Помощ! Да давам ли АМ за дохранване....

  • 1 273
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Здравейте!
Имам огромното желание да кърмя малкото си момченце възможно най-дълго, но....

Роди се голям       - 3.800 на 26-02-08
при изписването  - 3,700 на 28-02-08
първо мерене       - 3,750 на 10-03-08 никой не знае колко е свалил след бързото изписване 
второ мерене       - 3,950 на 17-03-08
последно              - 4,200 на 27-03-08

С други думи личната лекарка и сестрата ми се накараха, че ще го уморя от глад и казаха да го дохранвам с АМ. Аз не искам, защото това е първа крачка към отбиването.
Малкия е много спокойно бебче. Храни се през 3-3.5 ч и даже пропуска едно хранене нощем.
Суче по между 10 мин и половин час и заспива. Пълни памперсите по 3 пъти на денонощие. Аз се храня добре и пия течности.

Притеснявам се до какво води недохранването? да упорствам ли с кърменето или АМ...???

Може ли недохранено бебе да е спокойно и да страда от недояждане?

Благодаря предварително....

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Така като гледам, детето ти е качило от изписването за 17 дни 450 гр, което си е направо супер. Все пак, ако искаш, пробвай да го кърмиш на интервал 2,5-3 часа през деня. Макар че не е много хубаво, аз будех Маги да яде на 3 часа, за да ми стимулира гърдите. Сега вече не спи толкова и сама си иска горе-долу на 3 часа. А, и при нас нощното хранене, даже и двете отпаднаха след първия месец.
Аз не виждам причина да се притесняваш, справила си се чудесно в първия най-труден месец  Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 102
Според мен НЕ трябва да дохранваш.За един месец половин килограм е добре.Още повече ,че бебето се чувства добре ,пълни редовно памперсите и суче добре.Май трябва да се доверяваш повече на себе си и на детето, отколкото на педиатри.
 
"Може ли недохранено бебе да е спокойно и да страда от недояждане?" Този твой въпрос е риторичен и ти сама мисля ,че усещаш, че детето няма нужда от дохранване.Ако нещо друго те притеснява потърси мнението на други педиатри.Успех  bouquet

# 3
  • Мнения: 156
Пробвай с изцеждане да видиш колко е капацитета на гърдата при напълненост. Така, когато не е пълна, ще може да предположиш колко би имало и колко евентуално е изпило то. Давай му от двете, ако лактацията не е достатъчна. Пий повече течности и го кърми по-често. 3 памперса са малко за 1я месец. Трябва да има 7 хранения по 90-100мл или 8 хранения по 70-80мл. Но доже и да му додаваш АМ, пак може да си го кърмиш като първо го кърмиш, а после му даваш АМ, или се изцеждаш и смесваш кърмата с допълнителното количество АМ. Ще се справиш! Няма да ти спре кърмата. Тя ще се увеличава, ака то дърпа повече в следващите месеци и му даваш по-често. Wink

# 4
  • Мнения: 219
Благодаря на всички за отговорите купихме кантарче иго мерих преди и след кърмене, разликата е от около 100 гр., което ме успокои малко, храня го вече  по-често и от двете гърди и за сега мисля да отложа АМ....
След седмица 5 дни ще го измеря и пак ще докладвам как вървят нещата.

# 5
  • Мнения: 378
Пробвай с изцеждане да видиш колко е капацитета на гърдата при напълненост.   
Не съм съгласна - кърмех едновременно и двете си деца, а не успявах да се изцеждам...
Бебето суче по-добре и от най-добрата помпа, а и в гърдите кърмата се произвежда непрекъснато по време на кърмене...  Simple Smile
И двете ми деца се родиха 3700 грама, на 1 месец бяха съответно 3700 и 3800 грама. След  прибирането ни у дома кърмех през два часа (бяха сънливи) в продължение на час денем... Половината от времето минаваше в кърмене... Ако са сукали например от 1 ч до 2 ч, после предлагах в 3 ч. Нощем - на поискване, около 3 пъти.  Започнаха да наддават добре...  Simple Smile
Добре е да не давате залъгалка - от нея се суче по различен начин и бебето може да се обърка.  Simple Smile
 
 

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 14:57 от Милли

# 6
  • София
  • Мнения: 2 162
Подкрепям казаното от Милли.
450 грама не са съвсем прекрасно наддаване, но все пак сте в нормата. Чудесно е, че си решила да отложиш дохранването. Най- доброто, което можеш да направиш сега е да се опиташ да кърмиш по- често. Не е нужно непременно да събуждаш бебето, предлагай му и по време на сън, когато не е заспало дълбоко. Продължавай да следиш памперсите- ако има 5-6 пълни памперса на денонощие, това е признак, че получава достатъчно мляко. Ако искаш можеш да си направиш контролен памперс- в един сух, изсипи около 150 мл вода, за да прецениш колко тежи един "добре напълнен памперс".
И имай предвид, че понякога кърмените изключително бебета наддават скокообразно- първият месец може да наддаде само 400грама, а вторият 1400.
Ето ти и малко литература за четене
Компресия на гърдата- ще помогне на бебето да суче по- ефективно и да стига по- бързо до задното, по- калорично мляко.
Първо довърши първата гърда
Средно наддаване на кърмените бебета

# 7
  • Мнения: 219
И аз стигнах до извода, че изцеждането не е показателно във всички случаи, защото като го меря излиза, че си е похапнал, а като се цедя трудно стигам 100 гр, освен ако не е сутрин.
Мерси за линковете отивам да чета Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 568
Аз бих изчакала.
Щом бебето е спокойно и пълни памперсите редовно не е недохранено.
Опитай да се храниш с повече белтъчни храни и да кърмиш по-често. Също трябва да суче поне по 15 мин. от една гърда преди да предложиш другата.
Аз рядко съм успявала да изцедя от гърдите си 100 мл общо, а имам здраво и нормално наддаващо бебе, което беше почти само на кърма до 1 година.

# 9
  • Мнения: 262
Аз също мисля да не дохранваш, щом бебчето не реве от глад и е спокойно. 

# 10
  • Мнения: 156
Милли, съгласна съм с теб. Но не мислиш ли, че ако имаше едно дете / а не близнаци / , не би ли ти оставало недоизсукано в първите месеци и не би ли се доизцеждала при напрегнатост?
Te za, аз също се притеснявах първия-втория месец дали му стига, и даже питах личната лекарка какво АМ да купя да имам вкъщи за всеки случай. Тя ми каза - никакво АМ! Така ще направиш, че да му стига!   И така до ден днешен успявям да го кърмя, ходя на рябота и не му додавам АМ. Така, че    УСПЕХ ! newsm10

# 11
  • Мнения: 33
Пробвай с изцеждане да видиш колко е капацитета на гърдата при напълненост. Така, когато не е пълна, ще може да предположиш колко би имало и колко евентуално е изпило то.
Това не е показателно за количеството, което бебето успява да изцеди. Никоя помпа не е толкова ефективна, колкото едно бебе.
Теглото се изчислява от най-ниската точка след раждане - във вашия случай 3 700, което означава, че сте качили 500 гр, което си е напълно в норма, макар и на долната граница. И моята дъщеря качва по толкова на месец и започнах да и давам АМ, защото си мислех, че не й стига кърмата и сега сме на смесено хранене и пак си качва по толкова. Всяко дете е индивидуално - щом бебенцето ти е спокойно, активно и доволно, значи се храни добре. По-често хранене ще помогне за увеличаването на кърмата, ако се притесняваш. Пробвай и лактогонните чайове - българския е много добър и много по-евтин от вносните.
Здраво бебче ти пожелавам   bouquet

# 12
  • Мнения: 156
Saki, съгласна съм, защото, когато от време на време ми се запушва някое каналче, само малкият ме е оправял.  С помпата съм дърпала, но те пак си оставаха запушени. Явно примерът ми не беше удачен. Embarassed Simple Smile

# 13
  • Мнения: 219
купехме кантарче и го меря, изяжда по ооколо 100 гр. на хрананене, понякога по-малко Cryл

Пробвам всичко възможно за увеличаване на кърмата и след седмица ще докладвам за телото на бебчо. Само достатъчно сън няма, че каката е пълна с евергия Laughing

Това с компресията нещо ми ие трудно да го усвоя....

# 14
  • София
  • Мнения: 2 162
Не се вторачвай много в кантара. Важно е накрая колко ще наддаде. Искам да ти кажа, че моята малка дъщеря изяждаше до края на 3я месец не повече от 90мл на едно ядене, което не й попречи втория месец да качи 1500г
За компресията- и на мен ми беше трудно в началото, защото гледах да се съобразявам с това кога гълта и кога не бебето. Постепенно сама ще го усетиш как става номера. Но и да не го усвоиш- не се притеснявай. Гледай да суче достатъчно брой пъти и да довършва гърдата, пък другото ще си дойде на мястото от самосебе си. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт