Язвички в устната кухина?!

  • 3 158
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте, мили мами!

От няколко месеца имам странни образувания в устата - грапавини по вътрешната част на бузите. Много е неприятно и не се махат от нищо! Първо мислех, че са афти - мазах ги с Гранофорин, после личната ми лекарка ми каза да се мажа с Витамин А, но и това не помогна. Междувременно се оказа, че съм с нисък хемоглобин - АНЕМИЯ. Дали това е проблема или и нещо друго!Вече месец пия желязо, но ефект няма!

Имате ли представа какво може да е това?????

# 1
  • Мнения: 162
А да не би това да са гъбички?Скоро пила ли си антибиотик.В такива случаи помага Дактарин.

# 2
  • Мнения: 60
Нер не съм пила антибиотик от доста време!

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
афтите болят зверски, като дете ми излизаха често.
казват, че е от срив на имунната система.

смени си начина на хранене след като си анемична Peace
по-добре да ядеш храни богати на желязо,отколкото да го пиеш на хапове  Peace

# 4
  • Мнения: 524
Може да опиташ с Тантум верде - спрей. Успех. Не при всяка анемия се приема желязо, аз например трябваше да пия фолиева киселина, добре е да се посъветваш с хематолог.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 423
Имам анемия и такива нахални язвички, но по езика и непцето, не толкова по бузите. От няколко месеца както и ти. Усещам също и сухота в гърлото. Лекарката ми каза, че е от анемията и може би като се стъбилизирам ще се оправи и това в устата. За сега правя гаргара с лайка. Опитай и с сода за хляб, ако те облекчава може да са гъбички. за сега имам облекчение от лайката най-много. Колко ти е хемоглобинът и сигурна ли си, че е желязодефицитна и че е за желязо. Усещането с тия язвички е отвратително!

# 6
  • Мнения: 60
Храня се здравословно, но ми казахал че трябва да пия и желязо..........

Не съм сигурна, че язвичките в устата ми са от анемията, защото след всичко, което изчетох при анемия има такива образувания по небцето и езика, а мойте са по бузите..........не ме боли, просто е неприятно усещането за """""грапава повърхност"""

# 7
  • София
  • Мнения: 1 423
За съжаление не винаги разнообразното хранене може да се справи с  анемията, понякога има и други причини тя да се появи. аз също се храня разнообразно, но имам анемия от кръвозагуба с мензиса всеки месец. Моята анемия се повлиява положително от витамин б 12 мускулно. Мисля, че тези "грапавини " са ти от анемията, нищо, че не са на езика и непцето. Ако все пак се притесняваш може да посетиш стоматолог или УНГ. Аз ще ида и на такъв лекар,ако продължава в същия дух да ме боли езика.

# 8
  • София
  • Мнения: 577
Храня се здравословно, но ми казахал че трябва да пия и желязо..........

Не съм сигурна, че язвичките в устата ми са от анемията, защото след всичко, което изчетох при анемия има такива образувания по небцето и езика, а мойте са по бузите..........не ме боли, просто е неприятно усещането за """""грапава повърхност"""

Направи си спешно консултация с лицево-челюстен хирург. Не опитавай самолечение, защото може да се касае за доста сериозен проблем. Ще ти пратя координати, ако не знаеш към кого да се обърнеш.

Общи условия

Активация на акаунт