И пак за свекървата

  • 2 207
  • 21
  •   1
Отговори
  • UK
  • Мнения: 1 351
 На два пъти хващам свекървата да говори за мен по- много грозен начин.
 Аз съм от Бургас а мъжа ми от Видин. Той е в чужбина а на мен ми предстои държавен изпит юни месец и решихме да дойда във Видин за да ми помага за детето а аз да уча. Е да ама аз съм тук от 16-ти този месец и вече ме прави на най- черната снаха. Да уточня, че зълва ми се развежда с мъжа си който свекърва ми е гонила от дома си (човека е французин и са били тук на гости) сега си има едно гадже... е да ама и него не харесваме. Понеже обвинява една близка за едни кредитни карти аз и предложих да проверя картата на мажа ми преди да е обвинила лично кумицата ни. Е да ама аз съм била лакомила за пари (никога не е давала и стотинка за детето, моите родители помагат изцяло дори майка ми преди 2 дена ми прати пари щото тя ми изхарчи майчинството) Мъжа ми работи много тежка работа и още не може да ни вземе и сме се разбрали да не праща пари а да ги събира. Е да ама аз съм го била тормозила и не съм го уважавала. А пред мен се мазни. Говорих с мъжа ми за това но много тактично и застана зад мен. В първия момент искаше да я защити но когато му обясних точно и се обърна към мен. Той иска да постоя малко тук и да видим как ще продължи ако нещо се опита да се скара с мен майка ми ще ме вземе с колата и си отивам в Бургас.

# 1
  • Мнения: 3 092
Извини ме , но ма мен ми прозвуча много объркано поста ти и много малко разбрах ....свекърва ти е говорила против теб и мъжа ти е застанал зад гърба ти - ами  това е чудесно че те подкрепя имам в предвид ..друго какво да кажа .... не можеш да затвориш устата на хората - нека всеки си говори каквото си иска  подминавай ги тези неща , а ако все пак не можеш и мислиш че е по-добре за теб и за детето се махай от Видин и ходи в Бургас , а ако и мъжа ти е съгласен какво чакаш  Grinning

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 891
Според мен не чакай да  се скарате.Просто се прибери в Бургас.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
На два пъти хващам свекървата да говори за мен по- много грозен начин.
 

А тя теб колко ли пъти може да "те хване" да правиш същото?

Като си толкова недоволна от нея, какво правиш в дома й?

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 351
На два пъти хващам свекървата да говори за мен по- много грозен начин.
 

А тя теб колко ли пъти може да "те хване" да правиш същото?

Като си толкова недоволна от нея, какво правиш в дома й?

 Аз лично не обичам да се говори зад гърба на хората и не го правя и аз...
 В дома и правя това, че тя ни покани за да ми помага УЖ за да мога да уча.... И искам детето да стои малко и при баба си и дядо си но това не го оценява... Гледала съм си детето 7 месеца без баща му и мисля, че няма право да ме обижда при положение, че не си е мръднала и пръста за малкия.

# 5
  • Видин
  • Мнения: 685
 Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Нямам думи. Тези свекърви са......... Как може да говори за теб такива работи.
Моят съвет е да постоиш още малко и да видиш какво ще стане, но според мен, ТЯ ще си продължи с нейните работи. А и така само изнервяш и Вальо, все пак се кърмите все още.
Меги, в интерес на истината ще помисля и ще ти кажа след малко какво точно ми е мнението.

# 6
  • Мнения: 234
Мегита,права си да се сърдиш.Като не сте живяли заедно до сега,твоята свекърва как е успяла да си създаде такова отрицателно  отношение към теб?
Както вече те посъветваха и аз ще повторя-не чакай да се скарате,за да се изнесеш от там.Запазете си поне малко уважение и добър тон една към друга.След като съпругът ти те подкрепя и застава зад твоите действия няма от какво да се притесняваш.Ако майка ти има възможност да ти помага с детенцето докато учиш,отиди при нея и не се замисляй.
Отношенията със свекърва ти ще продължат и по-нататък,затова ако можеш запазете ги такива каквито са ви поне до момента.   Hug
Желая ти успех и всичко да се нареди най-добре.За да сте спокойни детенцето,съпругът ти и ти самата.  bouquet

# 7
  • Мнения: 474
Я си се прибирай в Бургас - мислиш ли, че при тази обстановка ще можеш да се приготвиш за изпита си  Confused Naughty

# 8
  • Мнения: 945
Ти и тя сте раzлични жени, които делят един мъж. Нормално е такива неща да се случват. Дори и най добрите свекърви понякога си слорадстват, това е в природата на всеки човек.

Но едно не раzбирам... С кой акъл си тръгнала да живееш при чужд човек? Дори и това да не е свекървата, а най блиzката ти приятелка, то неминуемо ще се стигне до драzги когато живеете под един покрив. (Ти май до сега никога не си живяла на общежитие, кватрира с колежка или други такива, ако беше щеше да ги zнаеш теzи работи). Ако бях на твоето място бих си събрала багажа и искрено бих и каzала, че ми е било приятно да постоя у тях, но не си свикнала да живееш с нея и се страхуваш, че с течение на времето ще се намраzите, zа това е по добре да се прибереш у вас.

Не чакай да се скарате, ще си наговорите куп zли думи и после с години няма да искате да се видите. А когато искаш бабата да си види внучето или отиди на гости zа 2 седмици или я покани zа толкова при теб. За мен 2 седмици са срокът, преz който 2ма непоzнати могат да живеят под един покрив беz да се карат, след това zапочват драzгите.

Вярвам, че ти е обидно, че някой говори лоши неща zад гърба ти, но добре дошла в реалнив свят. От тук нататък поне 99% от хората които поzнаваш ще го правят.  Hug

# 9
  • Мнения: 337
Божеее мила, щом мъжа ти те подкрепя, хвани си дрешките и айде-много здраве на свекървата, както описваш щом и зет й не и е харесал, май жената си е такава. За да не те стигне същото, кажи на мъжа ти, че ти е домъчняло за Бургас, не се чувстваш комфортно или разни такива. За да не измъчваш човека да ви мисли с глупостите, които създава майка му, и на него предполагам не му е леко. Така, че моят съвет е: Приятно пътуване до Бургас. 55
Успех на изпита, стискам палци Peace

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 11:15 от cotton4e

# 10
  • София
  • Мнения: 4 865
Аз лично не обичам да се говори зад гърба на хората и не го правя и аз...
 

Разбира се.

# 11
  • Мнения: 1 062
Аз пък мисля, че е най-добре "право куме в очи". Без разправии и заяждане. Казваш и спокойно и с уважение в гласа (истинско или не няма значение), че си чула това и това и ти е обидно, но не искаш да си разваляте отношенията, затова предпочиташ да се прибереш в Бургас. Обясняваш и, че това те натоварва, а предполагаш, че и нея също и си отиваш без да се карате. За мен лично това е най-добрия начин. Смятам, че така ще предизвикаш някакво уважение, а може пък следващия път да се позамисли преди да каже нещо. Така си мисля аз.

# 12
  • София
  • Мнения: 203
Аз ако съм на твое място, хич няма  и да й стоя в къщата, съвета ми е да си ходиш в Бургас, пази си спокойствието  Peace

# 13
  • Мнения: 1 058
Какво правиш там. Я си бягай в къщи.

# 14
  • Мнения: 263
Отивай си при твоите родители, ако имаш възможност! Защото, ако почакаш да се изпокарате свекито ти със сигурност ще гледа да настрои мъж ти срещу теб! Измисли някаква причина да се махнеш, така че свекището да не разбере, че си говорила с мъж ти за интригите и и се махай!

Общи условия

Активация на акаунт