оф почнахме да се дохранваме с АМ , дали няма да съжалявам ......

  • 1 096
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Здравейте на всички мами !
почнахме да се дохранваме , понеже милото не спеше през деня , постоянно плачеше , не бяха колики
даваме лефакс за колики и помага много , пробвахме да се дохранваме и , се упокои започна да спинка ,
през деня и долу горе хванахме някакъв режим .
преди сучеше постоянно , през час по час , и все не се наяждаше явно , понеже не се възстановяваха гърдите явно , да се напълнят .
Имаме везна , направихме пробно кърмене , беше със 150 гр. повече , но знам че по различно време изсуква различно
както  и да е ,,,почнахме дохранване , и поради причината , че първия месец наддаде 600 гр. а сучеше постоянно, а на половината на втория
наддаде към 200/300 гр. ,,,, сега като ходихме на консултация показа, че е наддала килограм,,,,
ще продължавам явно е , а я дохранвам,,,,, но дали няма да съжалявам, дали няма друг вариант
много ще съжалявам ако знам . че е можело да я кърмя по дъго време ,,,да не се отбие бързо , от това също ме е страх

имали ли сте такива проблеми ,,,,,,, споделете !

# 1
  • Мнения: 2 614
Първо, ако може разкажи малко повече за вас. Как протича кърменето. На режим ли храниш бебчето или на поискване? Вода със захар даваш ли? Колко наакани, и въобще мокри памперса има бебчето ти за един ден.
А ти как се храниш, т.е. редовно ли се храниш, пиеш ли вода?
А относно плача, нали знаеш, че бебето първите месеци познава само плача, като средство за комуникация, от които глада е едва петата причина. Бебчето може да иска да бъде гушкано, да му е неприятно че е мокро, да плаче от колики, въпреки, че ти мислиш че капките действат и не плаче от тях....
Затова те моля да разкажеш по подробно за вас с малкото ти бебче! Peace

# 2
  • Мнения: 422
на пискване се хранехме преди , сега долу горе спазваме режим от 2,5/3 часа , и спинка през деня
аз се храня да, пия по  2 л. течносто на ден , но лошото е , че се научи вече на ръце, и някой път като се замисля, май не
успявам да се нахраня много добре , но сега като правим почивки от 2,5/3 часа успявам да хапна и сама усещам , как се напълват
гърдите ми , и има какво да изсуче, бях направила опит, изцедих си едната гурда,която беше по напрегната вечерта преди да се събуди,
когато бяхме направили пауза от 5 часа и изцедих едва 40 мл , което ме наведе на мисълта , че може би наитсина остава гладна !
иначе когато суче , суче интензивно , понякога заспива суква ,  разбуждам я пак заспива и така , а иначе се гушкаме постоянно в кошарата
не спи през деня спи върху мен ,,, щом я оставя в копарата и веднага се разбужда !

# 3
  • Мнения: 422
а памперсите ги сменяме на 2,5 / 3 часа , пълнеше ги постоянно кажи речи като беше на месец, сега по рядко , имаме обаче един период,когато спря  ,,,редовно ,, ох събудихме се после ще пиша

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз дохранвам още от раждането на дъщеря ми.Не само не се отби,ами си суче и до ден днешен.За мен смесеното храене е мисия възможна,противно на всички теории,които твърдят,че води до скорошно отбиване.

# 5
  • Мнения: 317
Миличка първо се успокой. И аз мисля, че бебчето ти може да плаче и по други причини освен от глад. Наддава, пълни памперса. Аз бих те посъветвала да го кърмиш по-често, за да стимулираш лактацията. Но дори и да решиш да го дохранваш, не се самообвинявай. Има бебета, които са на смесено хранене месеци наред. Успех ти желая!

# 6
  • Мнения: 2 614
Маринка, не се притеснявай за дохранването. То не е такъв проблем, добавката винаги може да бъде махната. А с шише ли дохранваш, или с лъжичка, например?
Това с режима не е добра идея, но все пак решението го взимаш ти. Можеш ли да пробваш, така и така се гушкате постоянно, докато спинка да и подаваш кърмата да суче? Така мозъка ти ще получи сигнал, че има нужда да произвежда повече и кърмата ще се увеличи.
За цеденето - помпата и изцеденото количество мляко, не са индикатор за наличието на кърма в гърдите. Бебето изсуква в пъти повече от изцеденото от теб количество. Още няма създадена помпа, която да цеди с интензитета на сукане на бебчето!
Не пропускай хапване, Марина! Не е добре за теб, а и за кърменото ти бебче!  Peace Можеш да ядеш сурови ядки (орехи, например) Но не и фъстъци. Можеш да хапваш овесени ядки. Те подпомагат образуването на кърма!  Peace
НЕ разбрах само какво означава, че е спряла да пълни памперсите, дори не е пишкала много ли?

# 7
  • Мнения: 156
Винаги ли, когато се изцеждаш, не може да отделиш повече от 40 мл? Кърми по-често, включително и нощем. Пий повече течности. Ако все пак лактацията не е достатъчна, не се притеснявай, че с даването  допълнително но АМ ще ти спре млякото. Продължавай да го кърмиш първо и после додавай АМ или пък се изцеждай и смесвай с допълнително количество АМ. DOGMA PROBE е права - с добра организация всичко се постига!  Peace

# 8
Вторият ми син наддаде само 600 грама през първия месец. Педиатърката ми каза, че трябва да давам АМ. Но тъй като бях кърмила първия си син без проблеми повече от година, не исках да започвам.
Момичетата ми дадоха доста съвети. Това, което помня и приложих беше: махнахме водата и биберона. Винаги, когато потърсеше нещо му давах да суче. Няколко дена го кърмих почти нон стоп. Но кърмата се увеличи. Почти до 7 месеца той продължи да се храни на 1.5-2 часа, а не на 3 часови интервали. Ядеше начесто по малко. Пих българския чай за увеличаване на кърма - лактогонно средство. Настоявах да суче, когато правеше паузи от над 3 часа. През нощта спеше с нас и му давах винаги, когато поискваше.
Както наддаде 600 грама през първия месец, така през втория наддаде 1 кг. До 6-тия месец беше изцяло на кърма. До годинка нямахме заместено ядене. Сега е на 2. И сме пред отбиване. Кърменето му липсва, но аз не мога повече. И без това суче през 3-4 дена.
Аз мисля, че кърмата е най-доброто за бебето. Все пак е естествено мляко. А и бебето е свикнало с това, което ядеш по време на бремеността.
Затова ако искаш може да пробваш да увеличиш кърменията, за да предизвикаш по-голямо производство на кърма.
Но ако си по-спокойна като дохранваш - не се тормози. Важното е и ти и бебето да се чувствате щастливи.

# 9
  • Мнения: 58
За съжаление и на мен ми се наложи да дохранвам, като дохранвах през деня а вечер и нощно време оставих Вики да си суче и така допреди две седмици, когато ми спря кърмата Sad

# 10
Аз дохранвам от 20 ден и си су1е без проблем.не се притесняваи за отбиването.И на мен м исе искаше да е само но кърма но като няма...задълйително о баче всяко хранене започвай с кърмене!Аз преди дохранвах в 12,15,18,21,а сега само в 18 и 2 1часа.но днес пак нямам достатъчно Sad.Но бъди сигурна че ако на всяко хранене даваш първо от гърата няма а се отбие.Пропуснах да кажа че вече сме на 2м и 12дни и си суче без проблем!

# 11
  • Мнения: 422
благодаря Ви за отговорите , мили мами
и съжелявам,че пиша чак сега !
Почна да съче по нарядко при което гърдите се напълват , снощи пропусна цяла вече да сукне, спинка си и не потърси изобщо , изцедих гърдите , ( не напълно защото не знаех кога ще се събуди ) и излезе около 130 мл , мляко , което ме успокои доста !
Сега като се насуче гледаме да се занимаваме да си гукаме поне да минат 2 часа , да има какво да суче след това и мисля , че за сега се справяме отлично , поне за сега Simple Smile аз съм оптимист и вярвам , че ще успеем ! Сега се дохранваме само вечер ! 
Пак ще пиша по късно !

# 12
  • Мнения: 317
Браво, все така!

# 13
  • Мнения: 690
Аз дохранвам от самото начало - не само, че не се е отбил, но суче все по-настървено, като невидял е  Mr. Green
Само се успокой и мисля, че ще се справиш  Hug

# 14
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Много се радвам .

Общи условия

Активация на акаунт