Зачервени очи от алергия

  • 25 121
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 019
Не можах да измисля как подруг начин да си озаглавя темата.Дано да е разбираемо
От известно време на дъщеря ми й се зачервяват очите.Аз мислех , че е от това, че обича много да рисува или се пипа с мръсни ръце.Вчера обаче реших да отидем на лекар, който беше категоричен , че това е алергична реакция.Показа ми някакви малки мехурчета от вътрешната страна на клепачите, които точно това означават.
Каза, че лечение няма, трябва да откриемкакво го предизвиква.Да махнем за известно време средствата за писане и рисуване, да сменим сапун, шампуан, прах за пране и да следим.
Имал ли е някой такъв проблем?Каква друго може да е прочината ? Според доктора - не е от храна или полени, защото това се появяваше и зимата.

Ще се радвам да ми пишете нещо по темата, защото съм много 'боса' с алергиите Embarassed
Похвалете ми някакви добри хигиенни средства , които се понасят добре.Ние до сега сме били с Бюбхен, основно последните месеци.
И прах за пране на 'Тео'.

Много, много благодаря предварително на отзовалите се!

# 1
  • Мнения: 161
Здравей. Преди няколко години започнах ада ме сърбят очите но при много прашно навън и при досега ми с трева:) както и да бе6е много гадно, тогав аходих на лекар и ми каза че  е алергия. Предписа ми капки сперсалерг дано ги пиша точно капах ги аз известно време и оттогава чукам на дърво не се е появявал този пробелм, а доктора не вили изписа някакво лекарство поне?  Предполагам си я водила на очен лекар аз на такъв ходих тогава.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 019
Да, на очен лекар ходихме.Нищо не ми изписаха.Само да изолираме причинителя.И се чудя къде да го търся Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 161
Моето мнение е, че е несериозно от стран на лекаря да не и предпише ни6то. По добре отиди в аптеката и попитай за капки за алергия за деца. А и другото ако тя обича като излизате навън и като е слънчево и слагай слънчеви очила за да не влиза много прах в очичките и да я дразни допълнително. Дано по бързо се оправи дететнце. Хубав и слънчев ден ви желая:)

# 4
  • Мнения: 157
Синът ми е така от близо две години в началото ни даваха естествено противоалергични капки които са нож с две остриета, да не говорим,че като ги спреш се засилва още повече.След хиляди консултаций по широко мислещи лекари ми казаха,че това се израства и вероятно причината е силното слънце,прахта и др.С две думи по-чувствителни очи.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 019
Момичета, благодаря ви за отговорите!

Черно лале, дано го израстете скоро Peace

# 6
  • Мнения: 3 356
Моят е с алергичен конюктивит.Даже сега го гледам ,че пак е зачервил очите.Прави го няколко пъти годишно.Слагам Кузихром.Помага.

# 7
  • Мнения: 3 595
Аз съм с такава алергия и съм я получила като бебе. Незнаят причината за появата и общо взето лекуват само симптомите с възрастта наистина се облекчава. Казваха, че като стана на 6 ще мине, после при навлизане в пубертета, след излизане от пубертета...като не мина и тогава казаха като родя. С годините ставаше все по-слаба, сега след като родих рядко се зачервяват, но навън съм само с поляризирани очила. Обикновените слънчеви очила влошават положението. Очите ми се зачервяваха (и все още понякога макар и по-слабо) от слънце, от топло, от преумора, от физическа активност, от слънцезащитни кремове, от дълъг престой пред ТВ и компютър. Сърби ужасно силно, и почнат ли да ги търкат не могат да спрат. Хладен компрес успокоява очите, също така ако са затворени. Аз често лягам, затварям си очите и си слагам нещо охлаждащо. Отдавна не капя капки, по мое време бяха щипещи и пищях от болка. После се появиха такива, които не щипят. Дано информацията ви е от полза  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 537
На малката така и станаха очите миналото лято, лекаря го диагностицира като "алергия от слънцето". Тогава понеже бяха много възпалени очичките и ни бяха предписали някакви капки /но не се сещам какви бяха/ няколко дни да ги слагаме за да мине възпалението и след това - навън само с очила, но тези с предпазните стъкла, не обикновени или там някакви детски. И спряха да и се зачервяват. Тази година още от нач. на май е с тях и "да чукна на дърво" за сега нямаме проблем. Peace

# 9
  • Мнения: 3 595
Loopy на Чико очилата детските се водят със защита и поляризация, вашите какви са? Много ми е трудно да намеря подходящи детски, а има вероятност и едното от хлапетата да прави алергия Thinking
Моята алергия също се води към слънцето и по-късно доуточниха към УВ лъчите на слънцето.

# 10
  • Мнения: 1 495
Ммм, айде и аз да се присъединя към клуба на алергиите и зачервените очи.Тази пролет започнаха да ми се зачервяват очите и вечер, като загася лампата започваха да ми парят ама зверски.Леле откачих.Сварявах си чай лайка и си правех компреси.От слънцето беше и моята реакция. Та така, с чая лайка ми мина проблема точно за 2 дена. Имах и такива бели мехурчета от вътрешната страна на едното око.

# 11
  • Мнения: 3 595
Ако е алергия към слънцето само от лайка не минава  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 878
моят Ники имаше алергия на очичките, най-вероятно към полени, така и не разбрахме, защото казаха, че можем да правим тестове през есента. в рамките на 1-2 седмици всички симтпоми изчезнаха, зачервените и вечно подути очички...с капки Ксизал за пиене, спрейче за нос, капки в очите и кремче по лицето, защото го сърбеше без нищо видимо, просто го сърбеше и чак си правеше рани. прегледът и лечението беше назначено от доц. Абаджиева, явно е било правилно, защото бързо преборихме проблемът.
предлагам ви да направите една консултация със специалист и всичко ще се оправи! Wink

# 13
  • Мнения: 1 495
Ами беше някаква пролетна алергия или и аз не знам точно.Траеше най- много 10 дена. Направих консултация само с личната от какво може да е, тя ми каза нещо като пролетна алергия от прашеца на някои растения, както и от слънцето, слагах малко лайка и мина. Не знам дали е била достатъчна лайката , аз се оправих ,а моите симтоми бяха ужасни, не можех да спя, будех се от лютене и сълзене.

# 14
  • Мнения: 3 595
Те са две различни алергии едните са към полени и са само при цъфтежите, а другата към слънцето е постоянна и е през цялата година, като най-тежко е лятото, когато е най-горещо и слънцето е най-силно. Вероятно просто говорим за различни неща  Peace

Общи условия

Активация на акаунт