Може ли Активия на дете на 1.7 година???

  • 712
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Много моля модератора, да не ми се сърди ако темата не е за тук и да я премести!!! Praynig


Тъй като малката не ходи редовно до тоалетна, се чудех дали мога да й давам мляко Активия? Не се сещам причина  поради която да не се препоръчва на малки деца, но знам ли!? newsm78 newsm78

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Може,няма причина да не може.Аз започнах да давам след 2г по същата причина,но оправия няма.

# 2
  • Мнения: 568
Имаше статия за Активия, че ползвали нишесте внос от Индия и се проверява за заразяване с някакъв пестицид, след това нямаше повече информация за резултата от проверката...сама прецени.

# 3
  • Мнения: 4 965
Активия не бих давала и на възрастен, камо ли на дете.
Защо не пробваш с някое "по-истинско" кисело мляко или с АМ "Блевит" за разхлабване", или с "Дуфалак", или със сок от круша и т.н.
 Peace

# 4
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз давам,харесва го много.

# 5
  • Мнения: 3 376
Активия не бих давала и на възрастен, камо ли на дете.

Изобщо не бих рискувала с това нещо...

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз по стечение на обстоятелствата съм давала  Активия 1-2 пъти,прие се ок.Но за редовна консумация от малко дете не е подходящо според мен.

# 7
  • Мнения: 2 082
направи си сама активия-в кис.мляко накисни малко овесени ядки и разбъркай с малко мед.или вместо мед намери от аптеката сладко от рози и подслади с него-действа разхлабващо

# 8
  • Мнения: 8 999
Лошото е, че активия не помага нито на двегодишните, нито на техните родителки! Освен страшни газове и болки в корема, друго не можах да произведа след изпитателния срок от две седмици ежедневно ядене на активия.
По-добре й давай под някаква форма ленено семе /накиснато във вода, за да стане мекичко или дори смляно на брашно и размесено в храната й - по половин чаена лъжичка е на ден достатъчно/, като го комбинираш с повечко плодове, прясно мляко, супички, течности.
Успех в  борбата!

# 9
  • Мнения: 28
Ох, отчаяхте ме! На дуфалак от 5 дни, овесена каша за закуска,  по 1 круша или ябълка на ден, малко сини сливи и накрая - пак на 2-3 дни и то с големи напъни.
Ще изчакам 7-10 дни на същия режим и накрая при гастроентролог май ще е

# 10
  • Мнения: 8 999
Ох, отчаяхте ме! На дуфалак от 5 дни, овесена каша за закуска,  по 1 круша или ябълка на ден, малко сини сливи и накрая - пак на 2-3 дни и то с големи напъни.
Ще изчакам 7-10 дни на същия режим и накрая при гастроентролог май ще е

Пробвай ежедневно с ленено семе - по половин чаена лъжичка.

# 11
  • Мнения: 2 082
бъди постоянна в храненето.включи и киви в храната.лененото семе също помага,а можеш да ползваш и водата му-тя е малко лигава и може да я ''маскираш'' в яденето.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Включи и портокали и киви.При Тери за известно време имаше ефект половин-един час преди вечеря киви и 1-2 часа след вечеря портокал.След портокала я карах да кляка и става/под формата на игра/няколко пъти и така през ден или всеки ден се получаваше.Обаче нещо взе да не и се играе тази игра ... Confused

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 849
Ела и виж, ти да не говориш за моето дете????? Картинката е абсолютно същата. Днес съм купила сладко от рози, ленено семе и 3-4 вида активия. Утре ще се опитам, наред с всичко гореизброено, да й сложа в коремчето и тези продукти. Ако и тогава не подейства #2gunfire #2gunfire #2gunfire ще се застрелям.
Не съм пробвала само адаптираното мляко за разхлабване - забравих  му името.
А, наистина, дали може запекът да е от адаптираното мляко, което й давам вечер newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт