Та, къде мога да си изследвам “отровната” кърма?

  • 1 362
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Знаете ли, мами къде мога да си изследвам кърмата? Въобще правят ли такова изследване? Защо ли???
Собствената ми майка твърди, че кърмата ми е “отровна”  #Shocked ( тя никога не ме е кърмила  Sad ), не е качествена и затова детето е цялото с обриви и червени бузи ( атопичен дерматит). От няколко дни ми насажда това противно чувство за вина Mr. Green. (Аз тъкмо се поотърсих от него, след като си излях мъката във форума). Заради мен детето било в такова ужасно състояние  #Crazy, да съм спирала вече с това кърмене и като “цивилизован човек” да започна да му давам адаптирано мляко  Banghead  Обяснявам й, че детето, ако престана да го кърмя, ще е много по-зле и ще трябва да пие само Алфаре (18лв за 400гр.), че е алергично към млечния протеин и за него няма по- добро от моята кърма. Трябвало вече да му давам и месо, че линее и няма сили... Разтреперах се. Що за глупости? Аз едва сега го захранвам..#Crazy
Но ето съмнението е вече факт... Абе нали съм си “мека Мария”... cry
Аз ли не мога да обяснявам, или явно в нейните очи не съм авторитет по отношение здравето на детето ми и не мога да я убеда, че думите са й пълни глупости?
Та, къде мога да си изследвам “отровната” кърма?  help

# 1
  • Мнения: 4 242
Ох тия наши майкиии ooooh!
Уж за добро говорят и за това не осъзнават колко ни вредят понякога. Когато майка ми ми беше на гости за да ми "помага" за  бебка след първата седмица бях с наполовина намаляла кърма от нерви и несигурност. По цял ден мрънкаше че кърмата ми била рядка и недостатъчна. Но моята поне ни е кърмила с брат ми до навършване на 2 годинки.
Кажи на майка си че след като не е кърмила няма как да е компетентна по въпроса. Така би трябвало да не се обиди женицата и дано те остави на мира по този въпрос newsm12
Иначе мисля че можеш да се изследваш в някоя банка за майчина кърма.

# 2
  • Мнения: 1 341
За "отровната кърма" няма смисъл да коментираме. Не се чувствай виновна, защото задължителните  ваксините, които си била на детето също са спомогнали за проблема.
Искам да ти дам един съвет, а ти сама прецени дали ще се вслушаш в него. Намери си добър класически хомеопат и започни лечение на атопичен дерматит. Много бързо и ефективно се лекува с хомеопатия. Ако искаш поразпитай в дир-а. Там има форум хомеопатия, а модератора е хомеопат. Катрин за 2-2.5 месеца я излекувах. Сега без проблем си яде всички неща, от които се изриваше преди. Стискам палци

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Я не се занимавай с глупости!Нищо й няма на кърмата ти!Аз майка ти бих я сложила на място, но ти явно си много благ човек...

# 4
  • София
  • Мнения: 6 242
Аз имам само едномесечен опит с кърменето, но също бих искала да дам своя глас - не мисля, че има такова нещо като "отровна кърма" и определено кърмата е най-доброто за бебето!!! На мен ми се случи нещо подобно: още докато бях в родилния (и даже още не ми беше дошла кърмата) свекър ми ме захвана да съм ходила да си изследвам кърмата дали е хранителна, защото навремето свекърва ми като кърмела и мъжа ми и брат му все плачели час два след хранене и се оказало, че кърмата й била "само вода". И затова и аз да съм ходила да се изследвам. Close

# 5
  • Мнения: 155
Мери, пиша го с чувство за хумор, но понякога като говоря с майка ми е нужен преводач. Grinning
Evjeni, след 1.06 ще отидем и при хомеопат...Сложих черта на –лозите (дермато-.алерго-...). А Гоги досега има само една ваксина ДТК и полио-, когато беше на 2 месеца.. Sad
belinda,  начин на мислене- невъзможно е да й го променя. Но аз все пак ще звънна на банката за майчина кърма да ги питам..
Да сте чули някой да си е изследвал кърмата?

# 6
  • Мнения: 2 051
До колкото си спомням една от майките тук преди време си беше изследвала кърмата в "Торакс". Разпитай там ако мислиш, че лабораторен резултат ще усмири духовете... При всички случаи поне ще имаш изследване, с което да отбиваш атаките.
На твое място обаче, ако моята майка не ме подкрепяше, бих и предложила първо материали за четене, после бих говорила с нея пак, може и да се осъзнае.
Съчувствам ти за детенцето, дано се оправите бързичко.
Захранвай си бавно и внимателно и хич не се връзвай!
Успех!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Оххх, много лошо че идва от майка ти, иначе ако беше свекито много лесно се плюе по неин адрес и олеква доста Laughing
Ще ми се да те посъветвам да ги игнорираш, но като знам мен как ме дразнят такива изказвамия и как се ядосвам...
Вземи наистина си направи изследване, че да си имаш документ за количеството отрова в кърмата ти Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 2 952
Опитай с добро да помолиш майка си, да не се меси. Явно си внимателна с нея и не би могла да й скръцнеш със зъби, а и нямам представа дали живеете отделно, дали не разчиташ на нея и прочие.
Та, все си мисля, че би могло и да проработи, ако внимателно й обясниш, че кърменето е важно за детето, че нещата, които правиш са съгласувани с лекар и най-важното, че ти не се чувстваш добре от недоверието, което проявява. Тя ти е майка, със сигурност много те обича и съм убедена, че би искала да се чувстваш добре, пробвай да поставиш нещата на тази плоскост.
Желая ти успех!

# 9
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Аз след третия мастит си изследвах кърмата, но имах изявена клинична картина и се налагаше да проверим дали нямам бактерии, а бебо дрискаше само слуз. Оказа се че имам стефилококи. Занесох в стерилно контейнерче току що изцедена кърма на лекуващия ми гениколог, малко преди да дойде куриера и, а тя я пусна към някаква лаборатория.
Не мисля, че има смисъл да правиш подобно изследване. А майка ти я прати да козирува в ъгъла.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 958
УФФФФФФФФФФ!!!!
Тези майки са се побъркали масово! И моята ми ги говореше тези работи! "Кърмата ти не достига! Рядка е! Я виж какъв жълт цвят! Това дете няма какво да яде! Изцеждай се за да имаш повече кърма за да не ти спре! " Аз и казах да не ми говори глупости, че ще се скараме! Тя естествено не спря и аз започнах да и давам да чете статии от този форум! Тя беше доста скептична, но поне млъкна! Сега само пита как е малката и и се радва като яде "рядката" ми кърма!!! Моя съвет е въобще да не се занимаваш с тези изследвания, а да си гледаш детето както намериш за добре! Сопни и се малко на майка ти и ако и така не се получи се изследвай за да мирне! Аз на майка ми и казах, че си е отгледала децата и сега е мой ред! Аз ще реша кое е добро за нея и кое не!

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
А не си ли я водила някой път с теб на алерголог, който да й каже, че кърменето е най-доброто в този случай, и че ако пиеше адаптирано мляко, щеше да е много по-зле положението?
Не знам дали в БМК правят такова изследване, но поне можеш да поговориш с тях - те вероятно също могат по телефона макар да й обяснят с две думи, че breastmilk rules!

# 12
  • Мнения: 155
Казах й на майка ми, че я порицах публично.  Wink    Embarassed Намали офанзивата.. За малко, разбира се.
Проблем е, че докато го кърмя, Гоги много си търка очите (Дали не вид алергична реакция?) неспокоен е, спира да яде, пъне се и извръща глава. Макар, че аз съм на диета от доста време- без краве продукти.
Вашите деца спокойно ли се хранят или и те се въртят?

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Simple Smile Въртят се! Мая особено ме дразни, като се опитва да гледа телевизия (зад гърба й е Тв) и да суче едновременно.

# 14
  • Мнения: 768
Как може кьрмата да е отровна. Атопичен дерматит не се получава от кьрмата. Има различни фактори, може да е от водата с която кьпеш детето например, както и с това с което го мажеш след баня, от мокрите кьрпички(от цялата серия Нивея пьрвата бебка имаше атопичен дерматит както и от олиото за бебета)
Минахме на една серия А- Derma за атопичен дерматит(лекарката ни предписа) и и няма нищо оттогава. Втората бебка и не рискувам да я мия или мажа с друго освен А- Derma и една страхотна козметична серия Blueberry която ни подариха.
За вьртенето и бебка се вьрти много, понякога проплаква, пак захапва, пак се завьрта. Гледа телевизия или кака си която препуска из кьщи-любопитна е всичко да види. Че тьрка очички е признак че му се спи на детето и не е никаква алергична реакция.

Общи условия

Активация на акаунт