Да спирам ли цеденето?

  • 570
  • 11
  •   1
Отговори
Ема е вече на 2 седмици и от вчера след кърмене гърдите ми са много меки, почти както като да съм ги доизцедила с помата (Avent) но все пак си има още...в болницата ми казаха да доизцеждам докато гърдата омекне, та сега се питам да спирам ли вече с цеденето, още повече че Ема вече на няколко пъти се буди м/у храненията (на около 3-3,5 часа) и иска да яде и ако изцедя остава малко кърма. Дали пък щом са толкова меки не означава, че си е хапнала достатъчно...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 896
Ема е вече на 2 седмици и от вчера след кърмене гърдите ми са много меки, почти както като да съм ги доизцедила с помата (Avent) но все пак си има още...в болницата ми казаха да доизцеждам докато гърдата омекне, та сега се питам да спирам ли вече с цеденето, още повече че Ема вече на няколко пъти се буди м/у храненията (на около 3-3,5 часа) и иска да яде и ако изцедя остава малко кърма. Дали пък щом са толкова меки не означава, че си е хапнала достатъчно...

гостът съм Аз...ама че тъпо какво съм направила!?!...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз цедих в началото, исках да има по много, за да съм сигурна, че има Simple Smile Но вече не виждам смисъл - бебето само ще си регулира млякото - нали търсенето определя предлагането. Освен ако не искаш да имаш запаси, това е друго нещо.

# 3
  • Мнения: 1 341
бебето само ще си регулира млякото - нали търсенето определя предлагането. 
newsm10

# 4
  • Мнения: 2 051
още повече че Ема вече на няколко пъти се буди м/у храненията (на около 3-3,5 часа) и иска да яде и ако изцедя остава малко кърма. Дали пък щом са толкова меки не означава, че си е хапнала достатъчно...
Храни я всеки път като се събуди и прояви признаци на глад. Нищо че не са минали 3 или колкото там часа са ти казали, че трябва да минат. не и определяй ти на колко часа да яде, остави я тя да регулира храненето си и кърмата ти. Тогава няма да се чудиш достатъчно ли е хапнала, не е ли...Ако си решила да кърмиш под час - давай и двете гърди на всяко ядене, само от едната не винаги се получава добра лактация.
Ако не ти се цеди, спри и не се притеснявай, кърмата ще се регулира според сукането. Само по мъничко изцеждай, ако са много напрегнати гърдите, по-скоро за твой комфорт, не за друго.
Ако ти се занимава да цедиш - събирай си суровина за бъдещи манджи.
Успех!

# 5
  • Мнения: 112
бебето само ще си регулира млякото - нали търсенето определя предлагането.
newsm10
Az ne sam se cedila  vuobshte!!!...kogato gurdite mi se prepulvaha v nachaloto, bebka mi pomagashe  Laughing
 thumbsup thumbsup

# 6
  • София
  • Мнения: 2 896
Благодаря ви за отговорите, единствената причина да ме е страх да спра цеденето е да не се запушат каналите и да се получе мастит, може би да изчакам бебка да почне да дърпа по-силно и тогава да спра или???

# 7
  • София
  • Мнения: 2 896
Да ви оведомя - пробвах тия дни няколко пъти да не се изцеждам след кърмене, но се получават доста болезнени буцички и гърдите ми твърди - ужас - така че няма как ще изцеждам...
ама кога ще се регулира тая кърма...на последното кърмене след като Ема беше сукала 10ина минути и почна да заспива (сита надявам се...робвах я за още - не иска) изцедих 90 мл...можеше и още...и ме е яд че я хвърлям тази така безценна кърма...

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
А ти защо я хвърляш? Изцеждай се по малко, не докрай и постепенно намаляй изцеденото количество.
А изцедената кърма замразявай за после Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 2 896
А ти защо я хвърляш? Изцеждай се по малко, не докрай и постепенно намаляй изцеденото количество.
А изцедената кърма замразявай за после Simple Smile
Мерси Бу, аз гледам да цедя докато изчезнат бучките - иначе и аз си мислех, че е логично постепенно да намалям количествата изц.кърма...
а за замразяването - все още сме с малък хладилник и няма къде да я замразявам, въпреки че много ми се иска...

# 10
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Да ви оведомя - пробвах тия дни няколко пъти да не се изцеждам след кърмене, но се получават доста болезнени буцички и гърдите ми твърди - ужас - така че няма как ще изцеждам...

А тези бучки не изчезват ли след кърмене?
Питам защото понякога Боби прави дълга нощна пауза и тогава като се събудя гъдите са ми страшно напрекнати и твърди и дори болезнени но след като го накърмя омекват и вече не болят, но определено има какво да се изцеди.  Но аз не цедя защото ме е страх така да не предизвикам хиперлактация. Но пък и мен като Gush ме е страх от запушване на каналите и мастит.  Та се чудя да цедя ли, да не цедя ли  Thinking и си чакам бебо сам да регулира млякото.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 896
Да ви оведомя - пробвах тия дни няколко пъти да не се изцеждам след кърмене, но се получават доста болезнени буцички и гърдите ми твърди - ужас - така че няма как ще изцеждам...

А тези бучки не изчезват ли след кърмене?
ако един път не съм цедила-следващия път като кърмя от дадената гърда бучките изчезват само след цеденето - иначе гърдата в предната част омеква, но назад напипвам бучките

Общи условия

Активация на акаунт