мога ли да й пробутвам АМ така?

  • 711
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Ядем по следния начин
5.00 АМ
9.00 АМ + 1 плодово пюре
13.00 зеленчуково пюре
17.00 каша
21.00 АМ
Проблема е, че не иска млякото. Особено сутрин. Старая се да приема поне 18 лъжички на денонощие, което е минимума за нашата възраст по кутиите с мляко. Регулирам това количество, като й слагам това, което не е искала да яде като количество в зеленчуковото пюре или в млечната каша. Млякото ни е Хип 2, кашите също Хип, пюретата Хип, Гербер и Семпер.  Разбърквам 3 мерителни лъжички в 30 мл вода и го добавям в пюрето (плодово или зеленчуково) или кашата. Иначе вода пие като невидяла (особето тези скапани чайчета на Хип, само тях пие, изпива шишето на един дъх, какво слагат вътре незнам). До сега не се е запичала.... та въпроса ми е, мога ли така да й салагам АМ в пюретата като го разреждам съвсем малко?
благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 756
аз приготвям домашни пюрета и навсякъде слагам АМ - и ние не искаме да пием АМ- приготвям му бял сос , с който добавям в пюретата и стават кремообразни и не разредени .Приготвям му също и йогурт от неговото мляко и кремчета .За него това е неизбежоно защото е с АБКМ и не искам още да му давам соя като заместител.Така че слагай си мляко , но прави и млечени сосове , за да ги сгъстяваш , иначе са много блудкави.  chef  chefУспех

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Може.Аз в един момент спрях да го разреждам и го слагах като сухо вещество.

# 3
  • Мнения: 630
Чувала съм от педиатри, че млякото не може да се дава на око, а стриктно трябва да се спазват указанията за разреждане. В тази връзка, можеш да слагаш мляко в пюрето, но разредено както трябва -1лъж. в 30мл. вода и т.н.

# 4
  • Мнения: 393
аз приготвям домашни пюрета и навсякъде слагам АМ - и ние не искаме да пием АМ- приготвям му бял сос , с който добавям в пюретата и стават кремообразни и не разредени .Приготвям му също и йогурт от неговото мляко и кремчета .За него това е неизбежоно защото е с АБКМ и не искам още да му давам соя като заместител.Така че слагай си мляко , но прави и млечени сосове , за да ги сгъстяваш , иначе са много блудкави.  chef  chefУспех
как правиш йогурт и кремчета?  newsm78  Embarassed

# 5
  • София
  • Мнения: 3 672
Сина ми отказа АМ на 11 месеца след една диария и гадната оризова каша Sick
Оттогава не поиска да пие мляко в шише- мислеше че е кашата...
И до сега му слагам АМ в храната и така го приема
За мен е важно да го "пие" а не как Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може  Peace
И аз съм слагала АМ в пюретата  Wink

# 7
  • Мнения: 569
 И аз се опитвам да наваксам ,това което не изпива ,като добавям направо в сухо състояние в закуската- сутрин и следобед...
 Слагам в кус-кус, в попара, в бисквити с плодове , в овесените ядки , в кисел с плодове и въобще в почти всичко...Добавям малко вода и пасирам.
  Не мисля , че  е проблем ако се слага по- малко вода от 30 мл на мерителна лъжица- след това изпива по 100-150 мл вода така или иначе , а ако сложа водата в храната малко трудно ще се нахраним, особено с лъжичка.
 

# 8
  • Мнения: 1 008
Купувай каши, които се правят с АМ. И ХИПП и Милупа имат такива.
Откакто давам активно пюрета и каши, Бранимира също "намрази" АМ. И към чайчетата сякаш е пристрастена.
Сутрин яде много малко.
Вече сме на почти 10 месеца и взимам детска кухня и АМ не пие.

# 9
  • Мнения: 690
Мамор, аз също добавям понякога АМ в пюретата - ако е Сънвал, добавям и вода, а ако е рядко пюрето /ХИп, Бейбивита/ добавям сухо вещество ... Казвам понякога, тъй като си пие засега мляко ...
а иначе правя нещо като кисел, но с АМ /Аксел прави нещо подобно, но при тях е йогурт/ ...
/90 мл. вода. Отделям половината вода и в нея разбивам 1 чаена лъжица царевично нишесте, слагам на котлона и бъркам докато се сгърсти. Махам от котлона и добавям останалата вода /в която обаче съм добавила и 3 л. АМ/. Бъркам хубаво.  След това добавям настърган плод или няколко лъжици плодово пюре. АМ-то не се вари!/

# 10
  • Мнения: 724
Защо не пробваш да смениш млякото?Може от там да идва проблема.
Аз също слагам и съм слагала АМ във пюрета в грис.

# 11
  • Мнения: 393
Защо не пробваш да смениш млякото?Може от там да идва проблема.
Аз също слагам и съм слагала АМ във пюрета в грис.
Не е от млякото. Смених всички видове млека на пазара, все нещо не ни пасваше. Това мляко беше единственото, което пишеш с охота, по едно време се опъпи от него, но бях принудена да го дам отново, като не искаше друго.

# 12
  • Мнения: 393
Мамор, аз също добавям понякога АМ в пюретата - ако е Сънвал, добавям и вода, а ако е рядко пюрето /ХИп, Бейбивита/ добавям сухо вещество ... Казвам понякога, тъй като си пие засега мляко ...
а иначе правя нещо като кисел, но с АМ /Аксел прави нещо подобно, но при тях е йогурт/ ...
/90 мл. вода. Отделям половината вода и в нея разбивам 1 чаена лъжица царевично нишесте, слагам на котлона и бъркам докато се сгърсти. Махам от котлона и добавям останалата вода /в която обаче съм добавила и 3 л. АМ/. Бъркам хубаво.  След това добавям настърган плод или няколко лъжици плодово пюре. АМ-то не се вари!/
  bouquet

# 13
  • Мнения: 756
йогурта той става горе -долу като кисело мляко -vesels правилно е обяснила .Царевично нишесте с вода на котлона , добавяш млякото и като го кволиш от котлона задължително го слагаш в съд със студена вода .За крем ползвам същата основа , но първо варя плодовете добавям ги в размитото с вода царевично нишесте и като се сгъсти слагам млякото , правя ги и с кастард , но не знам в българия дали го има и стават много вкусни .

Общи условия

Активация на акаунт