Практикуващи педагогическо захранване (част 4)

  • 15 383
  • 316
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Добре дошли в новата тема! Hug

Стари теми:
Практикуващи педагогическо захранване - част 1
Практикуващи педагогическо захранване - част 2
Практикуващи педагогическо захранване - част 3

ПЗ на практика (рецепти и менюта):
В кухнята на педагогически захранващите - част 1
В кухнята на педагогически захранващите - част 2

Статии:
Естествено въвеждане на твърди храни
Педагогическо захранване - руската схема на захранване
Захранване на кърмачето - педагогическо захранване
Хранене на деца с нарушен хранителен интерес
Как не трябва да храним детето си
Пюретата са неестествени и ненужни за бебетата
Как да научим детето да се храни само - програма за педагогическо захранване

Други теми, засягащи ПЗ:
Тотално обърках захранването! Има ли шанс ПЗ?!
Късно захранване по схема или педагогическо захранване?

Материали без превод:
http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/films_bijvoeden/z … pley_methode.html
http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/vast_voedsel/rapl … delines.html#meer

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 15:28 от Dazzle

# 1
  • Мнения: 731
 smile3525 записче

# 2
  • Мнения: 762
Простете ми невежеството,но защо пастите за зъби трябва да са без флуор?Нали той беше именно против кариес?

# 3
  • Мнения: 2 652
Добре заварили в новата темичка!
dimitriana, това е една огромна заблуда. За да не разводнявам темата, погледни например тук, тук, тук, тук. Има и още, но това е достатъчно.

# 4
  • Мнения: 161
И аз се извинявам, но във "тук, тук , тук и  тук" става въпрос за флуора като хранителна добавка , а въпросът на dimitriana беше за пастата за зъби, която не е за ядене или пиене Simple Smile а пък от въпроси към стоматолог стигнах до заключение, че флуора в пастата се приема според нуждите в организма - за някои е необходим, за други излишен...

# 5
  • Мнения: 1 321
Запис Dazzle мерси за темичката. Hug  bouquet

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
И аз ще следя с интерес дискусията за пастите за зъби Peace

# 7
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Интересна тема сте захванали!!! newsm78

# 8
  • Мнения: 1 216
Не случайно има  доза за пастата за зъби. Особено за дечковците е важно да се спазва. Дори на някои пасти е нарисувана големината на "капчицата" - колкото грахово зрънце. Нещо този флуор е съмнителен

# 9
  • Мнения: 1 947
  Ами аз писах в предната тема за това - защото може да бъде погълната пастата за зъби от малките деца, затова не е желателно да е с флуор. А детските пасти са и сладички и даже може тайничко да си я хапват (колко паста Мечо съм изялааа ooooh!), а той никак не е безобиден - много трябва да се внимава с дозировката му. Като порасне детето и може да плюе пастата, отговорност на всеки родител си остава дали ще дава паста за зъби с или без флуор. Това е. Simple Smile (Това го знам от зет ми - млад стоматолог - да не кажете, че си фантазирам.)

# 10
  • Мнения: 700
 Здравейте и от мен!
Да ви кажа моето скромно мнение за пастите. LaughingПоне какво правя и мисля аз.За малкия ползвам Ненедент без флуор и то отскоро,когато му поникнаха кътниците.Но той доскоро се противеше на четкането и съм разчитала само на естественото самопочистване.Е,слава богу няма кариеси.ЗА Ненедента няма никакъв проблем да се погълне,но аз слагам много мъничко,тя е доста пенлива.
 А иначе за възрастни пастите без флуор освен на Билка е и Милдфреш,пак хомеопатична.Също и пастата Поморин е без флуор (много полезна с поморийска луга!Препоръчвам ви я! Peace).Приготвянето на домашна паста със сода не е добре,защото скоро ще се появят ерозии на емайла с чувствителност SickПри всички случаи мисля,че е напълно излишно възрастен човек,който не поглъща паста и не ползва богати на флуор води или добавки да се безпокои от ползването на флуоризираните пасти.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 625
запис

# 12
  • Мнения: 1 216
Спретнах сутринта едни бисквити по рецепта с бебешка каша и брашно, станаха ужасно жилави .  Thinking

# 13
  • Мнения: 762
Моля за извинение.Помислих че става дума за пасти за семейството,тъй като Калина още няма зъби и не съм се сблъсквала с този проблем.Точно благодарение на паста "Мечо" (беше една синя,нали), майка ми ми обясни,че флуорът (от пастите) е много опасен при поглъщане.
А иначе по темата-по колко пъти храните децата си?И някакъв режим ползвате ли-примерно след сън,след разходка,около обяд?Питам,защото моето хранене е пред компютъра в момента и майка ми се е заела с ролята на педагог.

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 11:51 от dimitriana

# 14
  • Мнения: 700
 Ние сме с много нестандартен режим.Първо,че обядваме след следобедния сън,т.е. към 3-4ч. и второ яде се,когато ни се прияде или когато мама успее да приготви яденето.

Общи условия

Активация на акаунт