Въпрос...

  • 1 034
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Здравейте, д-р Слънчева!
Синът ми е на 6 месеца, но откакто се е родил кашля всеки ден. Питахме джипито, тя каза, че нищо му няма-дави се и това е причината. Но вече трети ден започна да кашля доста по различно и много често-сякаш нещо го дразни. Докато спи също кашля. Кашлицата е суха, но кашля по няколко пъти докато спре. Водих го при лекарката му-преслуша го, видя му гърлото и каза, че нищо му няма. Пита ме за сополки и казах, че с помпичката не мога нищо да направя и че има, но са доста навътре според мен, тъй като издава звук като прохъркване докато яде, докато спи и т.н., но това си е от преди кашлицата. Изписа му Виброцил-3х1 капка. Бихте ли ми казали вашето мнение?

# 1
  • Мнения: 5 760
Все пак трябва да се прегледа, но мисля, че може да има рефлукс- част от храната да се връща в хранопровода поради слаба мускулатура затваряща стомахчето от страната на хранопровода и това да е повод за кашлицата, особено когато е предимно в сън.
Можете да поставите възглавница, така, че когато лежи стомахчето да е по-ниска от главата- това чисто механично не позволява връщане на храната към хранопровода.
Второ- добре е да се консултирате с детски пулмолог и евентуално след това с гастроентеролог.

# 2
  • Мнения: 2 100
В началото още ни каза, че има рефлукс (без да го прегледа) и оттогава спи на повдигнато матраче. Но тази кашлица е от дни, Виброцила, който ни изписа джипито не помогна...
Предполагам ще търсим пулмолог...

# 3
  • Мнения: 5 760
Ако кашлиата е от скоро тогава се консултирайте с пулмолог, но имайте предвид, че кашлиата окончателно преминава за 7-10 дни.

# 4
  • Мнения: 2 100
Благодаря за отговора!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт