За това суеверие....

  • 1 748
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Ще ми се да разбера колко от мамчетата във форума са се съобразили с древния обичай да не купуват нищо преди да се е родило бебето?
Аз съм в края на седми месец и искам да си платя една количка, която ми продава една позната и ще ми я пази докато се появи бебо, живот и здраве. Не ми се иска да карам жената да чака паричките още един месец и повече, не ми е удобно. Та, какво е ващето мнение за покупките по това време на бременността?
Аз мисля, че когато един човек трябва да се роди, това не може да зависи от такива суеверия, но искам да споделите и вие.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Алекса - купи си количката и със здраве да си я ползваш!
Не вярвай на разните му там бабини деветини  #Splat !
Аз от такова суеверие до последно не си взех креватче с дъщеря ми и после като се оказа то едно такова - голямо, та не можа да мине през касата на вратата на спалнята. Притесних се, ошашавих се и на сутринта ми изтекоха водите  #Silly ! Затова сега със синът ми си подредих всичко аз и то предварително.
Желая ти безпроблемно до края и леко баш накрая!
Поздрави Grinning [/b]

# 2
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Аз не се съобразявах с никакви суеверия и приказки , вярно изприказваха се много приказки  ooooh! .
Важното е ,че направих всичко  така както АЗ го искам.Напазарувах всичко необходимо за бебчо в края на седмия месец и така затворих устите на всички  Laughing .
В крайна сметка каквото е писано това ще стане .

# 3
  • Мнения: 5 241
Купих си почти всички неща нужни за бебето,преди то да се роди.Започнах покупките когато бях в 6-7 месец.Не вярвам на такива суеверия. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 35 891
купувай си спокойно, после - нито време, нито настроение!
аз предпочитам сама да избера, а не татковци, баби и т.н.

# 5
  • Мнения: 507
Ами не знам, как си прецениш. Аз лично не съм суеверна, но тогава може би от страх /много дълго очаквах това бебе/ , спазвах всички бабани девитини.До влизането в болницата бях взела само дрешки за изписване, но бях развела майка ми и мъжа по магазините и бях им казала какво искам да вземат до като ме изпишат. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 472
Мииии, аз вече май успях да си купя почти всичко, пък дори не съм влязла в 7-ми месец Shocked

# 7
  • София
  • Мнения: 2 217
Ами и ние далго опитвахме за бебок, но две-три години нищо не ставаше, като преди опитите имах и спонтанен и операции и....т.н.
Може би и аз затова съм леко "настръхнала" Rolling Eyes
Хем не вярвам на глупости, хем ме свива под лъжичката, но май наистина каквото е писано не може да се промени с нещо купено предварително...

# 8
  • Мнения: 3 550
Не вярвай в суеверия!

# 9
  • Мнения: 1 006
Я си купи количката!
Аз от чакане сега в деветия месец се изнервям като виждам как времето тече, аз сама не мога да ходя по магазините и да мъкна торбите, а таткото се скъсва от бачкане!
Май трябваше по-рано да започна!
Сега всичко в къщи е на вили и могили,а за с огромното шкембе само обикалям и се нервя!
Понеже на нас няма кой да ни помага, няма на кого да разчитаме след раждането да ни обикаля и пазарува, че де пере, да глади и прочее.......
Количката обаче ще я вземем след великото събитие, то така или иначе време не остана!

# 10
  • Мнения: 431
Аз със първата щерка го спазих това- бях много неориентирана обаче, и каквото купиха бабите - това беше. Количката я купихме след като се роди бебето, много набързо - щото таткото не само не помогна с избора, ами ме и юркаше да бързам (и разбира се количката се оказ много лош избор, та после купувахме друга Mr. Green ) За второто попълнение си взех каквото ми трябваше предварително и ми беше спокойно Grinning Така че, не се връзвай на глупости, след раждането пазаруването е излишен стрес!

# 11
  • Мнения: 5 647
Доста неща купих предварително. Не вярвам на бабините простотии....... Mr. Green

# 12
  • Мнения: 6 206
Всичко беше купено предварително. Изпрано, наредено и изгладено.
Бях си приготвила до последния детайл, с такъв мерак. Grinning

# 13
  • Мнения: 3 356
ООО, тия сме ги чували Wink
Аз няма  да съм спокойна докато 90% от нещата не са приготвени.Изобщо не слушам такита глупости...
Пазарувай си и не се притеснявай

# 14
  • Мнения: 2 327
Аз донякъде съм суеверна, а и не толкова до суевериео, колкото до страх че нещо може да се обърка. Но притеб вече няма какво да се обърка:-). Бебето си е живичко и само трябва да понадебелее. Не можеш да направиш аборт от тук нататък, можеш само да родиш.
Така че пазарувай смело!
И аз почнах с покупките като влязох в седми месец. Мисля че по-добре всичко да е готово предварително и без това после ще си имаш достатъчно занимавки...Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт