Отсъствие на майката и запазване на кърменето

  • 431
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Трябва да се върна юни месец на работа. След известно време търсене на бавачки и отчайващото предлагане на качествени такива, реших да дам Шунчица на майка ми за лятото (като се сетя за решението ми и ми текват сълзите). Имаме страхотен двор със райграс, животинки, дървета, сянка и ще е страхотно за нея. А майка ми е детска учителка.

Проблема е, че е изключително кърмено детенце. Ще си ходя всеки петък и ще пътуваме към София понеделник сутринта.

Как да направя така, че да я кърмя от петък до неделя без да ми спре кърмата. Имам страхотен проблем с изцеждането. Ако намеря бебче да го кърмя от понеделник до четвъртък ще е смешно.

А и дори да успея да се изцеждам, с какво да я храни майка, след като категорично отказва да пие от биберон. Тогава ще е на навършени 9 месеца. Аз ще постоя с бебка единмесец при мама преди това да установим режим.

Пие вода откакто я захраних с пюренца, но от чашка с твърд накрайник, а на нея пишеше да не се дава мляко от нея.

Моля за съвети и коментари, за да ми хрумне поне някаква идея.  Много ми е мъчно за мен и за Шунчица.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Най-простият вариант е да пробваш да даваш мляко с чашката с твърд накрайник, нищо, че пише друго.
Не знам обаче дали ще успееш да поддържаш лактацията с режим 4 дена цедене, 3 кърмене - още повече, че не е и съвсем ясно дали Шунчица ще иска да суче на такъв режим. А и като не се справяш с цеденето... опитай да започнеш да цедиш, може пък да потръгне?
И на мен ми стана мъчно за вас Sad

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
Аз за съжаление не мога да съм полезна ... ама много ми е мъчно и на мен и ще ми липсва моята слабост.... от сега дори Cry ....

Общи условия

Активация на акаунт