Много кърма

  • 2 727
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте.
За някои е проблем, че нямат кърма, при мен - обратното. Кравата Милка да си пасе тревата. Имам много кърма. Досега я замразявах във фризера, но той вече е пълен. Ползвам млякото за попарки на малкия и все пак имам много. Цедя се редовно и... Помагайте. Има ли някъде пункт или нещо такова където изкупуват майчино мляко newsm78. Гърдите ми ще гръмнат някой ден.  #Crazy


ПП: Сякаш съм крава рекордьорка. ooooh!

# 1
  • Мнения: 1 098
Колкото повече цедиш, толкова повече кърма ще имаш. Аз никога не се цедя, имам кърма колкото само да нахраня детето си. Няма напрежение.

# 2
  • Мнения: 2 374
аз мисля че това е страхотно!Все пак ако се чудиш какво да я правиш,може да даваш на друго бебе,ако имаш познато такова или пък в банка за кърма.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 522
Не се цеди след хранене и би трябвало да се регулира количеството на кърмата и да е само колкото ти е необходимо за храненето на детето.


# 4
  • Мнения: 1 174
Има болници,в които се изкупува кърма.Има деца много нуждаещи се от нея,които имат алергии и непоносимост към АМ.Пусни си темата в кърмаческия форум  и там може би ще ти кажат.Това е чудесно,че имаш толкова много кърма,цеди за да я стимулираш и ако искаш да помогнеш на малки бебоци,направи го,не я изхвърляй в никакъв случей Peace

# 5
  • Мнения: 2 090
Наистина колкото повече се цедиш,толкова повече ще имаш,и аз бях така когато малкия беше на 3-4 месеца.По едно време ограничих течностите които приемах,слагах си студени компреси след цеденето,и най-важното-започнах постепенно по-малко да изцеждам(колкото да няма напрежение в гърдите).Така полека-лека нещата се нормализираха Peace
А иначе в София единствено(от цяла България) знам че има Банка за майчина кърма,бях гледала в ''Часът на мама'' за такава.За съжаление повече инфо не мога да ти дам,може би ще намериш нещо на сайта на предаването Wink

# 6
  • Мнения: 4 784
И аз съм чувала, че в София има банка за кърма,но къде е и какво ще ти искат като изследвания, незнам.

# 7
  • Мнения: 6 438
Ето една тема във форума,където има телефон,адре и e-mail за връзка с
Банка за майчина кърма

# 8
  • Мнения: 2 467
Спри да цедиш. Само когато гърдите са напрегнати  И то цеди колкото да облекчиш напрежението.

Погледни тази статия http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46389.0

# 9
  • Мнения: 523
Спри да цедиш. Само когато гърдите са напрегнати  И то цеди колкото да облекчиш напрежението.

Погледни тази статия http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46389.0
Така ще регулираш количеството кърма.

# 10
  • Мнения: 9 973
не се цеди Peace

# 11
  • Мнения: 728
Може да даваш в банка за кърма.
А ако искаш да си я намалиш, почни да се цедиш само по малко, колкото да няма напрежение в гърдите а не до край и така малко по малко кърмата ти ще се намалее. Колкото повече се цедиш толкова повече ще имаш.

# 12
  • Мнения: 2 757
Бе то хубаво ама да не е прекалено. Ако трябва да избирам да си продавам кърмата или да я регулирам, бих избрала второто. Първо, защото е по-лесно, второ, защото въпреки всичко кърмата ти изсмуква калция от костите и трябва да мислиш за калциеви добавки или просто да льокаш литри мляко или да консумираш огромни количества квито и да било храни богати на калции. И трето - защото си имам достатъчно пари, и не ми се налага да печеля допълнително от продаване на кърма. Така че си прецени, и ако решиш че не си заслуважа да работиш като млекодайна крава, престани да се цедиш, както са ти казали другите, и се цеди само по малко колкото да се облекчи напрежението, за да може да ти се регулира кърмата. За мен е мъчение да ставам нощем и да се цедя примерно. Едва издържах че бебетата ме цедеха по 10 пъти на нощ, дето си дремя над тях, а да не говорим ако сама трябва да цедя климайки глава над помпата

# 13
  • Мнения: 6 438
 NikiFin ,въпросът е не да се печели от кърма,а да се помогне на други бебчета,които имат нужда от нея.

# 14
  • Мнения: 9 814
NikiFin ,въпросът е не да се печели от кърма,а да се помогне на други бебчета,които имат нужда от нея.

Да, така е, защото има твърде много болни и алергични бебета, които се нуждаят от кърма.

Semushina, спри да се цедиш.

Общи условия

Активация на акаунт