Пак за момченцата и забелването.

  • 7 562
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 376
Няма да ви занимавам с дългата ни одисея-с две думи вчера се поду и зачерви отпред пениса на сина ни,заведохме го при детски хирург,който така ме наплаши,че не е истина,забели го и ми показа колко да издърпвам и какво точно трябва да се показва и т.н.Викна ни следващия понеделник,като през седмицата трябва да го правим всеки ден това.
Дотук добре,но ние от снощи се опитваме и не става и не става.Измъчихме го това дете от дърпане,мъжа ми,двете баби и те опитаха,хем едната медицинско лице,обаче не става.Кръв тече,детето като на заколение пищи,под вода пробвахме...Накрая се ядосах и казах,че никой няма да си прави експерименти с детето ми повече.Утре пак ще го заведа при този хирург д го направи той.

Споделете как се справяте вие?Боли ли ги малчовците,направо ми се къса сърцето като го слушам да плаче,не може да се уринира,мажа го с крем Лидокаин,иначе е ужас.

# 1
  • Мнения: 9 973
забелвам сама през вечер в коритото.бърза работа нямам-когато стане
малко е забелен(не мога да преценя дали е почти цялата главичка)
на друг не давам

# 2
  • Мнения: 1 212
EASpirit , съжалявам, че адашчето се мъчи така  Sad
При нас / направихме упражнението още 4 тия месец / първите 2-3 дни всяко пишкане беше съпроводено с болка .... нормално е .
Ако сяда на гърне , слагай го през час и изобщо колкото може по-често ..... или почне ли да пищи, махай веднага памперса  Peace
Ходенето няколко пъти при доки е задължително, докато той каже , че е о.к.
Междувременно, както са ти казали прави забелването под вода  ... колкото може толкова, лекичко да не го боли детето.
Постепенно болката отминава, но е важно след това да си много стриктна по отношение на хигиената ...... бързо залепва и се връщате в стартово положение  Confused
Ако можеш, ограничи до минимум, храните и течностите които биха направили урината допълнително кисела ... ябълки и прочие
Мляко нека пие наволя  Peace
Това е от мен ... ако нещо друго се сещаш : питай  Peace
Успех Peace

# 3
  • Мнения: 37
Ние сме почти на 10 месеца и според мен сме доникъде със забелването... Щом се притесняваш - води го, това им е работата на лекарите. Сигурно (от други майки) ще е така само два три дни и после леко забелвай, както е показал доктора....
Дано по-бързо се оправите с тази работа   bouquet

# 4
  • Мнения: 625
И при нас се наложи по същата причина забелване от хирург,когато детето беше на 10 месеца.Тогава си спомням,че цял ден не беше пишкал и вечерта едва мъничко.Предполагам,че много го е боляло.После ние лекичко забелвахме,макар,че детето не даваше и явно го болеше,но не беше все пак мисия невъзможна.Сега синът ми е на 3 годинки и вече от 1 месец като се къпе сам си забелва пишката и е много горд от това.А при вас щом не се получава е най-добре пак на лекар.Стискам палци.

# 5
  • Мнения: 1 334
Мъжа ми забели пишлето още на 2 месеца не беше станал сина ни - нямахаме никакви проблеми - детето дори не реагира. Неонатоложката, като го преглежда преди месец каза че е много добре, има още малко да се покаже, но не изисква хирургична намеса. Абсолютно всяка вечер, по време на къпане забелваме и мием. Това че забелихме рано мисля, че допринесе да мине безболезнено и леко, но при всеки е различно.

# 6
  • Мнения: 3 376
Момичета,благодаря ви за подкрепата и съветите!

Проблема е че дърпаме,но не става,изобщо не се вижда тази главичка...а кръв почва да тече,предствам си как го боли детето.
Ясно е че трябва малко по малко да дърпам,но не трябвало така,доктора каза до края,че било зарастнало,а това си е живо мъчение за детето.

Благодаря ви още веднъж. Hug

 Magesta поздрави на адаша Heart Eyes

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сигурно го боли много горкото  Sad. На сина ми преди няколко дни го забели хирург. С баща му си мислихме, че всичко е наред, но само като го погледна каза, че има проблем и го забели докрай. Боля го много първия ден, но на втория вече нищо не усещаше и не плачеше при всяко пишане. Хирурга ни каза, че след забелването два дни не трябва нищо да го правим, освен да го мажем внимателно с Лидокаин, а после по време на банята да го забелваме докрай, за да не залепне и да не се върнем пак в изходно положение. Успех и от мен  Peace

# 8
  • Мнения: 124
Нашата педиатърка ни забели пишката на 6 месеца,3 дни беше ужас при пишкане,мазах го с гентамицин и непрекъснато му  правих компреси с риванол.После на 7 месеца  пак го забели и пак същата процедура.Сега всяка вечер мъжът ми дърпа по малко и почистваме,но все още не е забелена докрай.Чула съм че детски уролог се занимава с проблемни пишки,така че ако искаш се консултирай и със такъв доктор.Бързо преминаване на болежката на детенцето ти.

# 9
  • Мнения: 3 034
ох, като чета и ме хваща страха  Sick нищо няма да правим ние, тук не дават. педиатърът ако види проблем ще каже. по принцип изчакват до 3 годишна възраст да започне отлепянето само. ако дотогава стане нещо, вероятно ще се намесят, но иначе - не  Naughty

# 10
  • Мнения: 1 212
EASprit, сори че оспамвам темата ....
Само да добавя .... мнение .
По повод поста ти simplyaven , от личен опит .... колкото детето е по-малко, толкова по-леко го приема  Peace
Ако още не е захранено - още по-добре / това дето писах за храните и напитките , които влиаят върху киселиността на урината .....
Аз подходих така , бях се наслушала за усложнения от закъсняли интервенции оставщи болезнен спомен у вече порастнали деца  Confused
Разбира се, не можеш да тръгнеш срещу системата ... ако практиката е такава   Hug
Пък и педиатърът, наистина би следвало да прецени ..... има в действителност случаи, които не изискват никакви по-особени манипулации, освен регулярните осъществявани от майката по време на банята   Peace

# 11
  • Мнения: 3 402
на училището за бременни ни обясниха, че забелването не е работа на родителите, а трябва да се извърши от лекар след 3тия месец на детето.  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 3 034
да, разбира се, ще следим за евентуални проблеми, дано няма естествено!  Praynig между другото, питах свекърва ми, но и тя каза, че нищо не била правила, когато мъжът ми е бил бебе, но това важи само за случаи без усложнения, каквито пожелавам на всички ни с момченца  Peace

# 13
  • Мнения: 3 376
Да,мисля,че се е върнала в изходно положение...

Сега вдигна и Т,дали може да е от това?

# 14
  • Мнения: 210
Ще ви следя,че това ми е болна тема Peace

Общи условия

Активация на акаунт