Искам да кърмя, но не ми стига кърмата :(

  • 1 409
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте!
Имам дъщеричка на 1 месец и 5 дена и много искам да я кърмя поне до 6 месеца, но от няколко дена кърмата не ми стига. През нощта и през деня успяваме да се кърмиме, но вечерното хранене ни е голям проблем и се налага да я дохранвам с АМ. Сега се изцедих от двете гърди и събрах 70мл. Знам, че е нормално кърменето да продължава 15-20мин. максимум 30мин. а ние се кърмиме минимум по час - обикновено стига до 2 часа а понякога стига и до 3 часа, което вместо да ми доставя удоволствие се превръща в досада  Sad Какво да правя за да не ми се налага да дохранвам бебка?  Hug

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.
Ако искаш да кърмиш просто се подготви още малко да сте плътно залепени.Така е.Синът ми сучеше на час,час и половина по половин час.Наистина в началото само това правиш-кърмиш.Не се отказвай.Опитай да не даваш добавка.Явно в момента карате криза на растежа-виж в библиотеката.Имай търпение,хранете се ако трябва по цял ден,всичко ще се оправи. Hug
Нашата криза на растежа я карахме когато синът ми беше на 36 дни.Вечерта сука близо 4 часа без да спре.Колкото повече суче бебчето,толкова повече кърма ще имаш.Сядай на компютъра или пред телевизора,зарежи всичко друго и си се кърмете на воля.
Пиши как е минало.

# 2
  • Мнения: 753
Скоро имаше пак такива теми, поразгледай или потърси в търсачката.
Спокойствие, упоритост, кърмене колкото поиска - и ние си висяхме дълго в началото или като го мъчи нещо, почивай си с бебето и ще видиш как кърменето ще се превърне лека полека в удоволствие, което не всеки успява да съхрани.
Дано устискаш този период, ще видиш, че после става по-леко.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 559
"Досада" , за която после може да си спомняш с носталгия.  WinkПериод е, ще отмине, още повече, че  бебчовците се уморяват бързо и интензивното сучене, което смяташ за нормално се случва малко по-късно. Виж тук  http://www.biberonbg.com/info/psihologia_na_karmeneto.htm#
 Не разбрах какво те кара да смяташ, че кърмата ти е малко. Изцеденото количество не е показател. Ако съдех по него, трябва да смятам синът ми за недохранен, а до 5.5 месеца беше изключително на кърма и наддаваше повече от необходимото даже.  По добре се претеглете по-рано от предвидената консултация, за да се успокоиш, че е криза на растежа, а не малко кърма.  Помисли добре, защото знаеш добавката понякога е началото а края на кърменето и много често напълно ненужна.

# 4
  • Мнения: 147
Ами ние днес бяхме на консултация. Бебка ми е наддала доста за теглото си, защото се роди мъничка - 2.350кг. и неонатоложката и ми каза повече от 600гр. да не качва за месец.
Пробвах да се кърмиме когато иска. Вчера например може да се каже, че цял ден си бяхме залепени, но от толкова кърмене ме болят зърната. А тя като види, че пуска по-малко започва да се дразни, да мрънка, рита с крачета и плаче. И за да не се дразниме излишно и двете и давам АМ. Тази вечер след банята я сложих да я кърмя, сука общо 10мин. и започна да нервничи. Дадох и 70-те изцедени грама, след това и направих още един път АМ 60гр, още 30гр. АМ от което изпи 10гр само а м/увременно пак и давах гърда.
Чудя се за повече кърма дали да не ползвам по-често помпата за да предизвикам хиперлактация, за да мога да цедя по 100гр. поне от гърда  newsm78

# 5
  • Мнения: 3 926
Здравей, мила Hug
Първо, честито бебче - да сте здрави и двете, а тя да ти расте умна и красива  bouquet
Що се отнася до кърменето... Няма как да очакваш такова малко бебе да се наяжда за 10-15 минути. Тя се е родила мъничка и ще й трябва време докато събере сили, за д суче по-бързо. имай предвид, че сукането от гърда е сложна работа. В него участва цялата мускулатура на бебето. Не само лицевата. Докато суче, то съсредоточава цялото си същество в това действие.
Можеш да й помогнеш като използваш тази техника http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683
Това, че бебката наддава добре може само да ви покаже, че явно се справяте чудесно Grinning
Нервността на вечерното хранене е по-скоро присъща на възрастта, отколкото проблем с количеството на кърмата. Може да ти звучи странно, но може банята да я превъзбужда, особено ако след нея има масаж. Той тонизира и ободрява бебетата и може да я изнервя в моментите, когато тя иска да се отпусне и да заспи.
Ако зачестиш следобедните хранения и я оставиш да суче по малко, но на по-кратък интервал това също може да ви помогне.
Освен това бебоците имат нужда и от промяна. Може да смениш позата, да се опиташ да я полюляваш и да й пееш докато я кърмиш. Може да я изправиш, за да се успоко, а после да я спуснеш към гърдата, както е правичка. Понякога бебоците се дразнят на легналата поза и се нервират ако ги поставят все в едно и също положение за папкане.
И за успокоение - моята дъщеря се роди 3850гр. 2 месеца сучеше точно по един час през час и половина. Ни повече, ни по-малко... Изведнъж започна да се наяжда за 10-15 минути. Не можех да повярвам, че е възможно Wink Това ти го казвам да не вземеш след две-три седмици да пуснеш тема - яде по 10 минути - дали се наяжда Wink И помни - най-сигурен индикатор за това, че бебето е нахранено са пишканите пампи и усмивките на бебето Grinning А те понякога плачат просто, за да бъдат гушнати и приласскани до мама. Това е съвсем, съвсем нормално Grinning
Опитай се да не предлагаш АМ, особено от бутилка. Бебчето ти е още много млако и може да се обърка от нчините на сукане и смукане на гърдата и биберона.
И най-важното - УСПОКОЙ СЕ! Heart Eyes Спокойната мама е гаранция за спокойно и усмихнато бебе.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
може наистина да сте в криза на разтежа и затова да иска да суче постоянно, но това е нормално и ще отшуми за няколко дни. Не бързай с дохранването, да не я отбиеш. А и какъв е проблема да качва повече? Нормално е децата родени с ниско тегло да качват много първите месеци. Дъщеря ми се роди 2300 и първите месеци качваше по 1300 и после взе да намалява темповете. Аз и друго си мислех, възможно е тази нервност вечерно време да е от колики, ти даваш ли капки?

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 559
Хиперлактацията, че усложни кърменето ви. Бебка ще изсуква първото по-нискокалорично, богато на лактоза мляко, няма да се наяжда, оттам ще иска да суче още по-често, може и колики да и се появат. А и с тази помпа постоянно, вместо да се радваш на сладураната..... не си струва - личен опит.  Много бебчета са изнервени вечер наистина повече от това, че им се спи, а не от глад. Послушай Асенцето много хубави съвети ти е дала.

# 8
  • Мнения: 147
Здравейте мили мами! Благодаря ви за съветите!  Hug
Днес се кърмихме от 11:00 та до 14:40  Rolling Eyes това ме кара да си мисля,че не ми стига кърмата. Не съм забелязала да имаме колики. Капки не съм и давала до сега, купих и анасонови семена за да и правя чай но не е имало нужда до сега.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 658
както по-горе са ти обяснили, най-сигурния начин да се увериш, че имаш достатъчно кърма са добре напишканите памперси. Сухи ли са памперсите като ги сменяш, тогава не ти достига кърмата.

# 10
  • Мнения: 3 926
Продължителното кърмене не е сигнал за недостиг на кърмата. Всъщност може да е сигнал за много други проблеми - неправилно поставяне, може би проблем в позата или захапката, но за недостиг на кърма при добро наддаване и мокри пампи не можем да говорим. Ако искаш пиши ми на лични да ти дам домашния си телефон да поговорим. Hug
Несигурността в количествата е първото нещо, което обикновено притеснява майките, но като цяло мога да ти кажа, че обикновено проблемите не са в количеството Wink
Ако наистина имаш желание да кърмиш сигурна съм, че ще успееш Hug
Чакам съобщение Grinning

# 11
  • Мнения: 147
Здравейте отново!  Hug
За съжаление ние започваме все по-често да се храниме с АМ  Sad
Започнахме все повече време да си висим на гърдата, да се сърдим. Зърната ме болят вече. Преди няколко дена малката се събуди в 11:30 и се хранихме до 18:20. Бях решила твърдо да не и давам АМ но не стана както си го мислех. Освен,че се кърмихме през цялото време си хапна на няколко пъти и АМ. Тази вечер също - събуди се в 00:20, започнахме да се кърмиме и в 1:30 вече видях, че няма да стане само на гърда - направих и 60мл. и след това ходих да и правя още 3 пъти по 30мл. Толкова настървено си ги изяде, чак ми държеше ръката с шишето да не би да и я махна. Незнам ако бях я оставила да суче - тези 150мл. АМ които и дадох, сигурно от мен щеше да си ги дърпа до сутринта поне. Иначе пампите са ни мокри, имаме си вече и колики и и давам Саб симплекс - минава и за сега. Възхищавам се на мамите които кърмят, но с всеки изминал ден си набивам мисълта в главата, че немога да се справя с този проблем.

# 12
  • Мнения: 3 926
А всъщност наистина ли искаш да кърмиш? Въпросът ми е съвсем приятелски и добронамерен Hug
ПРоблемите, с които се сблъскваш са отстраними. Стига твоето желание да е на лице Hug
За Великден (живот и здраве) идваме към вашия край. Искаш ли да се видим?
Ако да аз лично имам едно предложение. Дори да не можеш да храниш само с кърма да се постараеш да изцеждаш гърдите си поне на 2-3 часа и преди всяко дохранване да оставяш бебето поне по 15 минути на всяка гърда. След това даваш добавка и изцеждаш. Така ще запазиш лактацията и сукателния рефлекс на бебето. И после ще му мислим двете като се видим Grinning
Съгласна ли си?

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дано да успееш да сесправиш с трудностите при кърмене  Peace ако ли не няма нищо лошо в това да се изцеждаш,колкото и кърна да пие е добре  Hug

# 14
  • Мнения: 94
запис и успех

Общи условия

Активация на акаунт