Знаете ли български?

  • 2 991
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 865
Имало е и в момента има тема за владеенето на чужди езици, покрай това и покрай темата за отмяната на българския език като задължителен предмет в училище искам да ви питам: Знаете ли български? И колко? Защото знаенето на езика не се изчерпва само с говоренето, нито дори само с писането...

# 1
  • Мнения: 6 991
Поназнайвам. Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 1 176
Знам, че не знам, както искам да знам.

# 3
  • Мнения: 475
Само до толкова,че да мога да напиша една прилична дисертация smile3523 Засрам.....

# 4
  • София
  • Мнения: 2 623
Знам до толкова, че да се стремя да пиша
и да се изразявам грамотно.
От останалото мисля, че нямам нужда.

# 5
  • Мнения: 42
Владея го горе-долу писмено и говоримо.

# 6
  • Мнения: 2 386
Не, искам да знам още много.
И тук казвам, че никой не владее език до съвършенство. Майчиният не прави изключение..

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
Не мисля че го знам както бих искала, за съжаление разбира се.

# 8
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Надявам се да го поназнайвам, че иначе не ми се мисли.

# 9
  • Мнения: 9 865
Мен изключително ме дразни парадоксалното знаене на по три езика и абсолютно мъглявата представа за българския.
И въобще как се учи чужд език, ако не знаеш граматиката на своя? Туй синтактичен разбор, туй ударение, корен, представка и пр., смятам, че всеки си вика... е, голяма работа, а после омаловажава и факта, че не пише съвсем грамотно, а някои дори неграмотно. През ден тук във форума, но и извън него виждам как леко се подминава грешенето на родния език, а незнаенето на английски, например, е почти срамно и обидно (за тоя, който се е осмелил да не го знае пИрфек'но).

# 10
  • Мнения: 6 991
Ооо. Граматиката я знам доста добре на всички езици, които съм учила/уча, включително български. Умирам да я сравнявам. Както и лексиката. Това е проклятието на филолога Crazy
Правя грешки, разбира се, но в повечето случаи от бързане и невнимание.

# 11
  • Мнения: 212
Знам долу-горе български, но за съжаление това не ми върши никаква работа. Хиляди пъти предпочитам да знаех немски, френски или английски поне толкова колкото и български...
От практична гледна точка българският език е абсолютно безполезен език. Говорят го има няма 8 милиона човека - колкото населението на един Париж да кажем...

# 12
  • Мнения: 9 865
Борис, поне измисли нещо ново, само като латерна го повтаряш това. И като не ти харесва българския да се беше родил французин или германец.

# 13
  • Мнения: 212
Борис, поне измисли нещо ново, само като латерна го повтаряш това. И като не ти харесва българския да се беше родил французин или германец.

Ми няма ново. Какво ново да ти кажа. Да бях се родил германец ама не съм. Явно е божие наказание да се родиш българин. Да теглиш само. И да учиш по пет-шест чужди езика докато германеца ми е достатъчен само немски.

# 14
  • Мнения: 9 865
БорЬО, не ни е проболемът в езиците. Гръцките лекари (че лекарите беше захванал в една друга тема), израелските, тези от всички страни различни от Великобритания и САЩ също трябва да учат... Ученето на езици не е свързано с това дали си се родил българин или пакистанец, а уважението и знаенето на родния език означава нещо, поне за мен, поне все още.

Общи условия

Активация на акаунт