Едва на 3 месеца а е голям лакомник???

  • 550
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте мами да ме посаветвате че незная какво да правя бебчето ни е на 3 месеца без 2-3 дни.Надава си добре по 1.4 кг. на месец но е голям лакомник и сучи по 2-3 часа  Mr. Greenособено вечер и от 1 седмица се дохранваме вечер с АМ, защото иначе не му стига.Та как да продалжавам занапред все повече няма да му стига кармата а с дохранване до кога.
То ако е така не е ли по добре да почна и с пюренца.Така и така ще му давам и друго освен карменето та поне да е разнообразно.
Незная какво ще ми каже педито но тая седмица ще ходим
Моля дайте ми съвет Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Не,не е по-добре да започнете пюрета на тази възраст.Прекалено рано е.

# 2
  • Мнения: 502
Защо мислиш,че не му стига кърмата?1400 кг наддаване само на кърма ли е?Ако и при такова добро наддаване кажеш,че не му стига,той наистина е лакомник! LaughingСтига му,според мен,не захранвай преди шестия месец и давай само кърма,по-често-през два часа примерно.

# 3
  • Мнения: 502
Вода даваш ли?А сок?Ако даваш вода,може да е гладен,защото водата заема мястото на кърмата в коремчето,но не го засища.До шестия месец няма нужда от НИЩО друго,освен от достатъчно кърма!Грижи се за себе си да имаш мляко-почивай,храни се,пий течности и давай на поискване.Това е.  bouquet 

# 4
  • Мнения: 9 973
давай чайчета да пълнят тумбачето,водичка..

# 5
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Simple Smile Суче за кеф, твоят лакомчо. След като така чудесно наддава, няма смисъл да го дохранваш или захранваш.

# 6
  • Мнения: 3 718
Simple Smile Суче за кеф, твоят лакомчо. След като така чудесно наддава, няма смисъл да го дохранваш или захранваш.
Съгласна съм! Защо мислиш, че не му стига? Ако се съди по наддаването и апетита, всичко ви е наред. Винаги ли е бил така "лаком" или е от скоро?
 Според мен е по добре да не дохранваш, защото е излишно, а и може да се обърка храненето. Може да предпочете шишето, да се прехранва.  За водата и чайчетата също не съм съгласна, това също може да обърка сученето, да не ти се стимулира добре лактацията и реално бебето да остава гладно.
Не започвай захранване още, рано му е на бебчето. Сега има нужда само от кърма. Ранното захранване с пюре може да му докара сериозни проблеми на стомахчето и само да попречи.
Пиши малко подробности  Peace

# 7
  • Мнения: 39
мерси за съветите аз не бързам да захраня знам че не е полезно толкова рано но се претеснявам че  от ден на ден все повече яде и че в един момент няма да му стига.Бях се разболяла миналата седмица от пневмония и беше на АМ но после пак си захапа цицата без проблем.
Сега му давам вечер АМ дето е останало от кутията а и без това тои ме изцежда до  последно :lol
Не пие вода нито сокчета нали сокчетата сега се препорачват по нататак кам 7 месец  щото някой мами кам 4-5 месец правили домашни сокчета.
Ох хептен се обарках да ви кажа честно знам че ни е рано ама поне от кой месец да почнем с нещо някой по новото след 6м. други по старо след 4м всеки различно.
Вие какво ще кажете кога? Аиде до после че много се разбърборих. Joy                                       

# 8
  • Мнения: 3 718
За да се успокоиш, че всичко ви е наред е важно да знаеш принципа на образуването на кърмата. А именно, че колкото повече суче бебето, толкова повече кърма се произвежда. Логично е в такъв момент ти да не усещаш гърдите си препълнени, но реално имаш предостатъчно кърма и бебето си  изсуква ефективно. За пример, моето момченце, както виждаш вече доста голямо, има моменти когато кара само на кърма. Свързано е с избиващи зъби и понякога продължава 10-15 дни. През това време той постоянно суче, гърдите ми са меки, но аз съм сигурна, че има предостатъчно. Не е спадал на килограми и си е все така жизнен. Та дори и да ти се струва, че кърмата е свършила, просто няма такова положение. Също да добавя, че Алекс никога не е наддавал повече от килограм за месец. А твоето бебе качва 1.400, това ако е липса на кърма, здраве му кажи  Wink
Бих те посъветвала пак да не му даваш повече добавка, явно не му е нужна. Но кажи все пак какво е поведението на бебето след кърмене? Спокоен ли е или плаче? От колко време иска да суче "постоянно"?
Питам това последното, защото бебетата около 3 месец (и не само) минават през нещо като скок в растежа. В повечето случаи се залепят за цицата и искат да сучат постоянно. Но след време си нагаждат по спокоен ритъм и всичко се нормализира. Това, че бебето иска да суче постоянно не е признак за малко кърма. Или ако е, то това е начина да се увеличи.
За захранването, най добре бебето да се захрани, когато покаже готовност за захранване. Това е индивидуално за всяко бебе, но е някъде след 4, а най добре към 6 месец. Повече виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8557
В библиотеката на този подфорум има много информация за захранването, а и ти имаш още време да се ориентираш. Ако имаш още въпроси, питай.  Peace

# 9
  • Мнения: 39
шаманке мерси много Hug
а бебче е добре след кармене рита гука вече пуска лигички и въобще е много енергичен плаче и то всъщност не плаче а се криви ако не се е наял хубаво и е заспал за малко на цицата.
Абе засега ще сме на кърма и добавката няма да я давам защото докато бях болна кърмата ми намаля хем се изцеждах но сега като засука пак се наляха.
Апак винаги си е бил по яжтен де не е от вчера ама аз за по сигурно реших да се допитам до вас  bouquet
А само още нещо да питам от време на време му излизат пъпчици на личицето едни ситнички и от време на време някоя почервенява иначе като барнеш с пръсче се усеща грапавичко.
Нали не е някой дерматит преди стана така обаче беше от праха сменихме го и се оправи а сега.
Не е от храна от мен щото внимавам newsm78
Незная айде лека  bouquet

# 10
  • Мнения: 13 795
шаманке мерси много Hug
а бебче е добре след кармене рита гука вече пуска лигички и въобще е много енергичен плаче и то всъщност не плаче а се криви ако не се е наял хубаво и е заспал за малко на цицата.
Абе засега ще сме на кърма и добавката няма да я давам защото докато бях болна кърмата ми намаля хем се изцеждах но сега като засука пак се наляха.
Апак винаги си е бил по яжтен де не е от вчера ама аз за по сигурно реших да се допитам до вас  bouquet
А само още нещо да питам от време на време му излизат пъпчици на личицето едни ситнички и от време на време някоя почервенява иначе като барнеш с пръсче се усеща грапавичко.
Нали не е някой дерматит преди стана така обаче беше от праха сменихме го и се оправи а сега.
Не е от храна от мен щото внимавам newsm78
Незная айде лека  bouquet

здравей
и аз си имам един такъв лакомник вече на година и 3 месеца и вероятно над 12 килограма.
Според мен се кърмете на поискване, така ще увеличиш притока на кърма ако не ти стига. Четох някъде че около 4 месец това се случва с най-голяма вероятност- потребностите на бебето се увеличават изведнъж. Мисля, че ако се слагате често на гърдата ще можете да сте само накърма цели 6 а то и 7 месеца като нас.
Поздрави

# 11
  • Мнения: 1 691
Пъпчиците може да са от това, че се лигави. Моят беше същият, дори и сега пак се случва да му се появят пъпчици около устата от много плюнчене.

Общи условия

Активация на акаунт