Да спинка ли детето в помещение с камина?

  • 2 299
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Споделете мнение! Имам някакви спомени, че това е забранено, заради евентуален дим в помещението и заради кислорода, който ще намалее. Но правилно ли мисля , не знам.  newsm78

Благодаря на всички, особено на тези които успяха да запазят добрия тон, без да нанасят излишни обиди.

К'во да направя кат ентелектоалнуту ми ниво е тъковъ. Сигурно така ще зачеркна цялото време, когато човечеството е съществувало без ток и единствените източници на топлина са били слънцето и огъня и тогава са растяли деца?!
**** изкривеното подсъзнание дето го имате. Определено вече съм тъпа, това го виждам и в огледалото, тъпа като крава и въпреки това или точно заради това имам смелостта да задавам такива умопомрачителни въпроси. Определено някои сред вас имат нужда от ..... поооочивка. Хора, какво ви пречи да бъдете по-толерантни, не толкова резки, по-възпитани и по-мили едни към друг. Като имате забележки, ей на - информирайте модератор, да затрие темата, да ме блокира, да ми затрие ъкаунта. И като се имате за най-най-всезнай, покажете че сте по-зрели, ако знаете какво значи това. Явно за да пусне човек един постинг трябва първо да си направи IQ тест, да се обади на приятел, да хвърли ези-тура и да се консултира с тълковен съветник.
Ако живота някога ви 'залашка', дано успеете да се поспрете и се опитате да намерите спокойствието и видите истински важните неща. За да подпомогна мира и спокойствието Ви, преименувам темата.

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 03:26 от Фанита

# 1
  • Мнения: 27 524
Ако камината е направена по всички правила за безопасност, няма проблем.
Има много бебета, които живеят в такива помещения.

# 2
  • Мнения: 824
Какво ще правите с малко дете на камина??? newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
Имаме камина, от която никога не е излизал дим - просто е направена добре. Бих се притеснявала единствено от пукащите дърва и изхвърчащите парченца от жарта, което се случва много рядко, но все пак е  опасно. Имаме решетка за камината, която предотвратява изхвърчането на тези парченца.
С други думи, няма нищо страшно  Peace

# 4
  • Мнения: 17 546
Заглавието на темата е просто умопомрачително! Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 018
Ако знаете какво си помислих, след като прочетох заглавието   Sick

# 6
  • Мнения: 2 070
аз пък си представих Иванушка глупака,полегнал върху зиданата печка.

# 7
  • София
  • Мнения: 61
Попринцип не е препоръчително да се спи в едно помещение с камина. Ние също имаме камина, но тя е в хола (там никой не спи) с водна риза (затворена). Опасно е по принцип. Има дърва които пушат, не всички горят правилно. Не са малко случайте на задушаване от пушеща камина в едно помещение(вярно е, че повечето са самоделки при тези случай). На нас като ни я монтираха ни казаха, че попринцип не е препоръчително да се спи в стаята при камината.

# 8
  • Мнения: 118
 До преди 20 години , а и сега масово се ползват      печки на на дърва , а преди и на въглища и нафта.
Та какъв е проблемът с камината , освен хамалуването ?

# 9
  • Мнения: 533
Споделете мнение! Имам някакви спомени, че това е забранено, заради евентуален дим в помещението и заради кислорода, който ще намалее. Но правилно ли мисля , не знам.  newsm78

Баба ти и пра баба ти на климатик ли са правени и живяли.Чудно , след като тебе те има , а и поколение имаш newsm78 newsm78 newsm78

# 10
  • Мнения: 2 070
Хехех, хората от колко малко време в човешката история не спят при огън в къщите си и вече станало драма... Прабългарите в оглутата, славяните в землянките, после все в кирпич и все с огън някъде в средата...
И аз направих асоциацията с зиданата печка и Иванушка иначе.

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Има много случаи на задушени от въглероден окис, но това е при положение, че гориш само въглища и камината не е добре проектирана.

# 12
  • Мнения: 953
Спомням си, че преди месец прочетох за една баба , която оставила 2 годишно детенце да спи в помещение, което се отоплява от камина и отишла при съседката.
Като се върнала заварила цялата къща в дим, а горкото дете било починало от задушаване Sad.
Оказало се, че комина се е запушил и детето се е задушило от пушека.
Никога не бих оставила дете да спи в помещение, което се отоплява от камина, печка на дърва и т.н., рисковете са много.

# 13
  • Мнения: 2 908
Ние сме на камина с водна риза-нямаме възможност и въобще нямаме друга алтернатива,и сме си супер добре.Но не-в същото помещение,където е камината не бих сложила дъщеря си да спи,защото е много топло-децата спят при доста по-ниска температура,не им понася добре високата.Имам приятелка,която сега има 4 месечно бебе,и те са на камина-имат си друга стая,където е креватчето-не спят в стаята с камината,защото е много топло там.И наистина с този пушек от камината не е много препоръчително-в крайна сметка постоянно се отваря вратата на камината за  да слагашдърва и излиза пушек в стаята.За задушаване също има възможност,ако комина се запуши и детето спи само в стаята.Отделно дето ние от самото начало сме с камина,но никога не сме я поддържали нощем-така,че си е супер безопастно.Никак не е най-безопастният вариант,но има 1000 начина да стане такъв с твоето внимание.

# 14
  • Мнения: 118
Спомням си, че преди месец прочетох за една баба , която оставила 2 годишно детенце да спи в помещение, което се отоплява от камина и отишла при съседката.
Като се върнала заварила цялата къща в дим, а горкото дете било починало от задушаване Sad.
Оказало се, че комина се е запушил и детето се е задушило от пушека.
Никога не бих оставила дете да спи в помещение, което се отоплява от камина, печка на дърва и т.н., рисковете са много.

Не се заяждам ,но имаше случай на изгорели от повредени електрически печки , газови котли и и т.н.
Ако е проектирано правилно и се експлоатира правилно ,няма да е опасно ,колкото пресичането на улица на червено , а всички ние всекидневно го правим поне веднъж, нали?

Общи условия

Активация на акаунт