Да си направим парко място

  • 718
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 275
Не ми се смейте, но тази мисъл ни занимава от известно време с една комшийка ... да улесним мъжете ни (мъж й ни пусна тази муха), че и чуждите.
Та въпросите са:
1. какви са размерите на едно стандартно такова ? (няма в близост разчертано, та да отида с ролетката)
2. колко да е дебелината на линията?
3. с каква боя се прави? може ли с каквато намерим?

и евентуално .... макар че се съмнявам че ще е скъпо и едва ли ще се навият комшиите имайки предвид, че пред входа не спират само наши коли
4. каква е цената на парко елементите, тези дето се слагат в тревните площи?, ще имаме ли проблеми за такова нещо от общината примерно, те в момента колите газят в тревата.

# 1
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Схемата е следната - отивате в общината и плащаш 300 лв., дават ти едно заключващо устройстово и за 1 година можеш да си ползваш паркомястото.

# 2
  • София
  • Мнения: 8 275
Не, не е това идеята.... пък и 300 лв си е без пари, никой няма да ми го даде за толкова в София. До колко то съм запозната това(около) са цифрите за 1 месец. 

Разползгаме с едно Общо място пред блока, което е за паркиране. Искаме да го разчертаем така, че да се побират максимален брой коли.
Нещо такова:

|     |     |     |     |     |   
|     |     |     |     |     |  

като се "набутат" колите в точните очертания пред тях да може да се спира в още един ред успоредно на улицата без това да заплашва колите от отнасяне(огледалата като потенциални жертви.)

в момента се прави, така, но понякога един спират по-напред, други - по-назад и не винаги е осъществимо двойното паркиране.



Общи условия

Активация на акаунт