Един въпрос относно киселото мляко ?

  • 1 640
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте. От кой месец може да се дава кисело мляко?Как се дава ? Разрежда ли се ?Коя марка е най-подходяща за бебетата? Иска ми се да му направя мляко с бисквитки,но не знам дали ни е рано ,или  не?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Най-добре след годинката.Въведох го чисто,без разреждане,но и с бисквитки става.Купувам Елена 3,6%.

# 2
  • Мнения: 13
някой майчета го дават от 4-месечна в. аз също смятам да му дам чак към 1г. baby_neutral

# 3
  • Мнения: 630
Малко преди годинката го въведох. Давам го и с бисквити, и с плодове, но не разреждам с вода. Преди давах верея, но в последно време нещо не ми харесва и купувам Елена.

# 4
  • Мнения: 192
Добре е след годинка. Трябва да се знае, че к. мляко пречи на усвояването на желязо от организма.

При избора на мляко ползвам този сравнителен тест на БГ кисели млека. Вижте таблицата с живите Лактобациликус булгарикус  Wink

http://www.bnap.org/2006/05/19/kiselo-mlqko/

# 5
  • Мнения: 34
Благодаря за бързите отговори.Не смятам да бързам.И без това сега сме с анемия-желязодефицитна.Приемаме желязо на капки.Не знаех че млякото пречи на усвояването на желязото.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 693
На мен преди месец ми каза педи да му давам по 2 чаени лъжички след обедното хранене но аз не давам и не смятам преди 1 г да давам! Peace

# 7
  • Мнения: 491
И аз смятам да дам след годинката.

# 8
  • Мнения: 27 524
На годинка е най-правилно. Ако бързаш - нека е на 10 месеца  Peace

# 9
  • Мнения: 1 032
Аз въведох киселото мляко някъде към 8 месец. Не знаех, че пречи на усвояването на желязо, любопитно ми е каква е причината (ако може малко инфо ще съм благодарна  Heart Eyes) Знам обаче, че може да предизвика запек, така че наистина трябва да се подхожда внимателно.

# 10
  • Мнения: 610
Аз лично го дадох малко преди годинката.Предлагам и го с бисквитки или с плодове.

# 11
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Е,аз чак наскоро се престраших,обикновено взимам от Билата -там има едно "био"...Надявам се да е такова поне.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Ами в нета има доста инфо,само да ти се чете:ТУК,ТУК...

# 13
за да даваш кисело млеко на детенцето си е много индивидуално нещто.защото всяко дете има различна нужда .при мен се получи така ,че неможах да го кърмя и се наложи да започна направо със изкуствените млека и рано към 7 -тия месец кисело млеко .така,че вие сами преценете кога да  започнете.това е.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Малко преди годинката го въведох. Давам го и с бисквити, и с плодове, но не разреждам с вода.
  и аз така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт