На 1.8м.,а още яде пасирано!

  • 947
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 619
 ooooh! Здравейте д-р Nivea.Сина ми е на година и 8м. ,но все още яде всичко пасирано.Не знам как да се справя с този проблем и незнам дали изобщо да мисля,че е проблем.Когато се опитам да му го намачка,а не да го пасирам до каша с пасатора,започва да плюе.А недай си боже да попадне между устаната кухина и хранопровода то започва да повръща-все едно му се сгадва.Не иска да дъвче!Държа да отбележа обаче следните моменти:-яде бисквити,солети,хляп и др.,няма проблем конкретно с дъвченето.Също така когато аз се храня му позволявам да боде с вилицата и да си взима от моята чиния-пак дъвче и си гълта.Но когато е поднесено с вилица или е манджа и супа трябва да му е на каша пасирано!Какво ще ме посъветвате?Не мога да го оставя сам да се храни т.к. няма да хапне нищо.Той е от злоядите деца и ако не се храниме със забавления няма да хапне нищо!За сега успявам да го накарам да си изяжда почти цялата доза храна около 300-350гр. за ядене,но ако е сам   няма да хапне и 50гр. Cry

# 1
  • Мнения: 5 760
Позволете му да се храни сам успоредно с храненето от Вас. Можете постепенно да намалявате хомогенността на храната. А освен това децата да 3 г. предпочитат предимно размачкана храна и с повече течност/сос.

Общи условия

Активация на акаунт