Заразен ли е тъй наречия -запушен сълзен канал

  • 1 518
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте мами  bouquet
Имам такъв въпрос. Имам близнаци на 2г и ходят от септември на ясла. В понеделник сутринта ги завеждам и докато ги обувам гледам една майка да забърсва с кърпичка очите на дъщеря си които имаха гурелчета и онемях. Това е конюктивит си помислих аз и изчаквам да видя какво ще стане.И отново нямам думи. Майката казва на госпожата ,че има гурелчета и да го забърсват с памуче което е оставила в шкафа , особено след сън  #Crazy и госпожата си го прие. Майката си тръгна и аз извиках госпожата да я попитам какво става и защо е приела детето , а тя започва да ми обеснява ,че това било ЗАПУШЕН СЪЛЗЕН КАНАЛ и не било заразно и ,че и братчето на това дете е в по-голяма група и то било така. Започнах да споря с нея и тя повика и сестрата на яслата да ми разясни повече. И пак същото направо ще ме изядат да спорят ,че не било заразно. Обадих се на моята лична лекарка и и разказвам и тя каза ,че това е заразна инфекция. И ето след два дни отивам да взема децата и госпожата ми вика -едното дете е с конюктивит лекувайте го #Cussing out  Има и още две деца с конюктивит от наща ясла. Чудя се да отида ли при директорката или да викам ХЕИ незнам.Немога да ви опиша как се лекуват близнаци с конюктивит #Crazy
Каква е разликата според вас между запушен сълзен канал и конюктивит.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
По принцип има разлика между двете заболявания,но се лекуват с едни и същи капки.Запушения слъзен канал не би трябвало да е заразно,но дали е било това или е било конюктивит Thinking

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не е заразен, това е просто физиологична особеност- много тесен слъзен канал. Обикновено се оправя с масажи, а ако не се оправи се прави сондиране на окото. На моя син му сондираха каналчето като беше на 8 м., иначе знам, че обикновено се чака до около годинката. Много странно ми се вижда дете на 2 г. да продължава да ходи със запушен слъзен канал. Все пак там се натрупва секрет и възможно да се развие инфекция, именно затова ако секретът стане жълтеникав се капят капки, но те не лекуват каналчето, а инфекцията. Ако секретът е бистър, не се използват капки.

# 3
  • Мнения: 28
Там е проблема ,че по нищо не се различава от конюктивит според мен защото - първо детето е над 2 години и сестрата в яслата каза ,че чак като стане на три години тогава му се правела операция или незнам точно какво, но като видях детето беше със гурели на очите и миглите , не беше бистра течност.Лично аз не виждам разлика.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
първо детето е над 2 години и сестрата в яслата каза ,че чак като стане на три години тогава му се правела операция или незнам точно какво

Сестрата явно е некомпетентна. Сондирането се прави около първата годинка. Това го знам от опит, водих детето си в Детска очна клиника в Александровска болница.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Запушения слъзен канал не е заразен, но това води до развиване на конюктивит, което пък вече е заразно!

Ние сондирахме каналче на 8 месеца, а още от 3-тия месец се мъчихме с капки, масажи, кремове и какво ли не. Може да се чака максимум до навършване на 1 год, след това е по-трудно и не винаги се получава сполучлива операция. Поне така ни обясниха на нас, а ние решихме да не чакаме и още на 8 мес. го направихме.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Синът ми се роди със запушен слъзен канал. Когато се възпаляваше окото му, то беше постоянно пълно с гурели. Така че гурелите не са категоричен признак на конюнктивит.
Във вашия случай обаче явно имате конюнктивит в групата. Не е задължително източника да е детето със запушен слъзен канал, обаче. Въпреки, че е по- податливо. Peace

Не че е по темата, ние сондирахме слъзния канал на 8 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт