Откога десерт?

  • 626
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 335
МОже въпроса ми да е малко тъп, ама се чудя откога да почна да давам за десерт след обедното пюре и плодово. Засега си редувам един ден зеленчуково един ден месно (без събота и неделя - тогава само зеленчук), а на следобедното хранене към 17ч. давам един ден каша един ден плодово +АМ. Ама се чудя дали да не му давам по малко след обедното пюре, защото понякога ми се вижда още гладен след като си изяде бурканчето от 190гр.?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
190 гр никак не са малко, но ако е още гладно детето давай му по малко. Не мисля, че има някакво правило точно от кога при положение, че това е позната храна.

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 14:33 от sharli

# 2
  • София
  • Мнения: 15 219
Не съм давала десерт.
Иво започна да получава десерт след обедното хранене чак в детската градина.

# 3
  • Мнения: 27 524
Не съм давала десерт.

И аз така. Десертите и сладките неща ги яде или за закуска сутрин, или за следобедна. Не ми се вижда добра идея да се дава десерт веднага след храненето с месо или зеленчуци.
Ако не му стига, увеличи количеството.  Simple Smile

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз съм давала.Плодово пюре по малко за десерт.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Все още не давам десерти.Между храненията ядем плодове,млека...или нещо друго.

# 6
  • Мнения: 1 062
И аз не съм давала нито на голямата, нито сега на бебето.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз досега не съм давала десерт

# 8
  • София
  • Мнения: 4 588
Не давам десерти, не смятам, че е необходимо на този етап.

# 9
  • Мнения: 5 940
Плодово пюре или пресни плодове въобще не трябва да се хапват след хранене. Те често се определят като десерти, затова пиша за тях. Каши, кремчета, кисели, които по правило са малко по-сладки, се предлагат като самостоятелно хранене на тази възраст. Близо 200 грама пюре е напълно прилично количество, но ако не му стига на бебето, додавай адаптирано мляко.

# 10
  • Мнения: 9 973
между храненията по малко Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 099
Давам само кисело мляко и/или плодово пюре, но никога като десерт! Сладкото, което приема, се изчерпва с кашата сутрин.
Ако смяташ, че 190 гр. му е малко, отваряй зеленчукови пюрета от по 125, 135 гр и го пробвай. Децата са различни и енергийните им нужди са така...

# 12
  • Мнения: 1 089
Малко ми е трудно да изчисля възрастта на бебето ти, но ако не му стига обедното пюре може да пробваш да започнеш с около 30 мл супичка или 30гр салата (след 10 месеца - настъргана краставица, ситно нарязана маруля, по-късно домат... но гледай да са био или домашни заради нитратите) и след това пюрето.

Общи условия

Активация на акаунт