Как лекувате запушени пори на зърното на гърдата?

  • 4 523
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте, от няколко седмици на зърното на едната ми гърда има нещо, което наподобява пъпка с гноен бял връх. От това, което изчетох за проблеми с гърдите при кърмене, стигнах до извода, че е запушена пора. Тя ту намалява след като малкият суче, ту после пак се появява. Как да я лекувам или да оставя сама да отшуми. Понякога и ме боли като кърмя.

# 1
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Ами и на мен от време на време ми се появява едно бяло ...хм как да го нарека-топченце,но то винаги при мен е съпроводено със запушен канал и бучици,щом го спукам кърмата вече свободно изтича през него и канала се отпушва.Тук от форума разбрах,че това е блистер.Незнам каква е причината да се появява,но откакто ми се появи за първи път започна доста често да се появява.Първо ми се запушва канал и на другия ден вече си знам,че ще се появи топченцето.Но стига пиша за мен.Първо въпросът ми е:ти имаш ли запушен канал и бучки?

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 18:20 от huba_buba

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Най-успешният начин за справяне с блистерите е да накиснеш зърното непосредствено преди кърмене в колкото можеш да издържиш гореща подсолена вода, това омекотява много - и да сложиш бебето да суче, като можеш да прилагаш и компресия, за да може обединеният натиск от компресията и сученето на бебето да спука поричката. После се лекува като разранено зърно - на въздух и евентуално кремче за зърна, минава за 2-3 дни.
Ако не се спука така, може да се помисли за спукването му от лекар със стерилна игличка (не се боде зърното, просто се отлепва надигнатата кожичка, както понякога се прави при пришка на крака от обувките).
Възможно е и да не е блистер, а запушена мастна пора - това няма особена връзка с кърменето и не причинява застой на мляко. Тогава е важно да се изстиска секрета - но може нататък пак да се напълни и да се наложи такова изстискване (това вече е много подобно на гнойна пъпка).

# 3
  • Мнения: 51
Не знам дали имам запушен канал, но кърмата си тече свободно. Вече толкова време обаче бебето при сукане не може да го спука, веднъж се получи, но после пак се напълни. Ще правя това с горещата вода, дано стане Sad

Общи условия

Активация на акаунт