещата се нормализираха.

# 3
  • Мнения: 3 034
jenny_b, не знам за какво да й направя забележка. някак си не върви да й кажа : "не стискай толкова силно".....защото тя де факто не ме хапе, просто стиска зъбета. Rolling Eyes



mata_kosmata, явно е точно това - "свикаване с наличието на зъби". засега не ме щипе със свободната ръка, но това леко пристискване ме напряга. явно ще се обясняваме някак си.  Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 102
При нас май е по-сложно, защото ни излязоха първите два зъба отдолу на 4 месеца.От скоро започна да стиска зъбки и като ме захапе, аз от изненада извиквам и детето се стряска.Още е много малка и мисля, че не разбира като й кажа.Доста честичко ме хапе и си мисля ,че вече не е гладна е спирам да я кърмя.Надявам се да премине ,защото не мога да си представя какво ще стане като излязат и горните зъбки.
Дори забелязах 1-2 пъти, че суче и хапе почти едновременно.Нещо като сукане със захапка.Не ме хапе само през ноща.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 673
Същият проблем имам и аз, от време на време захапва, тогава и се скарвам и 5-10 мин. не я кърмя, и май има ефект, по-големият проблем е, че зъбите й просто ме дразнят, но не мисля, че е нарочно, просто са си там и при сукане ги усещам неприятно. С носталгия си спомням първите 10 месеца, когато нямаше никакви зъби. А какво да се прави - не знам, когато не е нарочно (както при хапането), май нищо не може да се направи.

# 6
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Мисля, че те разбирам за какво точно говориш. Не е онова захапване изведнъж, а просто така си суче детето, по-здрава захапка. Големият ми син суче по подобен начин. След като се отдели от гърдата има дори следи от зъби. Наистина може да е неприятно. Най-осезаемо е (тогава дори ме боли) когато суче дълго, отпуска се или се унася, т.е. прави го  несъзнателно, затова и "недей стиска силно", "не" просто и при нас не вършат работа..... Не че ти помогнах с нещо.  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 034
Че Ка, точно това е - по-здрава захапка. появи се обаче съвсем наскоро, преди нямаше такива неща....няма и какво да се каже в такъв случай, то е все едно да му кажеш на детето "не сучи"....
явно ще си бъде така и просто трябва да не се напрягам. Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 614
Ох, разбирам те напълно, но набора ми от полезни съвети не работи....
И при нас го има, особено сега, като стана дърто кърмаче и се унесе вечер, имам чуството, че изпуска зърното и се опитва да го придърпа и е .....меко казано неприятно. Аз си освобождавам зърното, и ако тя не е заспала съвсем пак си го налапва, ако пък е заспала - страхотно...заспивам и аз  Peace
НЕ че ти предложих решение, но поне да споделя..... на всяка манджа мерудия Flutter

# 9
  • Мнения: 3 034
мерси, правда_z.  Peace
всъщност и аз това правя.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 614
РАзписах се във всичките ти теми, накрая да вземем да се видим и да си споделим, че така не мога да работя  Mr. Green
Сори за офф-а!  Flutter

# 11
  • Мнения: 789
Освен да свикваш с по-здравата захапка.... Откакто Ива има зъби, специално горни, винаги след сукане ми оставя следи. Помякога 3 броя, понякога 4, а има 4 зъбчета отгоре големи, сега с "нетърпение" чакам и кучешките да пораснат колкото другите, та усещането да е пълно  Mr. Green
Не ме е хапала нарочно, ако ме стисне неприятно й казвам да пусне. Слуша ме, иначе няма да има "мако"  Wink

По едно време и аз все бях в напрежение да не ме захапе, чак ме беше страх като я кърмя, но някак си се опитах да не мисля за това. Отвличах си вниманието с нещо друго, а то детето си порасна и си разбира вече, та с кеф си я кърмя  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 3 034
ясно, Tani4ka_04, мерси.  Hug

правде, осен да се стегна и да си домъкна д...то на някоя кърмаческа среща..... Peace
/детето имам предвид  Mr. Green Flutter/

# 13
  • Мнения: 6 441
iviche ,мисля че разбирам за какво говориш.Случи ми се няколко пъти и сега постоянно съм в напрежение дали пак няма да стисне по силно  Rolling Eyes Явно трябва да се свиква ли,незнам.Викане и каране не вършата работа за единични случаи.Иначе когато стане,след това не давам.За мен това е знак,че не е гладен вече и си играе. Peace

# 14
  • Мнения: 753
И аз имах такъв случай, който отмина някак, не помня след колко време, но и аз бях нащрек! При нас беше при първите кътници - 4 броя отново наведнъж! Даже изкарахме една гадна стачка - ревяхме си... И когато всички виждаха идеалния случай да го отбия, аз устисках  и той съответно, за негово и мое добро Wink
Но и моят бебок все си е сукал по-здраво, но без да ми пречи това. Има почти винаги отпечатани зъбки Simple Smile
Ще мине.
/Аз в този период все си държах малкия пръст готов да развали вакуума:) при ухапване/

Общи условия

Активация на акаунт