Инфанрикс и българската ДТК?

  • 1 037
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Някой може ли да ми каже в какво точно се състои разликата между Инфанрикса и ваксината ДТК, която слагат В България?
Какви са предимстават и недостатъците на едната и на другата. Ще съм ви много благодарна, защото ни предстои, а пък нещо съм се притеснила, слушайки какви неща се говорят за ваксините. Мерси.

# 1
  • Мнения: 3 777
Това от вчера
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27810

Пусни и търсачката.

# 2
  • Мнения: 5 228
ДТК и Инфанрикс са ваксини срещу едни и същи заболявания, но първата и от т.нар. "живи ваксини", а втората - инактивирана . Към Инфанрикс рядко има реакции след имунизация, докато към тази, която поема здравната каса, са по-често срещани, особено фебрилни състояния, болка в мястото на имуниззацията и т.н.
Аз купих за дъщеря ми Инфанрикс и тя я понесе без никакви проблеми.

# 3
  • Мнения: 8 585
Някой може ли да ми каже в какво точно се състои разликата между Инфанрикса и ваксината ДТК, която слагат В България?
Какви са предимстават и недостатъците на едната и на другата. Ще съм ви много благодарна, защото ни предстои, а пък нещо съм се притеснила, слушайки какви неща се говорят за ваксините. Мерси.
Инфанрикс е много качествена ваксина ДТ+безклетъчен коклюш. Това което в България се използва-ДТК- е същата, но коклюшната съставка е "цял" коклюш, а не безклетъчен. От 2000 САЩ и Европа минаха на безклетъчна коклюшна ваксина. Само Франция все още прави "цяла" коклюшна ваксина ( допуска използването и в имунизационният си календар).
ДТК (ДТак) СЕ ПРАВИ МУСКУЛНО В ОБЛАСТТА НА ПРЕДНО-СТРАНИЧНАТА ЧАСТ НА БЕДРОТО ( или делтоидният мускул на ръката за деца над 2.5-3 години). ВСЯКАКВИ ВАКСИНАЦИИ В ОБЛАСТТА НА ЛОПАТКАТА ИЛИ НА КОЕТО И ДА Е БИЛО ДРУГО МЯСТО СА НЕДОПУСТИМИ и може да направят съответната ваксинационна доза неефективна.
Предимствата на безклетъчната коклюшна ваксина са- много слабите и странични ефекти, и почти пълната липса на температура като странична реакция. По отношение на резултатността->> " цялата" ваксина ( класическата-"старата") е с по-добра имуногенност ( относително и статистически).

Общи условия

Активация на акаунт