За и против Ла Редут и подобни онлайн магазини

  • 2 593
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 144
Отварям темата първо за да не спамя другата тема за магазина http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278199.0, в която хората имат реални въпроси как да поръчат и тн , и второ, защото коментарът ми прозвуча доста обидно и без да искам засегнах някои от момичетата. (За което се извинявам). Мисълта ми е следната: След два дни ровене и пазаруване в Ла Редут си задавам следните въпроси:

Какво му е изгодното да се напълниш с боклуци за две, три, пет евро, които е много вероятно да не ти станат?
Или да си напълниш къщата с оранжеви покривчици и медни свещници?

Когато искам да си купя нещо хубаво, не е ли по-добре да дам малко повече пари, но да го премеря, да видя как ми стои, да сравня с още няколко и тогава да реша?

Не се ли изкушавате (поне при мен е така, особено когато пазарувам онлайн) да се обзаведете с купища парцали, които дори не ви трябват и няма да ги носите  (от Виктория'с Сикрет например преди седмица влязох да си избера сутиен и приключих пазара с 12 топчета и блузки, защото бяха он сейл. )

Просто някак се усещам манипулирана от Ла Редут и като чета постовете, усещам как и вие се надъхвате с тези намаления и подаръци и настава една безкрайна шопинг мания и висене пред компютъра. Поне като обикаля магазините човек, има и някакво движение.

Както и да е, задавам всичките тези въпроси колкото на вас, толкова и на себе си, тъй като и аз изпадам в подобни настроения и се хвърлям в безпаметно пазаруване. Не е ли по-добре всъщност да си купуваме само това, което е действително качествено, скъпо и най-вече - необходимо?

# 1
  • Мнения: 22 414
както и във всеки друг магазин можеш да си избереш неща за по 1евро, може и за 100.

аз лично пазарувам от там определени неща, които са ми много по-изгодни отколкото ако ги купувам тук в БГ - става въпрос за бебешки дрехи. Ами съжалявам много, но нямам намерение да давам 40-50лв за едно комплектче в БГ, когато от ларедут ги купувам за по 3-10евро, зависи какво точно е.
доволна съм и от нещата, които съм поръчала за мен.
Съгласна съм, че при някой жени това се е превърнало в някаква мания, но пък всеки си ги има. Дали ще пръснат пари по родните магазини, или в ларедут, или някой друг за онлайн търговия е все същото.

# 2
  • Мнения: 540
аз лично рещих да пазарувам в ларедут,защото ми писна да избирам между едни и същи стоки.Като пристигнат ларедудскиъе пак идва проблема за нещо ново.Според мен би било хубаво да има поне 10 подобни сайта от които да се пазарува.А колкото до качеството там си е проба-риск.по този повод не е ли подобре,както има самост.тема за кодовете да има такава и за покупките в ларедут,били те успешни или не.Съгаласете се че при толкова много страници едва ли някой може да запомни кой какво е показал,а ако има отделна тема всеки който качва ще пише размери и мнение и така хем няма да има излишни въпроси хем нама да има изнервени.какво мислите?

# 3
  • Мнения: 2 197
Мисля, че изпадането в безпаметно пазаруване си е характерно за нас. По отношение на изказването че нещото след като е скъпо е задължително хубаво аз не съм съгласна. Нито за мен нито за дъщеря ми не купувам скъпи неща. Особено за нея и въпреки това има огромно количество дрехи, с които изглежда прекрасно.
Специално за ЛаРедут аз лично не бих пазарувала, защото докато дойдат нещата и вече няма да ми трябват. Ако купя нещо на детето и тя порасне с 6 см (както  редовно си прави) ще ми е много неприятно. Но пък явно за доста хора пазаруването в сайта освен мания си е чист бизнес, защото има прекалено много обяви за нови стоки от там в Продавалника. Не ми се струва вероятно чак толкова много объркани поръчки да има.

# 4
  • Мнения: 9 865
Колкото повече, толкова повече... Няма как да имам нещо против ЛаРедут, защото това е един избор повече... Отбирам само неща, които съм убдена, че не бих могла да купя в България (или тук са в пъти по-скъпи) и макар все още да чакам първата си поръчка знам, че едва ли ще се пристрастя чак толкова към сайта. Удобството да купиш нещо пред компа също е ценно. Подаръците не им ги ща, принципно такива подаръци не ме блазнят.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Защо трябва да има такава тема..За и Против Rolling Eyes
Ако си против ...не пазариш и готово . Решаваш си проблема.
Ако си ЗА разглеждаш..пазариш и си доволна.
Излишна тема. Заключвам я

Общи условия

Активация на акаунт