не иска да пиша на гърнето и да казва

  • 1 313
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
здравейте.Имаме следния проблем:махнахме памперса преди 2 месеца беше се понаучила да казва пиш и да си сяда на гърнето,случваше се един път на ден да напиша гащите.Но от известно време насам не иска да казва пиш и си пикае на гащите по цял ден.Като я сложа аз на гърнето се изпишва,но не казва.Чудя се какво и стана,защо така  изведнъй спря да казва  и да пиша на гърнето,а само на гащите.а ни предстои скоро тръгване на градина и незнам как ще я вземат като не пиша на гърнето и се напикава.

# 1
  • Мнения: 9 814
Най-вероятно е временна криза. По принцип след всеки прогрес идва период на лек регрес. Слагай я редовно на гърнето и най-вече като се напишка не й се карай, а спокойно й обяснявай, че вече е голяма и трябва да казва.

# 2
  • Мнения: 4 668
Единственото обяснение е , че не е напълно готова да е без памперс още .
Това , че се е научила преди време може да означава много и нищо ... но самият факт , че се връща към бебешките навици показва , че по - скоро не е била готова .
Това е мое мнение , не е нужно да се съобразяваш все пак , но и ние имахме такъв момент , после пак памперси , докато един ден сам не пожела да ходи с гащи и не дава да му слагам памперс и за следобедният сън ... Явно вече наистина е осъзнал какъв е смисълът да не пикаеш в гащите  Wink

# 3
  • Мнения: 673
  И според мен е въпрос на временен регрес. Не прави грешката да и слагаш отново памперсите. Приеми напишкването нормално, все едно че не се случва нищо, в смисъл не и се карай. Просто я преобличай и толкова. Ще отмине!

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
 Най-вероятно е временно  Peace

# 5
  • Мнения: 110
Да и аз си мисля,че е нещо временно.Защото знае за какво става въпрос и тя сама си казва,че се пиша на гърнето,не на гащите.явно е решила нещо да прави нарочно кой я знае детска му работа.Иначе акането си казва и си ака на гърнето.

# 6
  • Мнения: 6 274
  И според мен е въпрос на временен регрес. Не прави грешката да и слагаш отново памперсите. Приеми напишкването нормално, все едно че не се случва нищо, в смисъл не и се карай. Просто я преобличай и толкова. Ще отмине!
И аз така мисля  Peace. Само не му се карай на детето .  Naughty

# 7
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Мойта дъщеря си казва, че и се пишка или ака, но че ще го направи в памперса , не в гърнето - след което го прави Rolling Eyes.На 2г. и 9 м. е, всичко говори, но не ще и да чуе да използва гърнето - не съм я насилвала, когато я питам кога ще го ползва , тя най - спокойно ми отговаря, че още е малка, като порасне ще ползва гърнето. ОХ, в чудо съм се видяла.

# 8
  • Мнения: 673
Мойта дъщеря си казва, че и се пишка или ака, но че ще го направи в памперса , не в гърнето - след което го прави Rolling Eyes.На 2г. и 9 м. е, всичко говори, но не ще и да чуе да използва гърнето - не съм я насилвала, когато я питам кога ще го ползва , тя най - спокойно ми отговаря, че още е малка, като порасне ще ползва гърнето. ОХ, в чудо съм се видяла.
  Еми..когато тогава, какво да се прави... Все някога ще стане.

# 9
  • Мнения: 2 211
Най-вероятно е временна криза. По принцип след всеки прогрес идва период на лек регрес. Слагай я редовно на гърнето и най-вече като се напишка не й се карай, а спокойно й обяснявай, че вече е голяма и трябва да казва.

Права е Франческа. Просто прояви малко търпение и изчакай без да натякваш. Може да преживява нещо и да го изразява по такъв начин. Помисли дали нещо в животът и се е променило.

# 10
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Мойта дъщеря си казва, че и се пишка или ака, но че ще го направи в памперса , не в гърнето - след което го прави Rolling Eyes.На 2г. и 9 м. е, всичко говори, но не ще и да чуе да използва гърнето - не съм я насилвала, когато я питам кога ще го ползва , тя най - спокойно ми отговаря, че още е малка, като порасне ще ползва гърнето. ОХ, в чудо съм се видяла.

А защо не пробвате направо на тоалетната вече?

# 11
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Мойта дъщеря си казва, че и се пишка или ака, но че ще го направи в памперса , не в гърнето - след което го прави Rolling Eyes.На 2г. и 9 м. е, всичко говори, но не ще и да чуе да използва гърнето - не съм я насилвала, когато я питам кога ще го ползва , тя най - спокойно ми отговаря, че още е малка, като порасне ще ползва гърнето. ОХ, в чудо съм се видяла.

А защо не пробвате направо на тоалетната вече?

Слагала съм я на тоалетната, сяда на нея,кефи се, ама не я използва по предназначение.Като каже, че ще ака й предлагам и тоалетната като вариант - а тя отвръща, че ще ака в памперсчето, а в тоалетната - когато порасне newsm78.

# 12
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
И при нас някъде около тази възраст беше така. Ще се оправи след месец-два. И синът ми твърдо заявяваше: "Ще акам САМО в памперса!"... Поне при нас не стана отведнъж - поне месец-два детето може и да има желание да ходи по нужда на тоалатната, но забравя, заиграва се, не се сеща само. Важното е да не му се карате и да му обяснявате спокойно.

# 13
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
И при нас някъде около тази възраст беше така. Ще се оправи след месец-два. И синът ми твърдо заявяваше: "Ще акам САМО в памперса!"... Поне при нас не стана отведнъж - поне месец-два детето може и да има желание да ходи по нужда на тоалатната, но забравя, заиграва се, не се сеща само. Важното е да не му се карате и да му обяснявате спокойно.

А като мина този период с желанието му да ака в памперса, сам ли си каза , че иска на тоалетната или гърнето?Ако трябва да перифразирам - по какво разбрахте, че е готов да го прави където трябва Wink?

# 14
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Започна сам да си казва.

Общи условия

Активация на акаунт