Кафето- факти и легенди

  • 8 294
  • 80
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 708
Предполагам че много от вас, както и аз, не могат да започнат деня си без кафе. Поразрових се в нета и попаднах на интересни статии за кафето и чая. Счита се, че 1-2 чаши е полезна доза, която доставя важни елементи на организма, намалява риска от сърдечно-съдови заболявания, рак на дебелото черво и т.н. същевременно високата консумация водела до системно натравяне на организма. (дозата прави отровата)
Чувала съм че нес-кафето било по-вредно от обикновеното, но не можах да намеря такава информация в нета. Също чух че кафе без захар спомагало за борбата с бръчките, но.... и такова нещо не прочетох  newsm78
Прочетох малко и за чая, пише че зеления е особено полезен- мощни антиоксидантни свойства, полезни вещества и пр.
Според вас какво вярно има в тези твърдения? Доколко е полезно/вредно кафето, и коя е по-добрата напитка?

# 1
  • Мнения: 122
И аз съм чувал противоречиви неща в тази посока. Но със сигурност ако се прекалява с кафето не е добре. За чая според зависи. Има много силни и там като, че ли ситуацията е същата.
Ако някой в момента е с обедното си кафе или чай - да ви е сладко....... или горчиво де, зависи как го предпочитате.

# 2
  • Мнения: 14 654
Доколкото знам, кафето помага срещу бръчки, само ако го пиеш студено  Simple Smile -хитрост от свекървата.  Знам, че използват утайка от кафе, за да боядисват кафявия хляб и кафявата захар, напоследък се ползва в козметичните процедури-стопявало целулита. За безкофеиновото четох, че е вредно заради процеса, при който се извлича кофеинът, но не знам точно в какво се изразява вредата. Също така чух едно твърдение, според което не кофеинът събужда организма, а топлата течност, така че най-добрата сутрешна напитка е чаша топла вода. За чая нищо не мога да кажа.

# 3
  • Мнения: 572
за кафето аз съм чувала, че спомага за натрупването на целулит.
мога с кафе, мога и без кафе.
пия и зелен чай - факт е че откогато започнах да го пия, спрях да боледувам, но едновременно с това отказах и да пия всякакви хапчета при каквато и да е настинка

# 4
  • София
  • Мнения: 708
Ето още нещо, което не ми стана ясно. и аз съм чувала че кафето води до натрупване на целулит, но същевременно се први масаж на тялото с утайката от кафето точно срещу целулит. Ха сега да видим!

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ето още нещо, което не ми стана ясно. и аз съм чувала че кафето води до натрупване на целулит, но същевременно се први масаж на тялото с утайката от кафето точно срещу целулит. Ха сега да видим!

до скоро се смяташе, че кафето обезводява и с това способства за образуването на целулит.
според моята здравна каса, това е само мит.

масажът с кафе за премахване на целулит е друго нещо.... все пак е механичен, получава се добро кръвоснабдяване, а и доста продукти съдържат кофеин...

знам, че черният чай е в пъти по-силен от кафето, зеленият чай действа по-продължително време и от него не се получава треперене при повечко изпити чашки, както е при кафето.

# 6
  • София
  • Мнения: 708
масажът с кафе за премахване на целулит е друго нещо.... все пак е механичен, получава се добро кръвоснабдяване, а и доста продукти съдържат кофеин...


Ако е въпрос за механичен масаж, тогава би трябвало със и без утайката пак да действа. всъщност нямам наблюдения дали с утайка действа. в друга тема бях чела, че това е безмислено, защото в утайката вече нямало кофеин  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 316
Относно целулита - пиенето на кафето способства задържането на вода и не влияе особено добре на целулита. Иначе е полезно за масаж, само че това не мога да го твърдя от мое име, само отзиви на приятелки.
А за вредата - имам колега, който си разби стомаха с постоянно пиене на кафе - лекарите са му казали, че това е основната причина и сега са му разрешили да пие само по едно на ден.
По-добре е да се пие зелен чай, но пък аромата на кафе сутрин.... чувствам се като от рекламата на Якобс Mr. Green

# 8
  • Мнения: 198
... защото е на топченца, действа така утайката ,освен че съдържа и разни неща Wink

Много ме кефи , че най-скъпото кафе е цитирам :

Kopi Luwak" Кафеените зърна преминават през стомашно-чревния тракт на цибетка (Paradoxurus hermaphroditus, животно от рода на мангустата), след което се изпичат и се предлагат за продажба. Цената на суровто кафе достига до 250 долара за килограм, а годишното му производство не надхвърля 230 кг годишно. "
Минават през стомаха и излизат през... Joy

http://bgkulinar.net/news.php?newsid=1433

П.С. Фамилията ми е Кафеджийска Grinning

# 9
  • Мнения: 2 891
Също така чух едно твърдение, според което не кофеинът събужда организма, а топлата течност, така че най-добрата сутрешна напитка е чаша топла вода. За чая нищо не мога да кажа.

Топлата вода сутрин на гладно събужда перисталтиката  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 708

Топлата вода сутрин на гладно събужда перисталтиката  Mr. Green

 Joy  даа, и аз така съм чувала

# 11
  • Мнения: 1 316
Топлата вода сутрин на гладно събужда перисталтиката  Mr. Green
[/quote]

Еееех, колегата още помни вкусният зелен чай, който в бързината си направил smile3550 Докопал по погрешка разхлабващ китайски чай, сутринта на гладно го излокал и после твърдеше, че никога няма да пие какъвто и да е чай, че му е прекалено чувствителен стомахът hahaha

# 12
  • Мнения: 4 753
Също така чух едно твърдение, според което не кофеинът събужда организма, а топлата течност, така че най-добрата сутрешна напитка е чаша топла вода. За чая нищо не мога да кажа.

Нищо не може да ме събуди мене....  Mr. Green Цял ден шмугам нес кафета и спя като цапардосана  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 388
Зеленият чай е много полезен. Лично аз се убедих и продължавам да се убеждавам в качествата му. Всеки ден изпивам по 2 чаши.

# 14
  • Мнения: 572
palavata monahinq, за какво е полезен според теб?

Общи условия

Активация на акаунт