Какво да правя? Нашият Франклин е ослепял!

  • 1 813
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Преди около 2 години го взехме от един селски двор на наша роднина.Беше най-мъничката костенурка измежду 7-8 по-големи.След година заминахме да живеем в друг град и го оставихме на нашите да го гледат в София.Те разбира се са се грижили добре за него : редовно са сменяли водата и са му купували храна ( даже не са забелязали проблема).Преди седмица се върнахме в София и аз едва днес видях,че е ослепял...просто очичките са му се затворили... и направо ми е адски кофти.!!!Знаете ли ЗАЩО И КАК, че сърцето ми се къса!!!

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ох мила гуш  Hug

не мога да ти помогна, заведи го на ветеринар...
да не би да има възпаление, защо са му затворени  очичките  Confused

дано се оправи животинката... Praynig

# 2
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Cry
Важното е, че сте полагали необходимите за него грижи, съседите също са го обичали.
Заведете го на лекар, дано да се разреши проблема Praynig

# 3
  • Мнения: 1 877
Водихме го на лекар вчера. Оказа се ,че е липса на витамини,които периодично трябвало да се капят във водата.Сложили са му инжекция и сега се надяваме да се оправи....надяваме се,но като го гледам,не вярвам много! Стискайте палци!
п.п. Благодаря за подкрепата,момичета!

# 4
  • Мнения: 2 431
Дано се оправи Франклин!
Ние също мислим да си вземем, попроучих как се гледа, но сега разбрах за тези витамини и ще го имам предвид.

# 5
  • София
  • Мнения: 310
знам че същите симптоми се появяват и от мръсна вода, просто много често трябва да се сменя и то с вода която е престояла няколко часа да и излезе хлорта Peace
успех и стискам палци Peace

# 6
  • Мнения: 5 313
Нинка,стискам палци да се оправи.

# 7
  • Мнения: 3 634
Аз не разбрах Франклин сухоземна или водна костенурка е? Сухоземните са защитени и аз от много време се опитвам да си намеря, но не се продават. Имахме голяма водна и беше като питбул. Като излезе от водата и започва да съска и да хапе.  Mr. Green

Разведрих ли те?

# 8
  • Мнения: 4 916
Стискам палци на костенурчето, дано да се оправи.

# 9
  • Мнения: 5 173
Аз не разбрах Франклин сухоземна или водна костенурка е? Сухоземните са защитени и аз от много време се опитвам да си намеря, но не се продават. Имахме голяма водна и беше като питбул. Като излезе от водата и започва да съска и да хапе.  Mr. Green

Разведрих ли те?
май е водна.
А преди време на работата на майка ми имаше 1 сухоземна костанурка, откъде се беше появила не знам, защото живееше във вътрешен двор. Обаче жените там рядко са се сещали за нея и накрая милото животинче умряло cry... много мъчно ми става винаги, когато се сетя за нея, макар че ми е малко неприятно да се докосвам до такива животни Sick

# 10
  • Мнения: 1 877
Нинка,стискам палци да се оправи.
Благодаря! А между другото - познаваме ли се?

# 11
  • Мнения: 1 877
А по темата - няма подобрение...и ми е много мъчно Sad

# 12
  • Мнения: 5 313
Нинка,стискам палци да се оправи.
Благодаря! А между другото - познаваме ли се?
Да,през няколко къщи сме даже.Не в София.

# 13
  • Мнения: 146
Стискам палци костенурчето да се оправи

# 14
  • Мнения: 854
Чак сега виждам тази тема. Дано сте го завели на лекар.
Това се получава от студена вода, от липса на витамини. Зависи колко време е минало от първите признаци до началото на лечението, но е обратимо. Дано се оправите.
Пиши какво е казал лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт