Докога на циганите ще им викат "българи"

  • 1 508
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Снощи пак гледах някъде новини и казаха че в Белгия били хванали български джебчии - цяла банда. Показват ги в ареста и кво да видя - ами живи цигани а не българи.
Отдавна се чудя - защо упорито всички медии продължават да казват на циганите "българи". Един циганин никога не е бил, сега не е, и никога няма да стане българин. Навсякъде циганите са си отделна порода, дори и в най-развитите страни циганите са си цигани.
Според мен задължително трябва да се подчертава винаги когато става въпрос за заловени "българи" в чужбина, че това не са "българи" а цигани. Защото хората в Европа остават с впечетление че българите сме крадци, джебчии и какви ли още не.
Казват например че българите си били оставяли децата в социални домове. И какво - гледам 90 % от тези "български" деца са всъщност чисти цигани.
Циганите никога няма да станат "българи" Те не искат и да стават такива. По цял свят циганите са си просто цигани и никъде не са интегрирани в другите общества защото те си имат свое самосъзнание и свое общество.
Омързна ми да слушам за това десетилетие на "ромското включване". Къде ще ги включваме нашите цигани. При европейските цигани ли?
Мисля че е крайно време вече нашите посланници в чужбина да подчертават и да обясняват че тия престъпници не са "българи" а са цигани и нямат нищо общо с българите а просто живеят на наша територия и затова имат български паспорти.

# 1
  • Мнения: 9 865
Аз съм ЗА да си включим циганите, където може. В Европа, в САЩ или Китай, но никой никъде не иска да ги включва. А-ха да се включат някъде и вземат, че ги върнат с някой автобус.
А за чужденците са си българи, това им е гражданството, пука му на някой за манговия тен, белите зъби или влажния поглед на ранена кошута...

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
По една случайност тези цигани са български граждани.

Теми и мнения с расистка насоченост не се толерира! Само да припомня...  Peace

# 3
  • Мнения: 1 581
Ами те са български граждани, какви да ги наричат?! На никой не му е написан на челото етническият произход. А националността я пише в паспорта. Тенът не е критерий за нищо.

Тия престъпници са си българи, погледнато от всякъде. Така е посланиците нищо не трябва да обясняват. Има проблеми с циганите, но с подобно отношение към тия проблеми, те само ще се задълбочават.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Изобщо не ми пука как ги наричат циганите в чужбина. Нека си мислят за нас каквото си искат, аз не се натискам да ходя в Белгия...
Мислили ни за крадливи, а лъжа ли е?

# 5
  • Мнения: 4 965
Независимо от етническата принадлежност, човек е такъв, каквото гражданство има...
Всичко останало е проява на расизъм /независимо в коя посока/.
 Naughty

# 6
  • Мнения: 212
По една случайност тези цигани са български граждани.

Теми и мнения с расистка насоченост не се толерира! Само да припомня...  Peace

Не съм расист. Просто искам да се подчертава че бандите в чужбина не са българи а цигани. Това е. Вярно че имат български паспорти но това не ги прави българи. Те са си просто цигани и толкова. Това не е расизъм. Трябва да научим хората в Европа че в България освен българи живеят и цигани и тия които им крадат чантите по площадите не са от българите. Защото хората остават с погрешно впечетление за нас българите.

Ето например - в гръцки вестници пише "Българки си продават децата в Гърция за жълти стотинки"
Ама какви българки бе хей  #Cussing out Показват ги по телевизията - чистокръвни циганки ама от най-чистите циганки. Какви българки са това...
Ей това имам предвид. Да се спре да се казва на циганите "българи"

# 7
  • Мнения: 1 581

Ето например - в гръцки вестници пише "Българки си продават децата в Гърция за жълти стотинки"
Ама какви българки бе хей  #Cussing out Показват ги по телевизията - чистокръвни циганки ама от най-чистите циганки. Какви българки са това...
Ей това имам предвид. Да се спре да се казва на циганите "българи"

Аз пък гледах едно предаване по телевизията за един такъв случай. И жената не беше никаква циганка в твоя смисъл на думата. Беше напълно бяла, говореше на чист български език и беше продала бебето си, и се оплакваше, че са я минали с парите... Преди 2 години някъде беше това.

# 8
  • Мнения: 2 152
Какво значение има какви са
Важното е, че ни излагат,защото са с бг гражданство, родени в България и притежаващи документ, определящ ги като българи
Дали са цигани,мигани, дигани - ква е разликата
За останалия свят те са си българи

# 9
  • Мнения: 4 965
...Не съм расист. Просто искам да се подчертава че бандите в чужбина не са българи а цигани. Това е. Вярно че имат български паспорти но това не ги прави българи. Те са си просто цигани и толкова. ...
Ей това имам предвид. Да се спре да се казва на циганите "българи"

Просто няма как да стане - българи са - държава Цигания няма, нито може да се водят нечии чужди граждани.
Гражданството все още се получава по рождение или се придобива след известни процедури.
Май само евреите, макдонците и косоварите си превърнаха етноса в гражданство. Освен някъде братята Хамериканци да създадат още една държава.

# 10
  • Мнения: 212
Какво значение има какви са
Важното е, че ни излагат,защото са с бг гражданство, родени в България и притежаващи документ, определящ ги като българи
Дали са цигани,мигани, дигани - ква е разликата
За останалия свят те са си българи

Ами точно това трябва да правят нашите посланици в чужбина. Трябва да обясняват че това са цигани а не българи и нямат нищо общо с българите. Просто имат български паспорти защото живеят на наша територия. Но циганина никога няма да стане българин от която и гледна точка да го погледнеш. И нашите медии винаги трябва според мен да подчертават че става въпрос за цигани а не за българи. Защото човек слуша как българи били направили нещо в чужбина и после като ги дадат по телевизията - не са българи ами цигани. И хората остават с погрешно впечетление за нас българите че сме какви ли не а то не е вярно просто.

# 11
  • Мнения: 2 386
Питаш ли ги американците с тез негри и реднекове? Ама си траят..  Mr. Green Mr. Green

# 12
  • Мнения: 4 965
...
Ами точно това трябва да правят нашите посланици в чужбина. Трябва да обясняват че това са цигани а не българи и нямат нищо общо с българите. Просто имат български паспорти защото живеят на наша територия. Но циганина никога няма да стане българин от която и гледна точка да го погледнеш. ...

Ти това сериозно ли си го представяш??? newsm78

# 13
  • Мнения: 2 379
Така и така Борис е отворил тема, предлагам и всички чернилки, които пребивават на територията на САЩ с американски паспорти, да спрат да се наричат американци, а да бъдат просто "негри" за пред света!!!
 Sick Sick Sick

не са българи ами цигани. И хората остават с погрешно впечетление за нас българите че сме какви ли не а то не е вярно просто.
Борисе, колко века назад си готов да се върнеш?!
Не било расизъм. ooooh!

# 14
  • Мнения: 4 138
eдин немец от български произход, но с немско гражданство е немец. един немец от ромски произход с френско гражданство, но роден в българия какъв е Crazy
един циганин, роден в китай, с българско гражданство е българин. това са фактите.
светът е едно голямо село. не се втелясвайте.
излагат се всякакви по света, причисляват ги към националността, която пише в паспорта им. и немците не си падат в чужбина да ги представляват крадливи сънародници, ама откъдето и да са дошли се казва - хванаха един немец от китайски прозиход да краде тикви. а не, хванаха един китаец с немски паспорт да краде тикви. тва е положението, минке.
има българи от ромски прозиход, има французи от ромски произход. глобализация и миграция.
аз например смятам да взема скоро немски паспорт, та да им разгоня фамилията на немците. юрвам се после да крада по света и да ги излагам Mr. Greenпосле може и с американски да се пробвам. нека им е.

кво сте се хванали за циганите. бая наши сънародници с чист УЖ произход също крадат като за последно. все са си наши.
колкото аз имам право на този паспорт, толкова има право на него и манго и пешо. и ако пешо беше израстнал в семейството на манго, а манго в пешовото, то пешо щеше да краде, а манго да е лекар примерно. битието определя съзнанието, другарки и другари.
циганин, роден в българия и притежаващ българско гражданство, е българин. същото важи и за китаеца.
и стига с това - нямали нищо общо. дръндрън. я иди по селата да видиш кви русички сладки циганета има, дето все горските са им бащи. те нямат ли общо с теб. имаааааааааааат, имат. може и еднакви предци да имате.

Общи условия

Активация на акаунт