Захранване с каша, а после?

  • 606
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 430
Здравейте момичета.
От 3дни хапваме по малко каша - оризова, безмлечна, безглутенова на ХИП. Пише да се прави с АМ и аз така я правя. Дадох и първоначално 2лъжички, вчера бяхме на малко повече. Приема я добре, няма проблем с акото. Навсякъде четох, че за около седмица, седмица и нещо трябва да заместя едно хранене с кашата. Но честно казано не виждам как ще стане това, омръзва и по някое време и си иска млякото.
Следващият въпрос ми е с каква да я сменя, има ориз и царевица и после са плодовите. И дали мога да ги смесвам, да речем единият ден оризова, на другият ден плодова?
И накрая, кога да пробвам с пюре?
Сори за глупавите въпроси, но четох, четох и това захранване пак ми е мътна индия. )))

# 1
  • София
  • Мнения: 3 099
Карай си с тази каша, докато свършите кутията. И без това отворени не бива да стоят дълго...
Щом заместиш едно хранене (когато това стане), започни да въвеждаш и зеленчуково пюре. Спокойно и без бързане - всички се приучват. Моят Шош започна да яде каши и пюрета, но в един момент и за около месец се върна на изходна позиция - само АМ. Период беше, отмина.

# 2
  • Мнения: 200
Може да продължиш с царевична ,като може да ги редуваш,на Хип имат и елда-може да пробваш и нея,за плодовите мога да те посъветвам да не даваш - всички са на основа оризово и царевично брашно.По добре си давай монокомпонентните каши и в тях прибавяи плодово пюре.А ако си давала пресни плодове може и с тях.

# 3
  • Мнения: 3 157
Тук е обяснено много подробно какво и кога можеш да даваш-http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=276538.0

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не е задължително да заместиш за седмица хранене, когато стане-тогава. След като изяде тази каша можеш да си вземеш всяка една от другите, които си изброила. Единствено за глутеновите трябва да изчакаш още малко. С пюрета може да пробваш и сега.

# 5
  • Мнения: 22 430
Пак съм аз, пиша отново тук, за да не пускам нова тема.
На упътването на кутията пише с 200мл мляко и 4с.л. каша. Аз за сега правя 30мл мляко с 1ч.л каша, става гъста консистенция и бебока я яде. После и давам млякото. Какво количество каша трябва да изяде, за да съм сигурна, че се е наяла само с кашата? Или да не замествам толкова бързо ядене?

Другият ми проблем, на Аптамил АР сме и искам да мина към НАН2. Купих го, направих го, но тъй като е много рядко тя буквално се олива с него и не успява да го глътне. Може ли да слагам по една лъжица от кашата в НАН 2, за да става по-гъсто и така да и го давам?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Количеството каша е строго индивидуално. Пробвай и скоро сама ще разбереш от колко има нужда бебето ти за да се нахрани. Така или иначе 200 гр според мен е доста.

Каша в млякото може да слагаш. Ако обаче го правиш на всяко хранене може би ще е добре да намалиш малко количеството мляко, което даваш. Друг вариянт е по-малка дупка на биберона, така ще пие по-бавно и няма да се улива. На мен лично не ми се отдаде да сменя Аптамил АР до годинката почти. 

# 7
  • Мнения: 1 062
Моето бебе изяжда от 150-200 гр. каша различно е. Ние сме на НАН 2 наистина е рядко, но сложи биберон с по-малка дупчица. Аз имам два, когато пие само мляко и слагам биба с малка  дупка, а когато в млякото сложа бисквитка или каша слагам биба с по-голяма дупчица. Пием около 180-210 мл. ( водата ), като добавя и млякото става повече, но не съм гледала точно колко.

# 8
  • Мнения: 22 430
пробвах и с 1дупка, но пак не става, или просто не беше гладна

днес не искаше много оризова каша, а и май наистина запича. ((( утре мисля да пробвам с пюре тиква

Общи условия

Активация на акаунт