Кърмене и Фервекс

  • 2 764
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Разболявам се....кажете ми съвместими ли са двете?!

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 854
Аз съм пила, лекарката ми каза, че може. то е на основата на парацетамола, а той уж не вреди на бебето, въпреки, че малка част от него преминава в кърмата. Също и Тайлол хот съм пила. Няма страшно. По-добре да пиеш за да не се влошиш, че после още по-лошо. Стягай се!

# 2
  • Мнения: 4 966
Аз съм пила и Колдрекс. Много добре ми действаше за сваляне на температурата.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 094
Кърмачките могат да пият  парацетамол, но във Фервекс-а има противоалергични добавки, за да спре по- лесно хремата и те причиняват сънливост. По тази причина, според мен, е по- добре да не се рискува. Погледнете в библиотеката има сайтове за съвместимостта на лекарствата и кърменето. Можете да опитате някое хомеопатично лекарство- те повечето не вредят на бебетата.

# 4
  • Мнения: 3 157
Кърмачките могат да пият  парацетамол, но във Фервекс-а има противоалергични добавки, за да спре по- лесно хремата и те причиняват сънливост. По тази причина, според мен, е по- добре да не се рискува. Погледнете в библиотеката има сайтове за съвместимостта на лекарствата и кърменето. Можете да опитате някое хомеопатично лекарство- те повечето не вредят на бебетата.
Peace


..или само парацетамол и горещи чайчета(само не мента,че намалява кърмата),много течности или пък ако е толкова зле изцеди кърма пий нещо си там и на следващото хранене не го кърми,а му дай изцедената кърма.

# 5
  • Мнения: 146
Тойе на основата на Парацетамола, така че може да го пиеш. Няма страшно и аз съм пила

# 6
  • Мнения: 3 157
Тойе на основата на Парацетамола, така че може да го пиеш. Няма страшно и аз съм пила


Преди да публикуваш нещо не е лошо да прочетеш какво са написали преди теб по темата или най-малко да се постараеш да не заблуждаваш или подвеждаш с отговора си.Прочети това-Кърмачките могат да пият  парацетамол, но във Фервекс-а има противоалергични добавки, за да спре по- лесно хремата и те причиняват сънливост. По тази причина, според мен, е по- добре да не се рискува. Погледнете в библиотеката има сайтове за съвместимостта на лекарствата и кърменето. Можете да опитате някое хомеопатично лекарство- те повечето не вредят на бебетата'',а също и листовката на лекарството

# 7
  • Мнения: 95
Аз пия Зелена енергия и Колактив

# 8
  • Мнения: 108
 Напълно подкрепям шоколадче  Peace . По-добре нещо, което е само парацетамол без допълнителни съставки.

# 9
  • Мнения: 146
Тойе на основата на Парацетамола, така че може да го пиеш. Няма страшно и аз съм пила


Преди да публикуваш нещо не е лошо да прочетеш какво са написали преди теб по темата или най-малко да се постараеш да не заблуждаваш или подвеждаш с отговора си.Прочети това-Кърмачките могат да пият  парацетамол, но във Фервекс-а има противоалергични добавки, за да спре по- лесно хремата и те причиняват сънливост. По тази причина, според мен, е по- добре да не се рискува. Погледнете в библиотеката има сайтове за съвместимостта на лекарствата и кърменето. Можете да опитате някое хомеопатично лекарство- те повечето не вредят на бебетата'',а също и листовката на лекарството
Кои точно са противоалергичните съставки, че нещо не ги видях!? Извинявай, ама съм магистър по органичен синтез и съм наясно със съставките в лекарствените препарати. И никого не подвеждам, най-малко целя това! Форума е за изразяване на мнения, защо някои смятат, че тяхното мнение е миродавно???!

# 10
  • Мнения: 3 157
Не те знам по какво (и дали) си магистър,ама не е нужно висше образование за да прочетеш една листовка  .Айде ще те светна-Pheniramin-а е противоалергичната(H1-блокер),затова не се препоръчва при бременни и кърмещи.Чети по-внимателно преди да почнеш да спориш!!!За допълнителна информаhttp://www.bda.bg/bdias/2435s.pdf

# 11
  • Мнения: 108
Oще веднъж ще се съглася с шоколадче и да добавя, че колдрекс, тайлол хот и подобни комбинирани препарати също според мен не са подходящи по време на кърмене.

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да се пие фервекс по време на кърмене, независимо от противоалергичната съставка (тя е в списъка на ААР от одобрени за кърмачки лекарства). Изобщо не се налага цедене и хвърляне на кърмата примерно.
Действително обаче (и то не само за кърмачки) е по-добре да се ползва само парацетамол и отделно нещо отпушващо носа (най-добре капки), ако има нужда - комбинираните препарати имат множество недостатъци.

Общи условия

Активация на акаунт